Toksyczny azot

Różne choroby i dolegliwości w uprawie roślin konopi oraz jak sobie z nimi radzić.
Awatar użytkownika
Klasyczny
Posty: 30
Rejestracja: 07 wrz 2016, 8:25

Toksyczny azot

Post autor: Klasyczny »

Jednym z problemów, na jakie marihuana może cierpieć jest zbyt duża ilość azotu.

Objawy? Ciemnozielone liście, słabe pędy i ogólnie powolny wzrost. Liście marihuany dotknięte zbyt dużą ilością azotu często dostają „pazury” - są trochę wygięte na końcach. Mają także dziwne zakrzywienia (lub bańki), co często mylone jest z problemem spowodowanym przez nadmiar wody.

Liście, które zmieniają się w szpony często zaczynają żółknąć i umierać, jeśli nadmiar azotu nie jest leczony, podobnie jak jego niedobór, jednak liście będą coraz bardziej przypominać pazury.
Liście w końcu zżółkną lub zbrązowieją i opadną. Bardzo łatwo można stwierdzić nadmiar azotu, ponieważ reszta rośliny będzie ciemnozielona, a w pierwszej kolejności żółte liście zamienią się w szpony.

W większości przypadków, w których pojawia się problem z azotem, pojawia się on dlatego, ż plantatorzy podają go zbyt wiele swoim roślinom.

Wiele nowych plantatorów przypadkowo dostarcza swoim roślinom zbyt duże ilości azotu, szczególnie w fazie kwitnienia.

Twoja roślina potrzebuje dużo azotu w stadium wegetatywnym, i na ogół trudno przesadzić z azotem, dopóki nie dojdzie do zbyt dużej ilości wszystkich składników odżywczych.

Azot jest jednym ze składników, który sprawia, że liście są zielone, i jest niezwykle ważny w procesie fotosyntezy (przekształca światło w energię).

Ale rośliny konopi potrzebują stosunkowo niskiego poziomu azotu w drugiej połowie kwitnienia/ początkowej fazie pączkowania. Chociaż rośliny nadal potrzebują N (azotu) w czasie kwitnienia, za dużo N w tym etapie będzie zapobiegać tworzeniu się pąków w roślinie prawidłowo, co spowoduje obniżenie wydajności, mniejszą siłę i prawdopodobnie gorszę pąki.

Oznaki zatrucia azotem:
ciemnozielone liście i listowie
końcówki liści mogą zacząć opadać, bez oznak nadmiaru wody
żółknięcie dotkniętych liści lub inne objawy niedoboru składników odżywczych w miarę upływu czasu
zatruciu azotem często, ale nie zawsze towarzyszy oparzenie odżywcze
wydłużone, wyglądające jak „pazury” liście, które pojawiają się przypadkowo tu i tam
problemy z ciepłem i pH pogorszą sprawę, obniżą mechanizmy obronne rośliny i sprawią, że będzie ona piła więcej wody
w miarę upływu czasu, liście zaczną żółknąć, wyglądać jak szpony, dostawać plam i umierać.

Co zrobić? Zacznij od zredukowania ilości azotu jaką otrzymują twoje rośliny!

Jeśli podajesz roślinom dodatkowe składniki odżywcze, obniż ich ilość. Jeśli rośliny są w fazie kwitnienia/ pączkowania, upewnij się, że używasz formuły, która jest specjalnie przeznaczona do etapu, w którym znajdują się rośliny.
Jeśli nie podajesz dodatkowych składników odżywczych, możesz mieć problem z „gorącą” glebą, która podaje roślinom dodatkowe składniki odżywcze. W tym przypadku, przepłucz rośliny filtrowaną wodą o odpowiednim pH, aby pozbyć się nadmiaru azotu.
Prawdopodobnie nie odzyskasz dotkniętych azotem liści. [konopia]
ODPOWIEDZ