Miniaturowe rośliny

Różne choroby i dolegliwości w uprawie roślin konopi oraz jak sobie z nimi radzić.
kolaboracya
Posty: 27
Rejestracja: 11 lis 2020, 20:41

Miniaturowe rośliny

Post autor: kolaboracya »

hej, to mój drugi grow, pestki z innego źródła od tego samego breedera (rqs, automaty)
pierwszy grow poszedł bardzo dobrze, rośliny były zdrowe i dały dobry plon

drugi grow: pierwsze pestki dawały miniaturowe rośliny, dlatego kupowaliśmy nowe, i tak 3 razy
teraz są trochę większe, ale budują drugie piętro, jak pierwsze liście są mini-mini

Obrazek

Obrazek

Obrazek

warunki: donice 11l, ziemia biobizz light mix, lampy dwie full spectrum 100w i kilka żarówek led (poprzednio na nich rosły pięknie) temperatura 26-30, wilgotność 60-75, fotoperiod 24/0

z czego trzy sezony z tego seedbanku i breedera w drugim boxie rosną idealnie

macie jakieś pomysły co to może być?
Awatar użytkownika
Gandzialf
Administrator
Posty: 173
Rejestracja: 30 sie 2016, 20:34

Re: Miniaturowe rośliny

Post autor: Gandzialf »

Wstawiłem twoje zdjęcia na nasz bezpieczny upload fotek [peace]
Jako admin tego forum Polecam sklep THC-THC.COM, który jako jedyny posiada biuro obsługi klienta w Hiszpanii, 100% Bezpieczny.
Obrazek
Awatar użytkownika
AnonimoTHC
Posty: 12
Rejestracja: 27 lut 2017, 20:46

Re: Miniaturowe rośliny

Post autor: AnonimoTHC »

Efekt z miniaturowymi roślinami, mizernymi i stojącymi jest zwykle przez złe pH, ziemi, wody którą ja podlewamy. Również ten efekt jest przez przenawożenie, ale piszesz że nawozów nie dałeś.

Na pierwszym zdjęciu roślina wygląda dobrze, ale na następnych widać ze krawędzie liści zawijają się do środka, czyli coś się dzieje złego.

Nie napisałeś nic o wentylacji, masz takową?

Nie naświetlaj ich 24/0 tylko im daj trochę ciemności, dla automatów najlepiej dawać 20/4 a dla pełno sezonówek 18/6 ewentualnie też 20/4.
kolaboracya
Posty: 27
Rejestracja: 11 lis 2020, 20:41

Re: Miniaturowe rośliny

Post autor: kolaboracya »

dziękuję za upload zdjęć!!

ph ziemi jest w przedziale 6-6,5, taką też wodę daję, mam krople helliga jako miernik

właśnie w boxie z sezonówkami jest WENTYLATOR KANAŁOWY wtłaczający AXIAL-FLO FI 100MM 135M3/H i wyciągający taki sam, plus wloty pasywne

a w boxie z automatami są wentyle 5w które pchają powietrze do boxa(są słabe...) i są dwa wloty pasywne

to może być to! słaba wentylacja
jak kupię wentyl dobry to wrócą do siebie?

te końcówki pozawijane, bo dopiero dziś jest 3 dzień i jak podlałam to jest trochę lepiej
Awatar użytkownika
KOT
Posty: 152
Rejestracja: 31 sie 2016, 23:00

Re: Miniaturowe rośliny

Post autor: KOT »

A w tym boxe z pełnosezonami masz resztę rzeczy, czyli ziemię, lampy.... takie same jak w boxe z auto?

Te wentylatory mogą być przyczyną, więc jak je wymienisz to się okaże. Ale musisz wiedzieć że automaty w porównaniu do pełno sezonówek nie wybaczają błędów, i jak im coś zrobisz to zmizernieją i już mogą nie powrócić do normy. Pełno sezony wybaczają więcej błędów. Ale twoje rośliny nie wyglądają strasznie.

Jak masz w tym drugim boxe małe pełno sezonówki, to możesz tam wstawić jedną doniczkę z automatem i wtedy będziesz widział jak tam on rośnie.
kolaboracya
Posty: 27
Rejestracja: 11 lis 2020, 20:41

Re: Miniaturowe rośliny

Post autor: kolaboracya »

tak, mam wszystko to samo, tylko dużo lepszą wentylację i mniejsze doniczki (docelowo 11)

tak zrobiłam już, jeden automat poszedł do sezonówek, jutro przyjdą dwie lampy jeszcze 50W i zamówiłam nowe wentyle 150m3 i co2 bag

to jest na sto procent wina tej słabej wentylacji, box z automatami jest też w pomieszczeniu, które jest rzadziej przewietrzane, a sezonówki są przy ścianie z rozszczelnionym oknem w innym pokoju (zimny wiatr tam wieje)

sama nie wpadłam na to, że to jest to, więc dziękuję wam bardzo za pomoc, dobry seedbank polecił mi to forum i miał całkowitą rację :) [peace]

do zobaczenia w fotorelacji, jutro będę miała więcej czasu więc założę temat, w "rozpoczęte relacjie indoor" trzeba założyć topik?

edit: i zmieniłam fotoperiod na 20/4 w dwóch boxach
Awatar użytkownika
Gandzialf
Administrator
Posty: 173
Rejestracja: 30 sie 2016, 20:34

Re: Miniaturowe rośliny

Post autor: Gandzialf »

Załóż sobie nowy temat w dziale fotorelacje viewforum.php?f=14 [usmiech]
Zdjęcia możesz dodawać na dwa sposoby, jako załącznik lub na /admin - upload wygasł/
Jako admin tego forum Polecam sklep THC-THC.COM, który jako jedyny posiada biuro obsługi klienta w Hiszpanii, 100% Bezpieczny.
Obrazek
kolaboracya
Posty: 27
Rejestracja: 11 lis 2020, 20:41

Re: Miniaturowe rośliny

Post autor: kolaboracya »

rozwiązany temat, już dziś są 2 razy większe, cisną energię w te liście, które były miniaturowe

po wymianie wentylatorów i zrobieniu wyciągu z okna jest spoko
dziękuję!
ODPOWIEDZ