Wchłanianie THC podczas palenia

Wszystko o nasionach marihuany i odmianach konopi, recenzje oraz testy a także smok raporty.
Mów_mi_Niki
Posty: 3
Rejestracja: 07 wrz 2016, 22:26

Wchłanianie THC podczas palenia

Post autor: Mów_mi_Niki »

Pisałam już w innym temacie na temat wchłaniania podczas jedzenia, ale to też mnie ciekawi. Jaka jest absorpcja THC podczas palenia marihuany?
Awatar użytkownika
GreenLeaf
Posty: 18
Rejestracja: 12 wrz 2016, 23:18

Re: Wchłanianie THC podczas palenia

Post autor: GreenLeaf »

Kiedy palisz marihuanę, wybierasz najszybszy sposób absorbowania THC. Substancja chemiczna jest rzeczywiście natychmiast wykrywalna po zapaleniu, przy czym najwyższy poziom THC osiąga we krwi zaledwie 9 minut później. Prawie zaraz po tym jak przestaniesz palić, do 15 minut po, poziom THC we krwi spadnie znacząco, spadając do znacznie niższych poziomów w ciągu dwóch godzin.
Jeśli zastosowałeś niską dawkę, w ciągu 3 – 12 godzin po paleniu, poziom THC jest już tak niski, że nie jest ono wykrywalne. Jeśli jednak korzystasz z wysokiej dawki, może być wykrywalne od 6 do 27 godzin. Wyniki te dotyczą osób, które nie palą regularnie.
Stężenie THC we krwi spada tak szybko, ponieważ rozprzestrzenia się przez tkanki i szybko metabolizuje w wątrobie. Metabolity, które powstają pozostają w narządach o wiele dłużej niż we krwi. Dlatego w testach moczu pojawiają się znacznie dłużej niż w przypadku badań krwi.
Mów_mi_Niki
Posty: 3
Rejestracja: 07 wrz 2016, 22:26

Re: Wchłanianie THC podczas palenia

Post autor: Mów_mi_Niki »

Dziękuję za szybką odpowiedź :)))
Awatar użytkownika
GreenLeaf
Posty: 18
Rejestracja: 12 wrz 2016, 23:18

Re: Wchłanianie THC podczas palenia

Post autor: GreenLeaf »

Mam nadzieję, że twoja ciekawość została zaspokojona [usmiech]
ODPOWIEDZ