Jak wyczyścić fifkę lub bongo !

Dyskusje o wszystkim.
Awatar użytkownika
Ziomek
Posty: 13
Rejestracja: 22 lis 2016, 18:42

Jak wyczyścić fifkę lub bongo !

Post autor: Ziomek »

Więc... masz swoją ulubioną fifkę, lufkę, fajkę, którą zabierasz wszędzie ze sobą. Używasz jej co najmniej raz dziennie, wiesz jak ją podgrzać, aby uzyskać doskonały haj za każdym razem...
Jednak z biegiem czasu zauważasz, że ciemnieje, robi się jakby zatkana, ciężko się podgrzewa? Może przyszedł czas na wyczyszczenie jej... ale jak?

Skrobanie jest jedną z opcji, ale jest dosyć uciążliwe i naprawdę – nigdy nie da się tego zrobić na 100%. Istnieje wiele produktów na rynku, do czyszczenia żywicy, jednak ceny często zaczynają się od 50 złotych i więcej.

Uwielbiam smak palenia świeżej trawki z czystej rury, więc dbam o nią regularnie i tobie też polecam. Przetestowałem prawdopodobnie większość środków czyszczących dostępnych na rynku i z mojego doświadczanie, te najtańsze nie dość, że są najbardziej opłacalne to jeszcze są najlepsze.

Będziesz potrzebował parę rzeczy:
• spirytus salicylowy
• sól

Aby wyczyścić bongo wlej trochę spirytusu do komory i dodaj znaczną ilość soli. Następnie obracaj roztwór tak, aby cała żywica się rozpuściła. Przemyj bongo ciepłą wodą.

Aby wyczyścić lufkę, wystarczy, że wlejesz trochę spirytusu salicylowego wraz z solą do worka. Następnie umieść tam lufkę i energicznie wstrząsaj. Jeśli zanieczyszczenie jest duże, pozostaw na noc, aby wszystko mogło się dokładnie rozmoczyć.
Kiedy żywica jest rozpuszczona, przepłucz fifkę ciepłą wodą.
Awatar użytkownika
Złotowłosa
Posty: 23
Rejestracja: 25 lis 2016, 17:12

Re: Jak wyczyścić fifkę lub bongo !

Post autor: Złotowłosa »

Szczerze mówiąc, nie wiedziałam, że można tak łatwo ją wyczyścić. Zawsze po prostu wyrzucałam i kupowałam nową:)
ODPOWIEDZ