Gdzie kupić nasiona, niby PRO sklepy

Dyskusje o wszystkim.
Awatar użytkownika
Szperacz
Posty: 48
Rejestracja: 10 lut 2019, 15:34

Gdzie kupić nasiona, niby PRO sklepy

Post autor: Szperacz »

Już od dawna zabierałem się za napisanie tego tematu bo trzeba to wreszcie zrobić. Jestem informatykiem z zawodu i pasjonatom zielonych cudownych roślinek. Od dawna szperam i badam sklepy, które powijają się na rynku. Od kilku lat zauważyłem coś bardzo niepokojącego, mianowicie za sprzedaż nasion konopi indyjskich w Polsce zabierają się biznesmeni którzy nie mają o tym zielonego pojęcia, są to ludzie interesu którzy często prowadzą inną sprzedaż (buty...itp). Pakują się w biznes konopny bo chcą na nim zarobić i nie wiedzą że zasady prowadzenia biznesu nasiennego są inne niż np. butów. Postanawiają otworzyć sklep internetowy, zlecają pracę nad nim polskiej firmie, co robi polska firma? zakłada sklep na polskim serwerze. Oczywiście na stronie takiego nowego sklepu widnieją super slogany:
"Sieć sklepów stacjonarnych"
"Bezpieczny sklep na serwerze za granicą" (w większości przypadków serwer jest polski, co pokażę w dalszej części jak to sprawdzić).
I inne wod tryski zachęcające do kupna nasion. Strony takie wyglądają niby profesjonalnie itp, ale to totalny przypał.

Nie podam tutaj nazw sklepów, żeby ktoś nie napisał że robię komuś anty reklamę. Ale pokażę jak sprawdzić sklep na jakim serwerze jest.

Sprawdzamy sklep z nasionami konopi, który nas interesuje.
Wchodzimy na dany sklep i zjeżdżamy na sam dół strony i sprawdzamy co tam jest. Jeśli sklep jest oparty na silniku shoper.pl to jest bardzo duże prawdopodobieństwo że jest na polskim serwerze, gdyż ta platforma razem ze sklepem udostępnię też serwer, który znajduje się dokładnie w Krakowie.

Pokazuję przykład na jednym ze znanych sklepów reklamowanym miedzy innymi na pseudo forum haszysz com:
shoper-sklepy-nasiona-konopi-niebezpieczny.jpg
shoper-sklepy-nasiona-konopi-niebezpieczny.jpg (135.36 KiB) Przejrzano 17985 razy
ok. mamy, ale właściciel sklepu może powiedzieć, "no wiesz mam tylko skrypt sklepu shoper zainstalowany na innym serwerze", ok. więc go sprawdzamy. Wchodzimy na https://domeny.pl/whois.html i wpisujemy jego domenę nazwadomeny.pl, wyskakuje nam takie coś (Interesują nas dnsy serwera. Nazwy sprawdzanego sklepu zamazałem żeby nie było mowy o tym że robię komuś anty reklamę):
sprawdzanie-dns-serwera.jpg
sprawdzanie-dns-serwera.jpg (115.53 KiB) Przejrzano 17975 razy
Spisujemy sobie dnsy:
ns1.dcsaas.net
ns2.dcsaas.net
i po prostu wpisujemy je w google, mamy od razu wynik:
gdzie-jest-serwer.jpg
gdzie-jest-serwer.jpg (87.24 KiB) Przejrzano 17982 razy
Oznacza to jak BYK że strona jest na serwerze w Polsce dokładnie w Krakowie. Dodam jeszcze że przykład jest pokazany na prawdziwym sklepie z nasionami z domeną .pl

Co to oznacza dla klienta, który kupił w takim sklepie? Tak na prawdę totalną LIPĘ. Nic już nie da się zrobić, bo zgodnie z naszą ustawą do serwerów jak i bilingów z telefonów służby mają nieograniczony dostęp i nawet nie muszą podawać powodu dlaczego chcę te dane. Co najlepsze kiedy biorą takie dane od firmy z Krakowa to właściciel sklepu o tym nawet nie wie. I nigdy nie wie ile razy one już zostały pobrane.

I nie wierzcie w żadne wytłumaczenia właściciela takiego lipnego sklepu. Tego nie da się obronić żadnymi bajkami!
Awatar użytkownika
Gandzialf
Administrator
Posty: 173
Rejestracja: 30 sie 2016, 20:34

Re: Gdzie kupić nasiona, niby PRO sklepy

Post autor: Gandzialf »

Bardzo dobry temat. Fajnie opracowany, na pewno wielu osobą pomoże bo zwykły śmiertelnik nie zwraca i nie potrafi sprawdzać takich rzeczy.
Jako admin tego forum Polecam sklep THC-THC.COM, który jako jedyny posiada biuro obsługi klienta w Hiszpanii, 100% Bezpieczny.
Obrazek
Awatar użytkownika
KOT
Posty: 152
Rejestracja: 31 sie 2016, 23:00

Re: Gdzie kupić nasiona, niby PRO sklepy

Post autor: KOT »

Problem jest ogromy rozmawiając z ludźmi z innych for - adminami i moderatorami, to wszyscy mówią o masowych spadkach użytkowników. Ludzie z jakiegoś powodu są łapani. I tu by się wszystko zgadało bo spadki są od kilku lat od momentu kiedy to na rynku konopnym w Polsce pojawiły się te super sklepy z super przypałowymi sieciami sklepów stacjonarnych i z super serwerami w Polsce. Niby ładnie wyglądają ale lipa w nich kupować straszna. A ludzie o tym nie wiedzą i kupują.
Awatar użytkownika
joda
Posty: 75
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:26

Re: Gdzie kupić nasiona, niby PRO sklepy

Post autor: joda »

Teraz nie są te czasy co kiedyś, gdzie było kilka sklepów i prowadzili je ludzie dla których nie liczyła się tylko kasa, ale też byli pasjonatami MJ i wiedzieli co z czym. Teraz sprzedawcy butów otwierają sklepy z nasionami i growshopy i myślą tylko o jednym żeby zarobić jak najwięcej kasy i w dupie mają bezpieczeństwo klientów. Chodzą pogłoski że jak policja wpada do tych sklepów stacjonarnych to taki sprzedawca od razu wykłada wszystkie dane, bo ma wyjebane odda dane i dalej będzie mógł sobie w spokoju handlować , prosty układ http://growenter.com/viewtopic.php?f=37&t=3769 Jak myślicie dlaczego najstarsze sklepu w PL takie jak thc-thc do tej pory nie mają otwartych sieci sklepów stacjonarnych? Bo wiedzą co z czym i konfidentami nie chcą być, wolą po cichu sprzedawać w sieci.
Awatar użytkownika
Zjarany
Posty: 25
Rejestracja: 31 sie 2016, 23:12

Re: Gdzie kupić nasiona, niby PRO sklepy

Post autor: Zjarany »

Ja dla bezpieczeństwa nie zamawiam i nie zamówię w sklepach z końcówką .pl tym bardziej na jakiś shoperach.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 11
Rejestracja: 12 gru 2018, 14:03

Re: Gdzie kupić nasiona, niby PRO sklepy

Post autor: Kowal »

No ale sklepy usuwają dane.
Awatar użytkownika
24naHaju
Posty: 32
Rejestracja: 16 maja 2017, 20:36

Re: Gdzie kupić nasiona, niby PRO sklepy

Post autor: 24naHaju »

Wierzysz że ktoś kto wcześniej sprzedawał buty [szydzi] usuwa dane. To po co na tych stronach jest opcja rejestracji-zakładania konta. Mają dane na serwerach w Krakowie i tyle. Omijać takie sklepy i już.
Awatar użytkownika
Zbuchany
Posty: 38
Rejestracja: 24 sty 2017, 10:02

Re: Gdzie kupić nasiona, niby PRO sklepy

Post autor: Zbuchany »

Fajna instrukcja. Od teraz policja będzie wiedziała jak sprawdzić gdzie sklepy mają serwery [mur] [pobity]
Awatar użytkownika
Mary Jane
Posty: 31
Rejestracja: 02 lis 2016, 14:08

Re: Gdzie kupić nasiona, niby PRO sklepy

Post autor: Mary Jane »

Nie bój się oni już od dawno wiedzą jak sprawdzać gdzie jest serwer i korzystają z tej możliwości. Jak kolega wyżej napisał, przez coś te statystyki rosną.
PikaCzu77
Posty: 1
Rejestracja: 16 lut 2019, 11:44

Re: Gdzie kupić nasiona, niby PRO sklepy

Post autor: PikaCzu77 »

A to ja mam pytanie, to gdzie najlepiej kupić nasiona maryśki? Na co zwrócić uwagę szukając sklepu?
Awatar użytkownika
Zjarany Królik
Posty: 25
Rejestracja: 02 lis 2016, 14:02

Re: Gdzie kupić nasiona, niby PRO sklepy

Post autor: Zjarany Królik »

Na pewno nie kupisz prawdziwych nasion na portalach aukcyjnych i ogłoszeniowych typu OLX https://blog.thc-thc.com/nasiona-marihu ... x-oszusci/
Awatar użytkownika
Szperacz
Posty: 48
Rejestracja: 10 lut 2019, 15:34

Re: Gdzie kupić nasiona, niby PRO sklepy

Post autor: Szperacz »

PikaCzu77 pisze: 16 lut 2019, 11:45 A to ja mam pytanie, to gdzie najlepiej kupić nasiona maryśki? Na co zwrócić uwagę szukając sklepu?
Jak już znajdziesz sklep z faktycznym serwerem za granicą to zwróć uwagę na:
1. Czy jest możliwość rejestracji, zakładania konta na stronie podczas zakupów. Jeśli jest omijaj taki sklep.
2. Jeśli sklep jest schludnie wykonany, ma ładną grafikę, wszystkie zakładki działaj i jest dużo informacji. To oznacza że właściciel dba o swój sklep. A jeśli dba o swój sklep z należytą starannością to dba też o swoich klientów.
3. Sprawdź czy dany sklep ma reklamy w postaci banerów na różnych forach i blogach konopnych. Jeśli ma dużo wykupionych reklam, to znaczy że interes się kręci, bo skądś musi mieć na te wszystkie reklamy, więc skoro ludzie kupują w takim sklepie nasiona to ty dostaniesz tam na pewno świeże pestki.
4. Nie kupuj nasion w sklepach, które mają wieczne promocje typu na cały asortyment -30%-35%. Poobserwuj jakiś czas taki sklep a zobaczysz że są to wieczne promocje, które potrafią trwać nawet kilka lat. Można zobaczyć w takich sklepach slogany „ostatnie dni promocji”, a po tych ostatnich dniach promocji zobaczysz ponownie slogan „ostatnie dni promocji” i tak w kółko. Jest to coś w rodzaju desperackiego płaczu „kup moje stare nasiona zalegające mi od lat na magazynie”. Dużo sklepów zainwestowało w dużą ilość nasion i teraz po latach kiedy im te nasiona zalegają na magazynach, próbują je sprzedać w wiecznych promocjach. Szkoda kasy na takie nasiona konopi, bo nic z nich nie wykiełkuje albo bardzo mało.
ODPOWIEDZ