Strona 1 z 1

Czy Jezus stosował marihuanę?

: 22 kwie 2019, 22:47
autor: KOT
Ostatnio trochę czytałem i naszły mnie rozkminki, czy Jezus Chrystus stosował konopie do leczenia, obrzędów... Jak myślicie. Ciekawy temat.

Re: Czy Jezus stosował marihuanę?

: 23 kwie 2019, 5:51
autor: EASY
Jest to bardzo prawdopodobne że Jezus stosowała marihuanę. W tamtych czasach i późniejszych konopie nie były czymś złym. Były powszechnie stosowane jako lek i używkę. Medyczna marihuana to nie nasz wymysł, ale naszych przodków. Po prostu w dwudziestym wieku przez między innymi koncerny farmaceutyczne zrobiły jej anty reklamę, tak żeby ludzie nie mogli się tanio i skutecznie leczyć z wielu chorób. Na szczęście ta świadomość wraca, i konopie jako lekarstwo są na nowo odkrywane i doceniane.

Re: Czy Jezus stosował marihuanę?

: 23 kwie 2019, 10:41
autor: joda
Na pewno coś w tym jest. Ale powiedz to starej Babci przed kościołem, to wyzwie cię od szarlatanów, "jak to Jezus i ta straszna marihuanina, niebezpieczny narkotyk co się go wstrzykuje" [szydzi]

Re: Czy Jezus stosował marihuanę?

: 24 kwie 2019, 7:07
autor: DILER
Jest udowodnione że w czasach Jezusa Chrystusa konopie były powszechnie stosowane w wielu dziedzinach, też jako lek. Polecam artykuł na ten temat https://growenter.pl/czy-jezus-czynil-c ... cannabisu/

Re: Czy Jezus stosował marihuanę?

: 28 kwie 2019, 23:06
autor: Gandzialf
Święta prawda [peace] marihuanę zdemonizowano dopiera w naszych czasach. No i też jest faktem że kiedyś marihuana osiągała poziom thc 5% a nie jak teraz 20% i więcej. Wiec są to też różne marihuany.