Paczkomaty a wysyłka nasion konopi od września

Dyskusje o wszystkim.
Awatar użytkownika
Skuner
Posty: 33
Rejestracja: 22 lip 2017, 15:05

Paczkomaty a wysyłka nasion konopi od września

Post autor: Skuner »

Wszędzie jest głośno o zmianie regulaminu wysyłek od 1 września przez firmę kurierską InPost. Za pośrednictwem paczkomatów firmy nie będą mogły wysyłać wszystkich produktów konopnych: olejków cbd, suszy cbd, nasion marihuany, a nawet żywności i kosmetyków z konopi. Dokładnie chodzi o zapisek:
3. Niedopuszczalne jest umieszczanie w Przesyłce Paczkomatowej przedmiotów zakazanych przez obowiązujące przepisy prawa, w tym przez uPP oraz właściwe przepisy Światowego Związku Pocztowego, a także:
9) narkotyków, substancji psychotropowych oraz nowych substancji psychoaktywnych tzw. „dopalaczy”, jak również produktów konopnych, pochodnych konopi oraz innych konopi niż włókniste (w tym z marihuanę leczniczą);
Co o tym sądzicie?

paczkomaty-wysylka-nasion-konopi-7301958.jpg
paczkomaty-wysylka-nasion-konopi-7301958.jpg (227.89 KiB) Przejrzano 9540 razy
Awatar użytkownika
KOT
Posty: 152
Rejestracja: 31 sie 2016, 23:00

Re: Paczkomaty a wysyłka nasion konopi od września

Post autor: KOT »

W nowym regulaminie inpost paczkomaty nie ma nic o nasionach konopi. Ale można się domyślić że chodzi o zapis "produktów konopnych, pochodnych konopi oraz innych konopi niż włókniste" i do tego mogą się zaliczać nasiona, mogą ale nie muszą, zależy jak pracownicy inposta będą interpretowali ten zapis. Nasiona konopi są całkowicie legalne w Polsce więc bez sensu było by blokowanie ich wysyłki. Inne firmy kurierskie będą nadal wysyłały te produkty więc inpost będzie tylko tracił.
Awatar użytkownika
Szperacz
Posty: 48
Rejestracja: 10 lut 2019, 15:34

Re: Paczkomaty a wysyłka nasion konopi od września

Post autor: Szperacz »

Chodzi tutaj o paczkomaty a in-post ma wyłączność-monopol na tego typu wysyłki bo tylko oni mają takie urządzenia jak paczkomaty.
Awatar użytkownika
KOT
Posty: 152
Rejestracja: 31 sie 2016, 23:00

Re: Paczkomaty a wysyłka nasion konopi od września

Post autor: KOT »

Faktycznie masz rację, paczkomaty tylko oni mają a zmiana ich regulaminu dotyczą paczkomatów 24/7.
Awatar użytkownika
joda
Posty: 75
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:26

Re: Paczkomaty a wysyłka nasion konopi od września

Post autor: joda »

Wydaje mi się że zmiana regulaminu wysyłek inpost paczkomaty jest spowodowana zamieszaniem z powodu suszu cbd, który jest ostatnio tak popularny. Problem jest w tym że na rynku jest masę ludzi, którzy sprzedają prawdziwą marihuanę pod nazwą susz cbd. Gołym okiem nie da się odróżnić suszu cbd od prawdziwej marihuany. Są sklepy internetowe, które za pośrednictwem paczkomatów wysyłają taką prawdziwą marihuanę, kliencie myślą że kupują zwykły susz cbd, który jest legalny. Po czym są łapani przez policję i po kontroli okazuje się że w tym suszu cbd jest więcej thc niż 0,2%. Klient zeznaje że kupił susz w internecie i odebrał go w paczkomacie. Policja musi wtedy wnioskować do inposta o dane kto wysyłał ten susz. Przypuszczam że w skali całej polski takich spraw jest setki i inpost jest zasypywany przez wnioski od policji. Przez to zmieniają regulamin, w którym ewidentnie chodzi o susze cbd.
Awatar użytkownika
Wader
Posty: 31
Rejestracja: 05 sty 2017, 11:36

Re: Paczkomaty a wysyłka nasion konopi od września

Post autor: Wader »

Z rozmowy jaką znalazłem w sieci wynika że rzecznik in-posta zleci jeszcze raz analizę prawną w tym kierunku. Chyba ktoś od nich zrozumiał że susz cbd faktycznie trzeba ograniczyć, bo z tym jest za duży problem. Ale inne produkty takie jak nasiona konopi nie są problematyczne bo nie da się ich zamienić na coś co by wyglądało tak same i było nielegalne. Tak że ja myślę że sprawa jest rozwojowa i nasiona będzie można dalej wysyłać.

paczkomaty-rozmowa-63091742.jpg
paczkomaty-rozmowa-63091742.jpg (98.15 KiB) Przejrzano 9451 razy
Awatar użytkownika
Gandzialf
Administrator
Posty: 173
Rejestracja: 30 sie 2016, 20:34

Re: Paczkomaty a wysyłka nasion konopi od września

Post autor: Gandzialf »

Tutaj macie świeży artykuł na temat całej tej sytuacji z nowym regulaminem inposta i zakazem wysyłki produktów konopnych na paczkomaty https://gazetakonopna.com/inpost-zakazu ... aczkomaty/ Myślę że doprecyzują swój regulamin i nie będzie można wysyłać tylko suszu CBD, który jest wątpliwy pod względem prawa. Dla mnie susz CBD to nic nie warte siano, więc nie będę ubolewał nad tym że nie można będzie go odebrać w paczkomacie.
Jako admin tego forum Polecam sklep THC-THC.COM, który jako jedyny posiada biuro obsługi klienta w Hiszpanii, 100% Bezpieczny.
Obrazek
FanRoslinLatwopalnyh
Posty: 3
Rejestracja: 31 sie 2020, 19:12

Re: Paczkomaty a wysyłka nasion konopi od września

Post autor: FanRoslinLatwopalnyh »

Nasiona sa legalne w Polsce wiec nie ma mowy o nielegalnej zawartosci przesylki. Nie pisze tego bo gdzies tak przeczytalem, ale z wlasnego doswiadczenia, kiedy to podczas przeszukania nasiona konopi wzbudzily jedynie zainteresowanie funkcjonariuszy policji, nie zostaly mi zabrane.

Do momentu wsadzenia do ziemi nasiona sa legalne. Pozdrawiam milosnikow konopi
ODPOWIEDZ