Stosowanie medycznej marihuany w przypadku epilepsji

Informacje i artykuły na temat medycznej marihuany.
Awatar użytkownika
MajkiZielarz
Posty: 16
Rejestracja: 06 wrz 2016, 14:08

Stosowanie medycznej marihuany w przypadku epilepsji

Post autor: MajkiZielarz »

leczenie-epilepsji.jpg
leczenie-epilepsji.jpg (4.6 KiB) Przejrzano 5657 razy



Czy medyczna marihuana może być stosowana w celu zapobiegania napadom u pacjentów z padaczką lub zespołem Dravet?
Nie ma wiarygodnych dowodów naukowych twierdzących, że marihuana to jakieś panaceum. To, co mnie szczególnie denerwuje, to to, że wielu ludzi jest skłonnych oferować fałszywą nadzieję bardzo chorym ludziom, mówiąc, że konopia może wyleczyć ich z epilepsji lub pozwolić im całkowicie z leków.

Cannabis ma pewne niesamowite efekty i korzyści zdrowotne, które mogą pomoc pacjentom cierpiącym z powodu epilepsji, ale ważne jest, że zrozumieć fakty!

Jeśli chodzi o leczenie padaczki lub syndromu Dravet, zawsze powinno odbywać się to pod opieką lekarza. Prawie wszyscy pacjenci, którzy zgłaszają ulgę po stosowaniu marihuany, wciąż zażywają swoje standardowe lekarstwa.

Najlepszym sposobem leczenia pacjentów cierpiących na epilepsję wydaje się marihuana bogata w CBD, ze zminimalizowanym poziomem THC, ekstrakty, lub hasz olej (czasami określany jako olej Rick Simpson lub RSO.)

Najlepsze sposoby na wykorzystanie marihuany w przypadku epilepsji:
• bogate w CBD produkty spożywcze lub ekstrakt; mogą one być wykonane w domu z marihuany szczególnie bogatej w CBD
• waporyzowanie marihuany bogatej w CBD (palenie jej nie jest najzdrowszym sposobem zażywania); waporyzowanie marihuany zamiast palenia jej pozwala na łatwiejsze dozowanie i minimalizuje zbyt mocne i szybkie efekty
• kontynuuj przyjmowanie lekarstw – zawsze konsultuj z lekarzem podejmowanie jakiejkolwiek decyzji na temat przyjmowanego leku, a w tym marihuany, i nadal przyjmuj leki przepisane na receptę; nie ograniczaj lub nie zaprzestawaj przyjmowania leków bez konsultacji z lekarzem lub neurologiem; większość pacjentów, którzy z powodzeniem wykorzystują marihuanę robią to w uzupełnieniu do ich zaleceń
• unikaj wszystkiego, co zawiera wysoki poziom THC, zwłaszcza, gdy idzie to w parze z niskim poziomem CBD; unikaj także niesprawdzonych produktów spożywczych, niewiadomego pochodzenia; większość rekreacyjnej marihuany bogata jest w THC
• unikaj produktów zawierających CBD wykonanych z konopi; zauważyłem te „legalne” alternatywy dla medycznej marihuany, ponieważ pojawiają się one dosłownie wszędzie, ale nie widziałem żadnych dowodów, jakoby były one skuteczne w leczeniu epilepsji; istnieje również wiele wątpliwości, czy te nieregulowane produkty są bezpieczne (lub nawet legalne); zalecane jest stosowanie CBD pochodzącego z marihuany, a nie konopi przemysłowych.

Pamiętaj, że CBD pomaga przeciwdziałać psychoaktywnym efektom THC. Oprócz kontrolowania napadów, CBD nie wydaje się mieć wpływu na zdolność większości ludzi do myślenia lub funkcjonowania, a już na pewno nie w porównaniu do THC.
ODPOWIEDZ