Mierzenie PH przy organice

Tematy ogólne o uprawie i hodowli roślin konopi.
Bajzel
Posty: 1
Rejestracja: 28 gru 2020, 13:03

Mierzenie PH przy organice

Post autor: Bajzel »

Witam wszystkich, mam pytanie czy używając nawozów organicznych trzeba mierzyć PH,
wyczytałem gdzieś na forum,że nie trzeba, ale pewności nie mam dlatego chciałbym Was zapytać?
Awatar użytkownika
andrew2001
Posty: 113
Rejestracja: 20 lip 2020, 13:06

Re: Mierzenie PH przy organice

Post autor: andrew2001 »

Nawozy zmieniają ph, to oczywiste. Wiele osób uważa że nie trzeba sprawdzać ph przy nawozach organicznych, ale są też tacy co uważają że jest to bardzo potrzebne. Ja używam nawozów organicznych i mierze ph.
Awatar użytkownika
Hempik
Posty: 53
Rejestracja: 24 lip 2020, 9:24

Re: Mierzenie PH przy organice

Post autor: Hempik »

Korzystam z BioBizz sam producent pisze ze nie trzeba regulować PH ja i tak robię po swojemu i sprawdzam dla mojego wewnętrznego spokoju.
Awatar użytkownika
Bourdain
Posty: 96
Rejestracja: 21 lip 2020, 9:53

Re: Mierzenie PH przy organice

Post autor: Bourdain »

Nawozy bio przynajmniej z Canny zmieniają ph pożywki więc jak najbardziej trzeba sprawdzać ph,
rhizothonik podwyższa ph a canna vega i cannazyme obniża.
Awatar użytkownika
hipster
Posty: 67
Rejestracja: 20 lip 2020, 13:10

Re: Mierzenie PH przy organice

Post autor: hipster »

Oczywiście że nie trzeba, póki w glebie jest bogata mikroflora żyją sobie bakterie, trichoderma i mikoryza to można lać wodę o nieznanym ph a i tak nie będzie problemów z dostępnością składników pokarmowych dla rośliny.
Najlepszym przykładem jest uprawa na nawozach BioTabs, też nie trzeba kontrolować ph - dlatego że zaszczepia się w glebie mikoryzę, trichodermę i całą gamę pożytecznych bakterii.
ODPOWIEDZ