Ripen na kwitnienie ?

Tematy ogólne o uprawie i hodowli roślin konopi.
Januszogrodnictwa
Posty: 87
Rejestracja: 06 maja 2021, 15:39
Lokalizacja: Jamaica

Ripen na kwitnienie ?

Post autor: Januszogrodnictwa »

Ripen na kwitnienie ? Co o tym myślicie ? A jakie są jeszcze zwykłe nawozy które dają radę ?
Awatar użytkownika
KOT
Posty: 152
Rejestracja: 31 sie 2016, 23:00

Re: Ripen na kwitnienie ?

Post autor: KOT »

Jak nie zależy ci na EKO ziole to jest dobry. Ja nie stosuję chemii wole palić bio konopie.
Januszogrodnictwa
Posty: 87
Rejestracja: 06 maja 2021, 15:39
Lokalizacja: Jamaica

Re: Ripen na kwitnienie ?

Post autor: Januszogrodnictwa »

To jakie organiczne polecasz? Tyle jest tych marek że człowiek głupieje.
Awatar użytkownika
KOT
Posty: 152
Rejestracja: 31 sie 2016, 23:00

Re: Ripen na kwitnienie ?

Post autor: KOT »

Najlepiej to sobie zacznij produkować kompost, jest najlepszy. Mieszaj go około pół na pół z kupna ziemią i wszystko będzie rosło bez nawozów. Ja tak robię od paru lat i zapomniałem o nawozach. Z roślinek automatycznych udaje mi się wyciągnąć 100 g z jednej. Problem jest jeden pierwszy dobry kompost będziesz miał po około dwóch latach tyle mi się wszystko kisiło żeby był dobry efekt, oczywiście w tym czasie dodajesz cały czas różne odpady z ogrodu i z domu. Tak wyhodowane zioło to inna bajka, jakość nieporównywalna do tych pędzonych na nawozach. Zresztą podobnie jest z warzywami spróbuj pomidora z ogrodu od kogoś ze wsi i porównaj go do tego z marketu, ten z marketu to sama woda bez smaku a ten ze wsi słodki i pachnący podobnie jest z maryśką.
Januszogrodnictwa
Posty: 87
Rejestracja: 06 maja 2021, 15:39
Lokalizacja: Jamaica

Re: Ripen na kwitnienie ?

Post autor: Januszogrodnictwa »

A ten ripen ma kilka lat i dziwna zawiesina się zrobiła i paproki wpadły bo było używane dawno temu. [brzydki]
Awatar użytkownika
KOT
Posty: 152
Rejestracja: 31 sie 2016, 23:00

Re: Ripen na kwitnienie ?

Post autor: KOT »

No to ten ripen jest już zepsuty-przeterminowany. Z tego co pamiętam ten nawóz miał termin ważności.
ODPOWIEDZ