Czy istnieje jakiś sposób do zmuszenia żeńskich roślin do dawania feminizowanych nasion?

Tematy ogólne o uprawie i hodowli roślin konopi.
Fabian
Posty: 10
Rejestracja: 18 lis 2016, 9:35

Czy istnieje jakiś sposób do zmuszenia żeńskich roślin do dawania feminizowanych nasion?

Post autor: Fabian »

Czy istnieje jakiś sposób do zmuszenia żeńskich roślin do dawania feminizowanych nasion? Oprócz tego moja roślina pokazuje ona już słupki, białe włoski w stadium wegetatywnym. Co to oznacza?


Niedawno dostałem kilka torebek nasionek od przyjaciela, który twierdzi, że to Chocolate Thai. Jedna z moich żeńskich roślinek jest w fazie wegetatywnej przez około 9 tygodni, przy świetle 15-18 godzin... ale zaczyna wykazywać oznaki kwitnienia. Dlaczego? Czy to może być roślinka auto-flowering?
hema-zenska-roslina.jpg
hema-zenska-roslina.jpg (9.82 KiB) Przejrzano 5567 razy
Awatar użytkownika
GreenBeet
Posty: 43
Rejestracja: 05 wrz 2016, 12:31

Re: Czy istnieje jakiś sposób do zmuszenia żeńskich roślin do dawania feminizowanych nasion?

Post autor: GreenBeet »

Pozwól mi odpowiedzieć na oba pytania.

Po pierwsze, w internecie możesz znaleźć wiele poradników, które pokażą Ci jak zmusić roślinę, aby dawała feminizowane nasiona.

Po drugie, jeśli chodzi o wczesne oznaki kwitnienia, to całkowicie normalne, że rośliny pokazują kilka białych włosków, czy słupków podczas fazy wegetatywnej, gdy roślina ma już 6-8 tygodni.

Słupek żeński może pojawić się, gdy roślina jest jeszcze w stadium wegetatywnym. Dzieje się to najczęściej, gdy rośliny są starsze, ale zdarza się również wcześniej – nie jest to żadna anomalia.
Jest to znak, że roślina jest dojrzała i gotowa do rozpoczęcia kwitnienia.

Jeśli roślina zaczyna tworzyć pełne pąki (wiele włosków zgrupowanych w pęczkach) to znaczy, że jest w fazie kwitnienia. W tym przypadku, bardzo możliwe, że posiadasz roślinę auto-flowering.
Awatar użytkownika
Dziewczyna Rastamana
Posty: 27
Rejestracja: 06 wrz 2016, 14:30

Re: Czy istnieje jakiś sposób do zmuszenia żeńskich roślin do dawania feminizowanych nasion?

Post autor: Dziewczyna Rastamana »

Kurde ludzie... jest mnóstwo poradników jak to robić w internecie, nawet filmiki..
ODPOWIEDZ