Medium do uprawy

Tematy ogólne o uprawie i hodowli roślin konopi.
Awatar użytkownika
Dziewczyna Rastamana
Posty: 27
Rejestracja: 06 wrz 2016, 14:30

Medium do uprawy

Post autor: Dziewczyna Rastamana »

Pożywka hodowlana lub medium do uprawy jest czymkolwiek, w czym rosną rośliny, bez względu na to czy substancją tą jest gleba, perlit, kokos, wełna mineralna, woda itd.

Twoje rośliny marihuany będą rozwijać się tak długo, jak długo korzenie będą miały miejsce na rozbudowę, będą miały dostęp do świeżej wody, tlenu, i odpowiednich składników odżywczych. Istnieje wiele sposobów, aby zaspokoić wszystkie potrzeby roślin marihuany w okresie wzrostu.

Gleba lub kompost są jednymi z najbardziej popularnych nośników dla marihuany, ponieważ są naturalne, łatwe w użyciu oraz dostępne dosłownie wszędzie. Jeśli zdecydujesz się korzystać z gleby, często zaleca się korzystać ze sterylizowanego, luźnego torfu opartego na kompoście doniczkowym. Często poleca się mieszanie gleby z odżywką taką jak na przykład perlit w stosunku 50/50, ponieważ zapewnia to odprowadzanie i zachowanie większych ilości powietrza/ tlenu w glebie.

Media bezglebowe takie jak wełna mineralna, perlit, wermikulit i włókno kokosowe także są wspaniałymi mediami do uprawy marihuany.
Wielu hodowców rozpoczyna swoją przygodę z upraw, z mieszanką połowy perlitu na pół włókna kokosowego.
OWOC
Posty: 4
Rejestracja: 03 sty 2017, 10:15

Re: Medium do uprawy

Post autor: OWOC »

Ja zacząłem od mieszania gleby z odżywką i tak uprawiam rośliny do dzisiaj. Jak dla mnie najbardziej niezawodna metoda.
Awatar użytkownika
Dziewczyna Rastamana
Posty: 27
Rejestracja: 06 wrz 2016, 14:30

Re: Medium do uprawy

Post autor: Dziewczyna Rastamana »

Zakładam w takim razie, że nie próbowałeś innych opcji. Nie ma jednej najlepszej, ale warto wypróbować każdą "na sobie" :)
ODPOWIEDZ