Co to są nasiona autoflowering

Tematy ogólne o uprawie i hodowli roślin konopi.
Awatar użytkownika
Aleksander
Posty: 43
Rejestracja: 20 paź 2016, 8:28

Co to są nasiona autoflowering

Post autor: Aleksander »

Mój kuzyn niedawno zapytał mnie, co to są nasiona autoflowering i czym różnią się od zwykłych, regularnych nasion konopi. Szczerze mówiąc nie jestem do końca pewien, ponieważ zawsze stosuję metodę pobierania szczepek z moich poprzednich upraw. W rezultacie nie zbadałem zbyt wielu nasion, ale pomyślałem, że teraz jest odpowiedni moment, aby to właśnie zrobić.

Na podstawie moich badań, nasiona autoflowering to te, które automatycznie przechodzą z fazy wegetatywnej do okresu kwitnienia w miarę upływu czasu (zazwyczaj od dwóch do czterech tygodni). To różni ich od „zwykłych” nasion cannabis, które wymagają zmiany ilości światła, które roślina pobiera w danym dniu, aby wywołać zmianę w fazie.

Pytaniem, które również nasuwa się na myśl jest – dlaczego nasiona autoflowering są lepsze niż zwykłe nasiona konopi? Wydaje się być całkiem sporo korzyści. Oczywistą korzyścią jest to, że roślina automatycznie przejdzie do fazy kwitnienia, co może być dobrą rzeczą dla początkującego hodowcy, który nie do końca wie kiedy należy zmienić cykl świetlny. Ludzie, którzy korzystają z nasion autoflowering mówią, że ich zbiory następują szybciej, co jest również istotne.

Jeden z moich przyjaciół powiedział mi, że rośliny pochodzące z nasion autoflowering są krótsze pod względem wielkości, co jest lepsze dla ogrodów, które muszą zostać utrzymane w tajemnicy.

Wydaje mi się, że największe korzyści mogłyby pochodzić z wykorzystania nasion autoflowering w uprawie outdoor.

Korzystałeś z nasion autoflowering? Jeśli tak to czy możesz polecić je innym hodowcom?
ODPOWIEDZ