Dlaczego marihuana jest słaba?

Tematy ogólne o uprawie i hodowli roślin konopi.
Awatar użytkownika
Agent007
Posty: 21
Rejestracja: 06 wrz 2016, 14:19

Dlaczego marihuana jest słaba?

Post autor: Agent007 »

Więc, udało ci się wyhodować marihuanę i niestety nie jest ona tak mocna, jakbyś sobie tego życzył. Być może nie przynosi większego efektu, a nawet gorzej – może powodować występowanie negatywnych skutków ubocznych, takich jak ból głowy czy negatywne myśli. Istnieje kilka powodów, dlaczego tak się właśnie dzieje...

1. Odmiana.
sour-diesel.jpg
sour-diesel.jpg (27.53 KiB) Przejrzano 5778 razy
sour-diesel2.jpg
sour-diesel2.jpg (24.95 KiB) Przejrzano 5778 razy
Pierwszym czynnikiem wpływającym na moc jest odmiana. Niestety, uprawa nasion „mocnych” roślin nie zawsze oznacza taki sam wynik. Aby jednak uzyskać stałą moc, ważne jest, aby zacząć od dobrej genetyki. Na szczęście, istnieje wielu utalentowanych hodowców, którzy ustabilizowali odmiany, dzięki czemu możesz wybrać szczep, który powoduje efekty jakich oczekujesz.

2. Zbyt wczesne zbiory.
2.jpg
2.jpg (21.12 KiB) Przejrzano 5778 razy
Pąki marihuany nie są silne, kiedy dopiero rosną, więc analogicznie potrzebują czasu, aby dojrzeć zanim będą gotowe do zbioru. Prawdopodobnie pąki zebrane zbyt wcześnie powodować będą niepożądane efekty. Jest to częsty problem nowych plantatorów, ale moja rada – uzbrój się w cierpliwość.

3. Brak wystarczającej ilości światła.
3.jpg
3.jpg (25.64 KiB) Przejrzano 5778 razy
Jeśli roślina nie uzyska odpowiedniego poziomu światła w fazie kwitnienia może to odbić się na pąkach, w efekcie będą one mniejsze oraz słabsze.

4. Zbyt szybkie suszenie pąków po zbiorach.
4.jpg
4.jpg (24.73 KiB) Przejrzano 5778 razy
Pąki muszą być suszone powoli przez co najmniej 2 – 3 dni (a nawet 7 – 10 dni) bezpośrednio po zbiorze, w celu uzyskania jak najlepszych wyników. Jest to po prostu kolejny krok w procesie. Jako hodowca, z pewnością zauważysz różnicę w mocy cannabis jeśli pospieszysz się zbytnio.

Suszenie pąków jest ważną częścią procesu wpływającą znacznie na poprawę końcowych wyników.

5. Pąki nie były utwardzane przez 2+ tygodnie.
5a.jpg
5a.jpg (32.23 KiB) Przejrzano 5778 razy
5.jpg
5.jpg (22.35 KiB) Przejrzano 5778 razy
Po wysuszeniu pąków, należy umieścić je w suchych, szczelnych słojach, którymi powinno się „wstrząsać” codziennie przez co najmniej 2 tygodnie. Ten proces przechowywania świeżo wysuszonych pąków w szczelnym pojemniku jest bardzo ważny i nazywa jest „utwardzaniem”.

6. Pąki posiadają nasienie (zostały zapłodnione).
6.jpg
6.jpg (24.67 KiB) Przejrzano 5778 razy
Jeśli pąki są wystawione na działanie pyłków (z rośliny męskiej lub hermie) mogą rozwijać nasiona w pąkach. Kilka nasion nie będzie miało znaczącego wpływu na ogólną siłę pąków, ale pąki, któe zostały silnie zapylone z pewnością będą słabe, ponieważ roślina wkłada więcej energii w wytwarzanie nasion niż w produkcję trichomów.

7. Niewłaściwy stosunek THC do CBD.
7.jpg
7.jpg (30.21 KiB) Przejrzano 5778 razy
Istnieją dziesiątki, jeśli nie setki związków chemicznych w marihuanie (najczęściej są to kannabinoidy i terpeny), które zmieniają ogólne efekty pąków. Oznacza to, że różne odmiany i pąki posiadają różne efekty.
Na przykład, jeśli posiadasz odmianę, która ma wysoki poziom CBD, pąki nie będą miały efektów psychodelicznych, nawet jeśli jest tam THC. Dlatego, jeśli szukasz mocnego efektu mentalnego, ważne jest, aby wybrać odmianę, która posiada względnie niski poziom CBD. Z drugiej strony, wysoki poziom CBD jest odpowiedni dla pacjentów medycznej marihuany.

8. Przyzwyczajenie się do odmiany.
8.jpg
8.jpg (21.94 KiB) Przejrzano 5778 razy
Jeśli od jakiegoś czasu cieszysz się tą samą odmianą, zwłaszcza pochodzącą z jednego zbioru, poczucie jej mocy może zmniejszać się wraz z upływem czasu. Ciało po prostu przyzwyczaja się do efektów.
"A siema, siema, oczarowały mnie Twego ciała wdzięki,
chciałbym się pobujać z Tobą w rytmie tej piosenki!" [banan] [banan]
Czech
Posty: 6
Rejestracja: 06 lut 2017, 9:56

Re: Dlaczego marihuana jest słaba?

Post autor: Czech »

Ja doświadczyłem efektu przyzwyczajenia. Tak dobrze wchodziła mi mj, że aż w końcu przestała lol. Na początku nie wiedziałem o co chodzi, ale to faktycznie było to.
Awatar użytkownika
Aleksander
Posty: 43
Rejestracja: 20 paź 2016, 8:28

Re: Dlaczego marihuana jest słaba?

Post autor: Aleksander »

Czech pisze:Ja doświadczyłem efektu przyzwyczajenia. Tak dobrze wchodziła mi mj, że aż w końcu przestała lol. Na początku nie wiedziałem o co chodzi, ale to faktycznie było to.
Miałem tak samo. Jak coś jest dobre to jest dobre i po co to zmieniać... Ale jak widać tak się nie da heh
ODPOWIEDZ