Czy te nasiona cannabis są dobre?

Tematy ogólne o uprawie i hodowli roślin konopi.
Awatar użytkownika
GreenBeet
Posty: 43
Rejestracja: 05 wrz 2016, 12:31

Czy te nasiona cannabis są dobre?

Post autor: GreenBeet »

Złe nasiona = zabójca zaufania

Uprawa złych nasion cannabis to słaba sprawa dla hodowcy na każdym poziomie.

Głównie ze względu na to, że trudno jest określić, kiedy sam materiał siewny jest rzeczywistym problemem. Większość plantatorów będzie się obwiniać za problem, który pojawia się w ich uprawie na długo zanim zrozumieją, że to mogą być nasiona same w sobie.

Określenie „złe nasiona” odnosi się zwykle do każdego rodzaju nasion, które mają znacznie wyższe prawdopodobieństwo powodowania problemów w okresie wzrostu.

Nasiona możesz dostać od przyjaciela, a może masz gdzieś w swoim domu nasiona o których zapomniałeś, że je masz. W obu przypadkach – jeśli powłoka nasion wygląda na pękniętą, może nie kiełkować tak szybko, jak nasiona, które były przechowywane w dobrym stanie.

Nasiona są małym klejnotem materiału genetycznego, który może wyrosnąć w piękną roślinę. I jak wszystkie inne materiały genetyczne, nie trwa on wiecznie. Choć nasiona mogą utrzymywać żywotność przez wiele lat, i lata po ich wyprodukowaniu, szanse skutecznego kiełkowania zmniejszają się wraz z upływem czasu (stare nasiona także wydają się dużo gorzej kiełkować niż świeże).
1.jpg
1.jpg (17.17 KiB) Przejrzano 4015 razy
Kiedy rozpoczynałem moją przygodę, powiedziano mi, że dobre nasiona cannabis muszą być bardzo twarde z ciemnym „tygrysem”. Jeśli możesz zmiażdżyć je między palcami, to źle – tak usłyszałem. Jednak te „prawdy” w ogóle nie wywodziły się z mojego doświadczenia.
2.jpg
2.jpg (14 KiB) Przejrzano 4015 razy
Z biegiem lat, niektóre z moich najlepszych roślin pochodziły z kruchych, jasnobrązowych nasion, które najprawdopodobniej były łatwe do zmiażdżenia między palcami.
3.jpg
3.jpg (41.72 KiB) Przejrzano 4015 razy
Więc jestem wielkim zwolennikiem tego, że jeśli posadzisz nasiona w ziemi i zdrowe sadzonki rozwiną się szybko, to masz żywe nasiona! Nie wyrzucaj materiału siewnego tylko dlatego, że jest trochę blady; daj mu szansę.
4.jpg
4.jpg (9.95 KiB) Przejrzano 4015 razy
Czasem tak naprawdę wszystko zależy od przypadku. Nawet jeśli zaczynasz od najlepszego, najbardziej świeżego materiału siewnego, od czasu do czasu dostaniesz pojedyncze ziarno lub roślinę, która po prostu nie rośnie tak szybko, jak inne, albo może dostaniesz super niesamowite sadzonki, które wyrosną z prędkością światła.
ODPOWIEDZ