Poradzenie sobie z niedoborem fosforu

Tematy ogólne o uprawie i hodowli roślin konopi.
Niedziela
Posty: 1
Rejestracja: 13 paź 2016, 8:13

Poradzenie sobie z niedoborem fosforu

Post autor: Niedziela »

1) Ustaw pH we właściwym zakresie.

Roślina konopi może wykazywać objawy niedoboru fosforu, gdy pH w korzeniach nie znajduje się w odpowiednim zakresie. To dlatego, że gdy pH w Twojej strefie korzeniowej jest złe, marihuana nie może prawidłowo wchłonąć fosforu poprzez swoje korzenie. Dlatego pierwszym krokiem jest upewnienie się, że pożywka hodowlana posiada odpowiednie pH.

Fosfor jest najlepiej wchłaniany przez konopie z gleby przy pH głównym 6.2-7.0. Fosfor jest najlepiej wchłaniany przez konopie w hydro przy pH głównym 5.5-6.2.

Jeśli podejrzewasz, że rosnąca roślina konopi ma niedobór fosforu, przepłucz rośliny czystą, pH wodą zawierającą regularne dawki przyjaznych konopi składników odżywczych. Spowoduje to usunięcie wszelkich soli odżywczych, które mogą mieć wpływ na wchłanianie fosforu i pomóc przywrócić pH do odpowiedniego poziomu.

W glebie, fosfor najlepiej wchłaniany jest przez korzenie w zakresie 6.2-7.0 pH (w glebie, zazwyczaj zaleca się utrzymywać pH pomiędzy 6.0-7.0, ale zwłaszcza fosfor wydaje się najlepiej być absorbowany powyżej 6.2 i poniżej 7.0).

W hydro, fosfor najlepiej wchłaniany jest przez korzenie w zakresie 5.5-6.2 pH (w hydro, zazwyczaj zaleca się utrzymywać pH pomiędzy 5.5-6.5, ale zwłaszcza fosfor wydaje się być najlepiej absorbowany poniżej 6.2).

2) Dbaj o korzenie.

Mokra, kompaktowa gleba lub zbytnie podlewanie może wywołać niedobór fosforu, nawet wtedy, gdy wszystkie inne czynniki są idealnie zadbane. Więc upewnij się za każdym razem, że podlewasz właściwie rośliny, aby zapobiec niedoborowi fosforu.

3) Zapewnij odpowiednią temperaturę.

Niższe temperatury mniejsze niż 60 ° F (15 ° C), a także duże wahania temperatur mogą utrudnić absorbowanie fosforu przez rośliny. W takim razie bardziej prawdopodobne jest, iż rośliny konopi wykażą oznaki niedoboru fosforu, gdy temperatura spadnie zbyt nisko, czy też przejdzie do mrozów.

Marihuana lubi komfortową temperaturę pokojową (rośliny konopi lubią taką samą temperaturę jak my).

4) Podawaj odpowiednie składniki odżywcze.

Większość hodowców faktycznie daje swoim roślinom mnóstwo składników odżywczych... jednak, nawet jeśli podajesz im fosfor, ważne jest, aby podawać wszystko we właściwych proporcjach.

Nadmiar Fe i Zn może spowodować objawy niedoboru fosforu, ponieważ nie będzie ona w stanie absorbować go prawidłowo. Jeśli uważasz, że w Twojej uprawie może występować nagromadzenie soli odżywczych w podłożu, przemyj roślinę dokładnie wodą zawierającą regularną dawkę składników odżywczych, w tym fosforu, jeśli uważasz, że to właśnie nadmiar soli odżywczych powoduje Twój problem.

Pamiętaj, że jeżeli nie masz rzeczywistego problemu z niedoborem fosforu, to dodanie większej ilości fosforu dla roślin nie pomoże roślinom rosnąć lepiej lub produkować większe pąki – może to jedynie spowodować uniemożliwienie wchłaniania innych składników odżywczych.
Chociaż trudno jest przedawkować fosfor, dodanie zbyt dużej ilości fosforu do innych składników odżywczych często powoduje pojawienie się innych dziwnych braków.

5) Dbaj o korzenie.

Braki fosforu mogą pokazać przez problemy z korzeniami lub gdy roślina dostaje zbyt wiele wody, nawet jeśli pH jest odpowiednie i fosfor również. Odpowiednie praktyki dotyczące nawadniania rośliny pozwolą im rosnąc zdrowo i uniknąć wielu problemów.

6) Doglądaj rośliny podczas procesu zdrowienia.

Po przejściu wszystkich powyższych kroków, przyglądaj się roślinom, aby upewnić się, że zdrowieją prawidłowo.

Pamiętaj, że liście, które zostały uszkodzone przez niedobór fosforu prawdopodobnie nigdy nie odzyskają zielonego koloru.
Awatar użytkownika
Złotowłosa
Posty: 23
Rejestracja: 25 lis 2016, 17:12

Re: Poradzenie sobie z niedoborem fosforu

Post autor: Złotowłosa »

Myślałam, że przy fosfor najlepiej wchłaniany jest przez glebę przy pH 6.0-7.0, ale musiałam się mylić.
ODPOWIEDZ