Roślinka zaczyna więdniec

Tematy ogólne o uprawie i hodowli roślin konopi.
Vexuuu
Posty: 4
Rejestracja: 11 gru 2018, 14:01

Roślinka zaczyna więdniec

Post autor: Vexuuu »

Cześć, jestem początkującym hodowca. Roślinki ładnie mi wykielkowaly natomiast, jedna zaczęła wiednac da się ją odratowac. Mam wrażenie że za dużo JE podlewam, co ile najlepiej podlewać?

Pierwsze zdjęcie jak wyglądała 2 jak wygląda teraz
Załączniki
15445334471048561091092117592396.jpg
15445334471048561091092117592396.jpg (3.65 MiB) Przejrzano 10190 razy
IMAG1983.jpg
IMAG1983.jpg (2.55 MiB) Przejrzano 10190 razy
Awatar użytkownika
KOT
Posty: 152
Rejestracja: 31 sie 2016, 23:00

Re: Roślinka zaczyna więdniec

Post autor: KOT »

Pierwszej rośliny się nie uratuje, druga wygląda zdrowo. Można jedynie wyciągnąć wnioski czemu ta pierwsza obumarła. Nie uszkodziłeś przypadkiem korzonka? na przykład przesadzanie? małe roślinki jaki i nasiona z kiełkami są bardzo delikatne. Można je łatwo uszkodzić, ten biały kiełek ma niewidoczne gołym okiem włoski, dlatego warto się z nim obchodzić delikatnie. Każde uszkodzenie osłabia roślinę, i przez można uzyskać już gorszy efekt końcowy.
Awatar użytkownika
DILER
Posty: 56
Rejestracja: 04 sty 2017, 18:19

Re: Roślinka zaczyna więdniec

Post autor: DILER »

Dlatego ja nie kiełkuję sposobami typu waciki, szklanki z wodą... wkładam nasionko do ziemi na głębokość 0,5mm i daje na słońce lub pod lampę. I cierpliwie czekam po około 10-14 dniach zawsze wychodzą. A później nie kopie nie ruszam korzonków i nie ma ryzyka uszkodzenia. Rośliny tym sposobem rosną duże i dorodne.
Awatar użytkownika
Gandzialf
Administrator
Posty: 173
Rejestracja: 30 sie 2016, 20:34

Re: Roślinka zaczyna więdniec

Post autor: Gandzialf »

Jeżeli ktoś umie obchodzić się z roślinkami to można różnie kiełkować i przesadzać. Polecam profesjonalny artykuł na ten temat na naszym blogu: Sadzenie Wykiełkowanych Nasion. Ale faktem jest że im niej ingerencji i majtanie, przesadzania tym mniejsze ryzyko uszkodzenia czegoś w roślinie czy samym kiełku.
Jako admin tego forum Polecam sklep THC-THC.COM, który jako jedyny posiada biuro obsługi klienta w Hiszpanii, 100% Bezpieczny.
Obrazek
Vexuuu
Posty: 4
Rejestracja: 11 gru 2018, 14:01

Re: Roślinka zaczyna więdniec

Post autor: Vexuuu »

Tylko sprawa wygląda na ten sposób że na jednym i drugim zdjęciu to ta sama roślinka. Różnica między zdjęciami wynosi 24/36 h około
Awatar użytkownika
joda
Posty: 75
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:26

Re: Roślinka zaczyna więdniec

Post autor: joda »

Czymś została uśmiercona.

A czym to sam musisz stwierdzić, co zrobiłeś?

Przyczyny takiego zachowania rośliny.

1. Sparzenie, czyli podlanie w dzień rośliny kiedy jest słońce, wtedy ziemia nabiera wysokiej temperatury i roślina się zagotuje. Domyślam się że twoja roślinka jest indoor bo mamy zimę. Więc sytuacja może być podobna, ale z lampą w roli główniej, czyli podlewasz, lampa jest za blisko ziemi podgrzewa ją i roślina jest ugotowana.

2. Mamy zimę może ją gdzieś dałeś i zmarzła.

3. Przenawożenie, dałeś jej nawóz i ją spaliło. Takich małych roślin się nie nawozi.

4. Powód wspominany przez kolegów, nieumiejętnie ją przesadzałeś i po prostu uległa uszkodzeniu.

Ja pomysłów więcej nie mam, może ktoś inny coś doda.
ODPOWIEDZ