Przechowywanie marihuany

Awatar użytkownika
Typek 98
Posty: 28
Rejestracja: 07 paź 2016, 17:40

Przechowywanie marihuany

Post autor: Typek 98 »

Teraz, kiedy już jesteś po zbiorach, co z tym zrobisz?

Co się dzieje kiedy cannabis się starzeje? Kolor zmienia się w brąz, utlenia się żywica, traci smak i aromat, moc haju, a pożądany efekt medyczny znika.

Wraz z latami, przychodzi coraz więcej metod przechowywania rzeczy, które chcesz zachować. Jeśli chodzi o czynniki, które najbardziej wpływają na niszczenie – zdecydowanie tlen i wilgoć.

Usuwanie tlenu z przechowywanych materiałów, takich jak żywność, lekarstwa i inne rzeczy jest kluczem do długotrwałego zachowania ich. Cannabis najlepiej przechowuje się w szczelnie zamkniętym opakowaniu, wolnym od tlenu. Po całkowitym utwardzeniu i wyschnięciu, umieszczenie marihuany w opakowaniu absorbującym tlen jest dobrym sposobem, aby była ona „świeża” po otwarciu oraz gotowa do spożycia w znacznie późniejszym terminie.

Opakowania absorbujące tlen stosowane są aby:
• pomóc zachować świeży smak
• zapobiec utlenianiu się żywic roślinnych
• zapobiec utlenianiu się składników odżywczych
• przedłużyć żywotność materiału
• wstrzymać pleśń
• opóźnić brązowienie przechowywanych materiałów roślinnych
• wytworzyć środowisko pozbawione szkodników.
przechowywanie-1.jpg
przechowywanie-1.jpg (14.05 KiB) Przejrzano 7244 razy
przechowywanie-2.jpg
przechowywanie-2.jpg (21.01 KiB) Przejrzano 7244 razy
Najczęściej spotykane opakowania absorbujące tlen zawierają jedynie granulki żelaza i kryształki soli. Mogą również być w folii opakowaniowej lub plastikowym pojemniku, w którym znajduje się materiał.

Żelazo rdzewieje w obecności tlenu. Rdzewiejąc wchłania tlen tworząc tlenek żelaza; rdzę. Sól zwiększa i przyspiesza proces.

Opakowania absorbujące tlen pomagają usunąć tlen z zamkniętego opakowania. Spotkać je można w formie małych opakowań lub saszetek zawierających żelazo proszkowe: kiedy żelazo rdzewieje, usuwany jest tlen z otaczającej atmosfery.
Ponadto właściwości fizyczne samego opakowania (szybkość transmisji tlenu – OTR) mogą dyktować skuteczność absorbera tlenu, i tego jak długo utrzyma tą skuteczność. Opakowania o niskim OTR zachowają mniej tlenu w zamkniętym opakowaniu, przez samą barierę polimerową.

W przypadku niektórych produktów, takich jak ser, od dawna znane jest stosowanie azotu: obojętny azot wchłaniany jest do sera, co umożliwia zapakowanie go w folię termokurczliwą. Azot usuwa tlen i „aktywnie” oddziałuje z serem. Jednak od jakiegoś czasu stosuje się mieszanki różnych gazów w celu przedłużenia trwałości produktów.

W celu utrzymania opakowania w określonych warunkach na rynku dostępne są absorbery tlenu, generatory dwutlenku węgla, generatory etanolu itp.

W ten sposób zapobiega się pleśni, zachowuje się smak oraz aromat, a także wydłuża okres półtrwania bez dodawania chemikaliów.
Awatar użytkownika
GreenBeet
Posty: 43
Rejestracja: 05 wrz 2016, 12:31

Re: Przechowywanie marihuany

Post autor: GreenBeet »

Bardzo dobrym sposobem jest zbieranie opakowań absorbujących wilgoć, kiedy kupujemy buty!
Awatar użytkownika
Beata
Posty: 41
Rejestracja: 26 paź 2016, 7:43

Re: Przechowywanie marihuany

Post autor: Beata »

GreenBeet pisze:Bardzo dobrym sposobem jest zbieranie opakowań absorbujących wilgoć, kiedy kupujemy buty!
Zgadza się, ja robię to od lat:)
Anakonda420
Posty: 22
Rejestracja: 18 paź 2018, 21:47

Re: Przechowywanie marihuany

Post autor: Anakonda420 »

[lolek] Najlepiej schować do szczelnego słoika :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Suszenie Marihuany”