Automaty w doniczkach na outdoor?

Tematy o uprawie i hodowli outdoor, czyli na dworze lub w szklarni.
Januszogrodnictwa
Posty: 87
Rejestracja: 06 maja 2021, 15:39
Lokalizacja: Jamaica

Automaty w doniczkach na outdoor?

Post autor: Januszogrodnictwa »

Teraz jest maj więc zbliża się czas siewów. Ziemia uniwersalna czy do warzyw? Czekać na pełnię księżyca przy kiełkowaniu mam też obornik po królikach. A co z granulatem żeby woda nie używała. Ciekawe czy będą ogrodnicy i zimna zośka.
Awatar użytkownika
KOT
Posty: 152
Rejestracja: 31 sie 2016, 23:00

Re: Automaty w doniczkach na outdoor?

Post autor: KOT »

Ziemia musi mieć odpowiednie pH, nie może być kwaśna, czyli ta do paprotek się nie nadaje. Co do tej pełni księżyca to, ja bym nie czekał, po prostu kiełkujesz i wysiewasz na outdoor jak pogoda jest odpowiednia. Zwykle był to kwiecień, ale w tym roku ten miesiąc to środek zimy, więc kiełkowanie nie miało sensu. Po za tym zimno blokuje kiełkowanie.
Januszogrodnictwa
Posty: 87
Rejestracja: 06 maja 2021, 15:39
Lokalizacja: Jamaica

Re: Automaty w doniczkach na outdoor?

Post autor: Januszogrodnictwa »

No z tym zimnem to wiem że poniżej 10 stopni Celsjusza, ale po co mięso do ziemi [nea] mam obornik od królików ale się jeszcze zastanawiam nad czarną ziemia z lasu.
Awatar użytkownika
Szperacz
Posty: 48
Rejestracja: 10 lut 2019, 15:34

Re: Automaty w doniczkach na outdoor?

Post autor: Szperacz »

W lesie masz kwaśną ziemię, nie nadaje się. Obornik to od konia, a ten od królików to nie wiem czy się nada, nie słyszałem żeby ktoś taki dawał.
Januszogrodnictwa
Posty: 87
Rejestracja: 06 maja 2021, 15:39
Lokalizacja: Jamaica

Re: Automaty w doniczkach na outdoor?

Post autor: Januszogrodnictwa »

A lepiej kiełkować w chłodne dni niż w upalne gdzie słońce bardzo pali bo się zastanawiam.
Awatar użytkownika
joda
Posty: 75
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:26

Re: Automaty w doniczkach na outdoor?

Post autor: joda »

Lepiej poczytaj jak kiełkować nasiona https://uprawakonopi.com/kielkowanie-i- ... marihuany/ bo mam wrażenie że urwałeś się z choinki i nie czaisz wcale bazy. Lub piszesz tutaj żeby tylko pisać i nabijać sobie posty.
Januszogrodnictwa
Posty: 87
Rejestracja: 06 maja 2021, 15:39
Lokalizacja: Jamaica

Re: Automaty w doniczkach na outdoor?

Post autor: Januszogrodnictwa »

Ludzie w pędzie pracy i szkoły mkną jak szczury w wyścigu po kanale a że ja wolniej ogarniam nic na to nie poradzę. Swoje zapaliłem a wiedza trzeba ją pielęgnować a ja nie robiłem tego. Dziękuję za link
Awatar użytkownika
bass
Posty: 22
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:24

Re: Automaty w doniczkach na outdoor?

Post autor: bass »

Lepiej najpierw czytać a później robić. Konopie to niestety nie paprotki i wymagają szczególnych warunków i opieki. Jak czegoś nie wiesz, to pisz na forum, zawsze pomożemy.
ODPOWIEDZ