Jak sprawić, żeby rośliny w uprawie outdoor weszły w fazę kwitnienia, kiedy dni są wciąż dłuższe niż 12h?

Tematy o uprawie i hodowli outdoor, czyli na dworze lub w szklarni.
Piątek
Posty: 5
Rejestracja: 13 paź 2016, 8:12

Jak sprawić, żeby rośliny w uprawie outdoor weszły w fazę kwitnienia, kiedy dni są wciąż dłuższe niż 12h?

Post autor: Piątek »

Uprawiałem rośliny outdoor, ale przy użyciu dodatkowego światła, aby utrzymać je w schemacie 24/0 i niedługo będą kwitnąć. Mieszkam w ciepłym klimacie, więc rozpocząłem uprawę w okresie zimowym. Teraz zaczyna się wiosna i dni są coraz dłuższe...

Rośliny mają około 2.5 miesiąca. Miałem nadzieję, że wejdą w fazę kwitnienia za pomocą światła słonecznego, ale obecnie są w harmonogramie światła 13/11, a pod koniec kwitnienia będzie to około 14.5/9.5.

Wiem, że to spowolni kwitnienie... ale czy to w ogóle zadziała? Czy powinny jednak dostać te 12/12?
Awatar użytkownika
Agent007
Posty: 21
Rejestracja: 06 wrz 2016, 14:19

Re: Jak sprawić, żeby rośliny w uprawie outdoor weszły w fazę kwitnienia, kiedy dni są wciąż dłuższe niż 12h?

Post autor: Agent007 »

Aby utrzymać rośliny marihuany w fazie kwitnienia, trzeba zapewnić im spójne 12/12. Jeśli harmonogram ten nie zostanie utrzymany, prawdopodobnie możesz mieć problemy (obojnaki itp.).
Ważne jest, żeby zrozumieć, że rośliny marihuany muszą otrzymać 12 godzin nieprzerwanej ciemności każdej nocy, aby utrzymać się w fazie kwitnienia.

Jeśli będą miały krótsze okresy ciemności, mogą powrócić do fazy wegetatywnej.

Rośliny marihuany potrzebują co najmniej 12 godzin ciemności każdego dnia, w celu wytworzenia pąków i pozostania w fazie kwitnienia. Harmonogram światła 12/12 musi być utrzymany do momentu zbioru.
"A siema, siema, oczarowały mnie Twego ciała wdzięki,
chciałbym się pobujać z Tobą w rytmie tej piosenki!" [banan] [banan]
Awatar użytkownika
Złotowłosa
Posty: 23
Rejestracja: 25 lis 2016, 17:12

Re: Jak sprawić, żeby rośliny w uprawie outdoor weszły w fazę kwitnienia, kiedy dni są wciąż dłuższe niż 12h?

Post autor: Złotowłosa »

Masz jakąś opcję osłonięcia tych roślin?
ODPOWIEDZ