Sadzenie marihuany w towarzystwie innych roślin, w celu zwiększenia wzajemnego wzrostu i ochrony przed szkodnikami

Tematy o uprawie i hodowli outdoor, czyli na dworze lub w szklarni.
Awatar użytkownika
Maja_Majewska
Posty: 94
Rejestracja: 05 wrz 2016, 8:10

Sadzenie marihuany w towarzystwie innych roślin, w celu zwiększenia wzajemnego wzrostu i ochrony przed szkodnikami

Post autor: Maja_Majewska »

Wykorzystywanie zalet uprawy w towarzystwie innych roślin to doskonały sposób, aby bezpiecznie i naturalnie wzmocnić rośliny konopi, pomagając im osiągnąć pełnię potencjału.

Allelopatia jest strategicznym sadzeniem owoców, warzyw lub ziół obok rośliny konopi w celu poprawy naturalnego ekosystemu, w którym rosną rośliny – bez uciekania się do pomocy pestycydów lub dodatkowej suplementacji. Sadzenie we wzajemnym oddziaływaniu na siebie roślin to naturalny i skuteczny sposób zwalczania roztoczy i innych szkodników, zwiększając tym samym wchłanianie składników odżywczych i polepszanie jakości gleby, a także zapewnianie siedliska dla pożytecznych stworzeń.

Parmakultura

Sadzenie we wzajemnych oddziaływaniu na siebie roślin naprawdę spada pod nagłówek parmakultury. Parmakultura jest konceptem, który naśladuje świat przyrody i ekosystemów w zastosowaniu w nowoczesnym rolnictwie. Celem tego konceptu jest stworzenie stałych systemów rolniczych, które zawierają zasoby naturalne i odnawialne do projektowania i przepływu pracy. Parmakultura ma na celu zmniejszenie ilości odpadów, zarządzanie efektywnością energetyczną, zwiększenie naturalnej integracji, odkrywanie różnorodności rolniczej oraz doprowadzenie rolnictwa do bardziej naturalnego i zrównoważonego poziomu.

Allelopatia ma długą historię sięgającą około 10.000 lat. Niektóre z najwcześniejszych przykładów sadzenia roślin w towarzystwie zostały zainicjowane przez indiańskie plemiona. Indianie znani byli z uprawiania kukurydzy, fasoli i dyni, które zawsze były sadzone razem. Niektóre plemiona uważały, że te trzy rośliny są 'świętą trójcą'. Indianie odkryli, że kiedy są one sadzone w towarzystwie to pomagają się sobie wzajemnie rozwijać. Kukurydza daje stabilność fasoli, która owija się wokół jej długich szypułek. W zamian, fasola wzmacnia poziom azotu w korzeniach, co zwiększa wzrost i plony. Gdy porośnięte są dynią, dynia utrzymuje z dala drapieżniki, a także reguluje poziom wilgoci w glebie. Sadzenie marihuany w towarzystwie innych roślin działa w bardzo podobny sposób. Tworzenie własnego mikro-ekosystemu, upraw, które obsadzone są towarzyszami stają się silniejsze, dają wyższe plony i mają mniej problemów ze szkodnikami.

Sadząc marihuanę w towarzystwie innych roślin, wykonujesz kilka podstawowych funkcji naraz – między innymi zwalczasz szkodniki, dodajesz składniki odżywcze, integrujesz glebę. Jeśli uprawiasz konopie w mieście, które nie jest jej przyjazne, allelopatia może być stosowana do ukrycia roślin marihuany.
Jedną z największych zalet sadzenia w towarzystwie jest pielęgnowanie pożytecznych mikroorganizmów w glebie. Mikroby te konwertują składniki odżywcze do bardziej bio-dostępnego stanu. Jednak te pożyteczne bakterie i grzyby mogą być naruszone lub zabite przez wiele syntetycznych substancji odżywczych. Zatem sadzenie w towarzystwie innych roślin wymaga organicznego nawożenia.
Allelopatia jest o wiele łatwiejsza do zrealizowania na zewnątrz niż w pomieszczeniu, ale nie ma rzeczy niemożliwych – jeśli masz wystarczająco dużo miejsca i cierpliwości.

Poprzez sadzenie konopi w towarzystwie pewnych rodzajów gatunków roślin, można łatwiej osiągnąć planowane wyniki . Niektóre rośliny przynoszą dodatkowe dobroczynne mikroby dla ziemi, co pozwala na zwiększenie wchłaniania substancji odżywczych. Niektóre rośliny, a zwłaszcza zioła takie jak bazylia, odpychają szkodniki ze względu na swój przeważający zapach. Sadzenie roślin w taki sposób ma wiele praktycznych zastosowań, które mogą być dostosowane do potrzeb uprawy.

• Fasola

Fasola to doskonały sposób na uzupełnienie azotu w marihuanie. Wszyscy wiemy, czym grozi niedobór. Fasola absorbuje azot z powietrza i przekształca go w formę łatwiej dostępną dla konopi.

• Zioła

Gwiazdnica pospolita jest ziołem, który jest doskonały jeżeli chodzi o dodawanie dodatkowych substancji odżywczych do gleby.

Bazylia to niesamowity sposób na zwalczanie szkodników, ze względu na ostry zapach.

Szczypiorek, kolendra, szałwia zniechęcają mszyce, przędziorki, chrząszcze i muchy.

• Chryzantema

Kwiaty chryzantemy pomagają chronić przez nicieniami – mikroskopijnymi robakami, które mogą atakować oraz uszkadzać konstrukcje korzeniowe. Chryzantema jest wykorzystywana do tworzenia niektórych organicznych pestycydów ze względu na wysoką zawartość pyretryny. Pyretryna powoduje zaburzenia układu nerwowego u owadów.

• Mięta

Mięta jest kolejną rośliną, która jest powszechnie stosowana jako organiczne pestycydy. Przekształcana jest w olej pestycydowy. Naturalnie, mięta działa jako środek odstraszający szkodliwe owady i ma potencjał do przyciągania korzystnych owadów.

• Czosnek

Kolejna baza dla organicznych pestycydów, czosnek działa jako naturalny środek grzybobójczy w ogrodzie.

• Lucerna

Lucerna służy do uzupełniania składników odżywczych w glebie, a także jako podstawowy składnik gleby. Lucerna może być stosowana do tworzenia warstwy bogatej w azot.

• Rumianek

Jeden z najlepszych towarzyszy dla konopi. Rumianek jest dobry nie tylko jako herbata. Rumianek posiada zdolność wychwytywania nagromadzonego wapnia, siarki, fosforu i potasu. Jako roślina pomaga wzmocnić marihuanę.
Załączniki
Screen Shot 2016-09-12 at 23.04.35.png
Screen Shot 2016-09-12 at 23.04.35.png (204.03 KiB) Przejrzano 5987 razy
ODPOWIEDZ