Kiedy zaczną kwitnąć big poison i crystal kush?

Tematy o uprawie i hodowli outdoor, czyli na dworze lub w szklarni.
PlantatorBigi
Posty: 2
Rejestracja: 01 wrz 2017, 9:41

Kiedy zaczną kwitnąć big poison i crystal kush?

Post autor: PlantatorBigi »

Mam na dworze big poisona i crystal kusha, kiedy zaczną kwitnąć i będą gotowe?


big poison
big-poison.jpg
big-poison.jpg (181.78 KiB) Przejrzano 12608 razy

crystal kush
crystal-kush.jpg
crystal-kush.jpg (114.09 KiB) Przejrzano 12608 razy
Awatar użytkownika
DILER
Posty: 56
Rejestracja: 04 sty 2017, 18:19

Re: Kiedy zaczną kwitnąć big poison i crystal kush?

Post autor: DILER »

Cierpliwości, zaczną kwitnąć pewnie na dniach i w oczach będą puchły. Zawsze tak jest nie ma nic a naglę z dnia na dzień oblepiają się kwiatami. Cykl wzrostu zawsze trwa najdłużej a kwitnienia krótko.
Awatar użytkownika
24naHaju
Posty: 32
Rejestracja: 16 maja 2017, 20:36

Re: Kiedy zaczną kwitnąć big poison i crystal kush?

Post autor: 24naHaju »

Kwitnienie rozpoczyna się od momentu kiedy dni stają się krótsze, czyli roślina dostaje w ciągu dnia mniej światła, to ją pobudza do kwitnienia (dzieje się tak tylko przy odmianach pełnosezonowych bez autofloweringu). W Polsce większość odmian zaczyna kwitnąć w drugim tygodniu września i są gotowe do zbioru w połowie października, niektóre pod koniec października.

Co może lekko opóźniać kwitnienie:
Stosowanie nawozu na wzrost z końcem sierpnia czyli takich które mają dużo azotu a mało fosforu i potasu.
Dużo słońca na pewno też opóźnia trochę kwitnienie, w tym roku sierpień był bardzo gorący i początek września za pewne też taki będzie, według mnie może to lekko opóźnić kwitnienie.
Awatar użytkownika
KOT
Posty: 152
Rejestracja: 31 sie 2016, 23:00

Re: Kiedy zaczną kwitnąć big poison i crystal kush?

Post autor: KOT »

Ważna jest profilaktyka. Dlatego UWAGA PROFILAKTYCZNIE należy od końca sierpnia, najpóźniej z początkiem września zacząć stosować coś na grzyby i pleśnie.
Zaopatrzyć się w pałeczki grzybobójcze np. takie, Stosuje się je tak raz na 2 tygodnie więc tego pilnujcie.:
pałeczki-grzybobójcze.jpg
pałeczki-grzybobójcze.jpg (50.94 KiB) Przejrzano 12594 razy


Drugi środek który należy stosować profilaktyczne to coś do oprysku na pleśnie. Ja polecam:
AMISTAR 250 SC - Zastosowanie: brunatna plaistość liści, rdze, septoriozy, mączniak prawdziwy, antraknoza, szara pleśń, mączniak rzekomy i in. Środek grzybobójczy, koncentrat w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą o działaniu wgłębnym i układowym, do stosowania głównie zapobiegawczego w zwalczaniu chorób grzybowych roślin rolniczych, warzywnych i ozdobnych.
Stosuje się go raz na 10 dni, pierwszy oprysk należy zrobić delikatnie tak żeby zobaczyć czy nie popali rośliny.
amistar-250sc.jpg
amistar-250sc.jpg (44.2 KiB) Przejrzano 12595 razy


Wszystkie te środki dostaniecie w zwykłych sklepach ogrodniczych.
Awatar użytkownika
DMX
Posty: 26
Rejestracja: 02 gru 2016, 11:23

Re: Kiedy zaczną kwitnąć big poison i crystal kush?

Post autor: DMX »

Zapomniałeś dopisać że jak już pleśń zaatakuje to jest już za późno dlatego w naszym klimacie należy stosować te środki profilaktycznie.
Awatar użytkownika
bass
Posty: 22
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:24

Re: Kiedy zaczną kwitnąć big poison i crystal kush?

Post autor: bass »

PlantatorBigi pisze:Mam na dworze big poisona i crystal kusha, kiedy zaczną kwitnąć i będą gotowe?
Ładne krzaki. Napisz coś więcej o tych wielkoludach, ile ich tam jest?
PlantatorBigi
Posty: 2
Rejestracja: 01 wrz 2017, 9:41

Re: Kiedy zaczną kwitnąć big poison i crystal kush?

Post autor: PlantatorBigi »

Dzięki za rady chłopaki, przydadzą się na pewno bo jakimś profesjonalistą nie jestem. To moja druga uprawa. Nasion kupiłem 10 big poisonów i 3 crystal kushe, dostałem jeszcze gratis drugie tyle big poisonów bo była promocja 1+1 i parę akaczy. Któregoś dnia wpadły dziki i rozjebały tyle że zostało 8 big poisonów i 1 crystal kush. Ale i to jest nieźle bo porosły giganty [banan] rosną trochę na kupie i busz się zrobił.
kartex
Posty: 1
Rejestracja: 28 lis 2017, 12:20

Re: Kiedy zaczną kwitnąć big poison i crystal kush?

Post autor: kartex »

no no ładne krzaki porosły :) [harvest]
ODPOWIEDZ