Mikro uprawa

Sham89
Posty: 37
Rejestracja: 07 wrz 2016, 6:24

Mikro uprawa

Post autor: Sham89 » 05 kwie 2017, 18:06

indoor.jpg
indoor.jpg (398.38 KiB) Przejrzano 1261 razy
Ze względu na to, że marihuana i jej uprawa są obecnie bardziej popularne niż kiedykolwiek, wydawać się może, że ta tendencja nigdy się nie zakończy. Większość początkujących uprawia marihuanę nie mając niezbędnego doświadczenia lub wiedzy, aby rozpocząć pełnoprawną uprawę indoor lub outdoor, więc wybierają prostszą opcję – mikro uprawa.

• Mikro uprawę najłatwiej można opisać jako proces uprawy małej partii marihuany w ograniczonej przestrzeni, w celu uzyskania jak najlepszych rezultatów. Mikro uprawa jest rodzajem uprawy indoor, o mniejszej proporcji. Taka jest właśnie różnica między mikro a normalną uprawą – przestrzeń. Ze względu na ograniczone miejsce, wszystkie podstawowe aspekty uprawy cannabis – światło, woda, powietrze, gleba, wybór odmian – różnią się nieznacznie od regularnej uprawy indoor. Prawie każda przestrzeń, jaką sobie możesz wyobrazić, może być wykorzystana do mikro uprawy, od szafek do komputerów. Główną ideą (i wyzwaniem) jest stworzenie optymalnych warunkow, aby rośliny mogły dobrze rozwijać się w tej przestrzeni.

• Jeśli chodzi o mikro uprawę, wybór odpowiedniej odmiany jest bardzo ważny ze względu na ograniczoną przestrzeń. Jedną z rzeczy, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest wysokość danej odmiany. Sativa wyrasta smuklejsza niż indica, która zazwyczaj jest krótka i krzaczasta.
Ponadto, podczas fazy kwitnienia sativa idzie w górę o 200 – 300%, indica tylko o 50 – 100%, co wskazuje na to, że indica jest bardziej kompatybilna z mikro uprawą. Innym rozsądnym rozwiązaniem są odmiany z autofloweringiem. Niezależnie od warunków, pozostają one niewielkie ze względu na ich genetykę i nie są zależne od harmonogramu naświetlania, co oznacza króstszy okres zbiorów.

• System korzeniowy jest niezwykle ważny dla rośliny, ponieważ to dzięki niemu pobierają one składniki odżywcze i wodę. Ilość przestrzeni zajmowanej przez system korzeniowy rośliny ma duży wpływ na wielkość rośliny. Możemy wykorzystać tę korelację na naszą korzyść w miarę rozwoju mikro uprawy. Objętość doniczki, którą używasz do uprawy rośliny, jest bezpośrednio związana z wielkością rośliny:

około 12 litrów i więcej: średnia wysokość rośliny
około 5 litrów: wysokość rośliny do 60 cm
około 2 – 3 litrów: wysokość do 24 cm
około pół litra: wysokość do 13 cm.

Warto zauważyć, że ze względu na małą ilość gleby, rośliny potrzebują więcej nawozu oraz wody niż regularne rośliny.

• Nie można uprawiać marihuany w ogóle bez światła i nie można wyhodować dobrej jakości marihuany bez odpowiedniego oświetlenia. Wybór odpowiedniego oświetlenia dla małych rozmiarów uprawy jest ważną decyzję. Do wyboru masz różne lampy – lampy fluorescencyjne, lampy halogenowe, CFL, HPI i LED. Wybierając oświetlenie musisz uważać na moc oraz ciepło przez nie wytwarzane.

• Podobnie jak w przypadku światła, rośliny nie mogą rosnąć bez wody i powietrza. Posiadanie dobrej wentylacyji i zaopatrzenie w wodę jest konieczne dla każdej uprawy, w tym mikro uprawy.

Klara
Posty: 5
Rejestracja: 24 sty 2017, 8:52

Re: Mikro uprawa

Post autor: Klara » 14 kwie 2017, 5:23

W przypadku moim i mojego chłopaka taka uprawa okazała się najlepsza, zwłaszcza, że nie mieszkamy sami tylko ze współlokatorami .

BoomBoomBurger
Posty: 1
Rejestracja: 07 mar 2018, 20:21

Re: Mikro uprawa

Post autor: BoomBoomBurger » 07 mar 2018, 20:32

@Klara, nie było problemu z zapachem w domu/mieszkaniu? Ja też chcę zacząć uprawiać w grow boxie, ale martwi mnie kwestia zapachu (zwłaszcza podczas fazy suszenia), bo też wynajmuję pokój. Mogłabyś coś więcej o tym napisać?

Z góry dzięki, Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Indoor czyli Uprawa w Domu”