Nawożenie BIOBIZZ

Tematy o uprawie i hodowli indoor, czyli w domu lub innym pomieszczeniu.
szaszatanek
Posty: 10
Rejestracja: 03 kwie 2023, 20:22

Nawożenie BIOBIZZ

Post autor: szaszatanek »

Witam
Zaczynam nawożenie serią BIOBIZZ według rozpiski:
biobizz-rozpiska-nawozenia-72091.jpg
biobizz-rozpiska-nawozenia-72091.jpg (184.5 KiB) Przejrzano 18788 razy
Jeśli jest podane że pierwszym tygodniu podawać 1ml/1L wody tzn że mam podawać nawóz z każdym podlaniem w tym tygodniu czy tylko raz w tygodniu ?
Awatar użytkownika
joda
Posty: 75
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:26

Re: Nawożenie BIOBIZZ

Post autor: joda »

Na pewno raz w tygodniu, żadnego nawozu nie daje się za każdym razem kiedy podlewasz, bo spalisz na 100% rośliny. I ja bym na twoim miejscu zaczął od połowy dawki zalecanej przez producenta. Obserwując co się dzieje z roślinami i ewentualnie zwiększaj dawkę.
szaszatanek
Posty: 10
Rejestracja: 03 kwie 2023, 20:22

Re: Nawożenie BIOBIZZ

Post autor: szaszatanek »

Używam wody RO + CalMag, zacząłem właśnie od połowy dawki Bio-Grow. Podałem raz w tym tygodniu, następne podlewanie zatem tylko CalMag.
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 20
Rejestracja: 02 lis 2016, 14:05

Re: Nawożenie BIOBIZZ

Post autor: Mario »

Obserwuj co się dzieje z roślinami, jak widzisz że rozwijają się szybko zdrowo to dawkę możesz śmiało zwiększyć. Ale jeśli zobaczysz że roślinki stają w rozwoju i robią się takie mizerne, to znaczy że mają za dużo nawozu. Nie wiem co tam uprawiasz ale odmiany pełno sezonowe udaje się odratować z przenawożenia a automaty niestety nie. Jak to mówią "automaty błędów nie wybaczają".
szaszatanek
Posty: 10
Rejestracja: 03 kwie 2023, 20:22

Re: Nawożenie BIOBIZZ

Post autor: szaszatanek »

Automat AK. Wiem że lepszy niedobór niż przenawożenie.
Dziś zaczyna się kolejny tydzień, więc tym razem dawka 0.75. Wygląda dobrze, rośnie każdego dnia, mam jednak wrażenie że zieleń liści jest jakby lekko nierównomierna.
Awatar użytkownika
Gandzialf
Administrator
Posty: 173
Rejestracja: 30 sie 2016, 20:34

Re: Nawożenie BIOBIZZ

Post autor: Gandzialf »

Wstaw fotki swoich roślin [peace]
Jako admin tego forum Polecam sklep THC-THC.COM, który jako jedyny posiada biuro obsługi klienta w Hiszpanii, 100% Bezpieczny.
Obrazek
szaszatanek
Posty: 10
Rejestracja: 03 kwie 2023, 20:22

Re: Nawożenie BIOBIZZ

Post autor: szaszatanek »

Mam jeszcze pytanie odnośnie tego kalendarza, czy mimo wszystko stosować Bio-Bloom i Bio-Max w 3 tygodniu niezależnie od wielkości rośliny?

Jeśli chodzi o warunki to:

Światło: 12000lm 7x10w Led Gu10 samsung + Lampa Led samsung 5000lm
Cykl od początku to 18/6

Podłoże: Torf pH6 + włókno kokosowe+perlit
Nawożenie:BioBizz
Woda: RO. pH roztworu z nawozami/callmagiem 6.2-6.3
Temperatura i wilgotność: Lampy zapalone 28-29C 55-60% wilgotności
Lampy zgaszone 20-21C 65-70% wilgotności

Wszelkie porady mile widziane gdyż jest to moja pierwsza roślina. Dzięki
Załączniki
3.png
3.png (1.33 MiB) Przejrzano 18733 razy
2.png
2.png (1.55 MiB) Przejrzano 18733 razy
4.png
4.png (1.47 MiB) Przejrzano 18738 razy
1.png
1.png (598.38 KiB) Przejrzano 18738 razy
Awatar użytkownika
KOT
Posty: 152
Rejestracja: 31 sie 2016, 23:00

Re: Nawożenie BIOBIZZ

Post autor: KOT »

Nie wiem czy to takie zdjęcie ale liście twoich roślin są za bardzo jasno zielone. Może to być spowodowane za dużą ilością wody. Tym torfem, sam torf się nie nadaje do uprawy konopi bo jest dość kwaśny, nadaje się do uprawy paprotek. Sprawdź czy ziemia ma na pewno pH 6. Sprawdź też jakie pH ma woda którą podlewasz. Jeśli stosowałeś te wszystkie nawozy na raz to raczej ta roślinka nie ma niedoborów, jedynie jest przenawożona a te mizerne - jasno zielone liście mogą być też od tego. Jeśli rośliny są przenawożone to nie możesz przez jakiś czas stosować żadnych nawozów.
szaszatanek
Posty: 10
Rejestracja: 03 kwie 2023, 20:22

Re: Nawożenie BIOBIZZ

Post autor: szaszatanek »

To nie jest czysty torf który ma pH gdzieś około 4.5
To jest odkwaszony Torf o pH 6.
Woda którą podlewam ma pH 6.3, sprawdzam za każdym razem jak podlewam.
Jasny kolor od zbyt dużej ilości wody? Nie jest przelana napewno.
Co jeszcze może być powodem tak jasnego koloru?

/admin - cenzura, link do przypałowej strony/
Trochę poszukałem i wydaje mi się że może to być niedobór azotu.
Podam pełną dawkę nawozu w tym tygodniu.
Awatar użytkownika
Gandzialf
Administrator
Posty: 173
Rejestracja: 30 sie 2016, 20:34

Re: Nawożenie BIOBIZZ

Post autor: Gandzialf »

Może to być niedobór azotu. Z tym że ty z tymi nawozami trochę przesadziłeś i teraz ciężko będzie dojść co jest co.
Jako admin tego forum Polecam sklep THC-THC.COM, który jako jedyny posiada biuro obsługi klienta w Hiszpanii, 100% Bezpieczny.
Obrazek
szaszatanek
Posty: 10
Rejestracja: 03 kwie 2023, 20:22

Re: Nawożenie BIOBIZZ

Post autor: szaszatanek »

Jak przesadziłem?
Bio-Grow Podałem dwa razy.
Jednego tygodnia połowa dawki, następnego 0.75 dawki.
Awatar użytkownika
Gandzialf
Administrator
Posty: 173
Rejestracja: 30 sie 2016, 20:34

Re: Nawożenie BIOBIZZ

Post autor: Gandzialf »

Według mnie Biobizz Calmag był niepotrzebny. Jest to dodatkowy nawóz z magnezem i wapniem i podaje się go jak jest taka potrzeba. Więc jeśli rośliny prawidłowo rosną to nie ma takiej potrzeby żeby go im podawać. Wystarczy dobry nawóz na wzrost. Ogólnie każdy nawóz na wzrost ma dużą ilość azotu a na kwitnienie dużą fosforu i potasu. Jaki nawóz być nie kupił ta zasada obowiązuje dla wszystkich.
Jako admin tego forum Polecam sklep THC-THC.COM, który jako jedyny posiada biuro obsługi klienta w Hiszpanii, 100% Bezpieczny.
Obrazek
szaszatanek
Posty: 10
Rejestracja: 03 kwie 2023, 20:22

Re: Nawożenie BIOBIZZ

Post autor: szaszatanek »

Tylko że ja używam wodę RO, producent zaleca używać Calmag przy każdym podlewaniu.
szaszatanek
Posty: 10
Rejestracja: 03 kwie 2023, 20:22

Re: Nawożenie BIOBIZZ

Post autor: szaszatanek »

Gandzialf pisze: 06 maja 2023, 17:20 Według mnie Biobizz Calmag był niepotrzebny. Jest to dodatkowy nawóz z magnezem i wapniem i podaje się go jak jest taka potrzeba. Więc jeśli rośliny prawidłowo rosną to nie ma takiej potrzeby żeby go im podawać. Wystarczy dobry nawóz na wzrost. Ogólnie każdy nawóz na wzrost ma dużą ilość azotu a na kwitnienie dużą fosforu i potasu. Jaki nawóz być nie kupił ta zasada obowiązuje dla wszystkich.
Eh liczyłem na specjalistów na forum a tutaj albo brak odpowiedzi albo lakoniczne podejście.
Zapoznałeś się z moim opisem? używam wodę RO, teraz spójrz w kalendarz nawożenia BioBizz i zalecenia producenta.
Wiem na czym polegają nawozy na kwitnienie i wzrost, chodzi o stosunki NPK.
Awatar użytkownika
Gandzialf
Administrator
Posty: 173
Rejestracja: 30 sie 2016, 20:34

Re: Nawożenie BIOBIZZ

Post autor: Gandzialf »

Twoja roślina po prostu nie wygląda zdrowo, według mnie z czymś przesadzasz, np nawet z zbyt dużą ilością wody. Lub też są jakieś niedobory. Żaden specjalista na podstawie dwóch zdjęć i tego co piszesz nie ustawi ci uprawy żeby wszystko było idealnie. Musisz sam do tego dojść metodą prób i błędów.

Pamiętaj też o tym że niektóre odmiany lubią więcej papu a inne mniej. Dlatego większość growerów daje połowę tego co zaleca producent. Po za tym dla producenta jest jak najlepiej kiedy zużyjesz jak najszybciej jego nawóz i kupisz nowy.

Grunt to zachować rozsądek w tym co się robi.
Jako admin tego forum Polecam sklep THC-THC.COM, który jako jedyny posiada biuro obsługi klienta w Hiszpanii, 100% Bezpieczny.
Obrazek
ODPOWIEDZ