Jak uzyskać nasiona lub szczepki?

Awatar użytkownika
Polka-THC
Posty: 79
Rejestracja: 12 wrz 2016, 20:49

Jak uzyskać nasiona lub szczepki?

Post autor: Polka-THC » 04 lis 2016, 7:28

szczepki-klony-sadzonki.jpg
szczepki-klony-sadzonki.jpg (13.03 KiB) Przejrzano 777 razy
Dwa najbardziej popularne sposoby na uzyskanie nasion konopi lub szczepek to oczywiście osobiście lub za pośrednictwem internetowych banków nasion.

Jeśli chcesz zmniejszyć uczucie niepewności i upewnić się, że zawsze uprawiasz dobrej jakości marihuanę, musisz zaczynać od świetnych genów.

Podobnie jak w przypadku zwierząt, sposób w jaki wyrosną rośliny konopi okazuje się mieć wiele wspólnego z genetyką. Każda roślina konopi jest mieszanką cech z połączenia dwojga rodziców.

Ponieważ genetyka ma tak ogromny wpływ na wyniki, ważne jest, aby zdobyć trochę informacji o genetyce roślin, z którymi zamierzasz pracować.

Istnieją trzy główne odmiany konopi: indica, sativa, i szczepy hybrydowe (szczepy hybrydowe to mieszanki indica i sativa w różnym stosunku jednego do drugiego).

Typy te nie są ustalone. Prawie każdy szczep konopi, który będziesz uprawiał będzie jakimś rodzajem hybrydy. Niektóre zawierają więcej indica, a inne sativa. Niektóre są klasą samą w sobie. Niektórzy ludzie uważają „haze”, za szczep tego typu, choć czasem uważany jest za część rodziny sativa.

Są również inne bardzo ważne rodzaje konopi; ruderalis i odmiany auto-flowering.

1) Indica – odmiana indica wydaje się produkować wyższe rośliny, które rosną krótsze i krzaczaste.
2) Sativa – odmiana sativa ma tendencję do powodowania większego haju psychicznego. Sativy rosną większe, mają wyższe wymagania jeśli chodzi o światło i dłużej zajmuje im proces dojrzewania niż roślinom indica. Sativa często ma cienkie, jak palec liście, podczas gdy indica cechuje się grubszymi, okrągłymi liśćmi.
3) Hybrydy – często są to najprostsze do uprawy rośliny, ponieważ zostały one stworzone do produkowania najlepszych cech dwóch odmian – sativa i indica.
4) Auto-flowering lub ruderalis – auto-flowering oznacza, że odmiana zacznie kwitnienie niezależnie od harmonogramu światła. Szczepy te są zwykle słynnym szczepem, który został wyhodowany do posiadania właśnie tej cechy. Kiedy uprawiasz odmianę opartą na ruderalis jak na przykład „lowryder”, możesz zaserwować roślinie aż do 18 godzin światła dziennie, a twoja roślina będzie gotowa do zbioru w ciągu około 3 miesięcy. Ze względu na krótki cykl życia, rośliny te na ogół nie rosną wysokie.

Nasiona są dobrym sposobem na rozpoczęcie uprawy dla wielu ludzi, ponieważ można je łatwo kupić w internecie i dostarczane są dyskretnie niemal w każde miejsce na świecie.

Żywe nasiona konopi są zazwyczaj twarde i mają ciemne zabarwienie. Jeśli masz nasiona konopi, które są małe i białe, to są one niedojrzałe i prawdopodobnie nie wykiełkują.

Przykłady dobrych nasion marihuany:
przyklady-dobrych-nasion-marihuany.jpg
przyklady-dobrych-nasion-marihuany.jpg (11.77 KiB) Przejrzano 777 razy
Zdolne do życia nasiona marihuany – Zdrowe nasiona powinny być przechowywane w lodówce do momentu, aż będziesz gotowy, aby z nich skorzystać, ale nie jest zalecane mrożenie ich. Nasiona, które są przechowywane w chłodnym, suchym miejscu, z dala od światła pozostają zdolne do życia przez okres pięciu lat, a nawet dłużej!
Czasem znajdziesz dobre nasiona w marihuanie, którą zakupiłeś (nasiona te nazywane są „bagseeds”), które zdecydowanie mogą zostać wykorzystane do rozpoczęcia uprawy.

Wadą korzystania z nasion, które można znaleźć w zarodku od lokalnego dilera marihuany jest to, że z około połowy nasion wyrosną rośliny męskie, i tylko z około połowy wyrosną rośliny żeńskie. Również nie wiesz, czego możesz się spodziewać w miarę rozwoju rośliny.

Mimo to, wielu hodowców rozpoczyna uprawę konopi z takimi nasionami. Jest to świetny sposób na rozpoczęcie przygody z uprawianiem, a wielu hodowców naprawdę kończy ze szczęśliwymi i dużymi zbiorami.

Właściwie najbardziej bezpiecznym i niezawodnym sposobem na uzyskanie nasion, jest kupienie nasion marihuany online z renomowanego źródła.

Zakupienie nasion w internecie pozwoli ci na wybranie feminizowanych nasion (all-female) oraz będziesz mógł wybrać dokładnie odmianę jaka dokładnie pasuje do twoich wymagań – rozmiar, czas oczekiwania. Pomoże ci to skonfigurować przestrzeń przeznaczoną do uprawy.

Szczepki – szczepki są dokładną kopią innej rośliny. Przy zaczynaniu od sadzonek możesz oczekiwać, że rośliny wyrosną i wytworzą pąki w bardzo podobny sposób co roślina macierzysta, z której pochodzą.
Może to być pomocny sposób dla producentów, ponieważ będą oni wiedzieli dokładnie czego się spodziewać.

W celu uzyskania sadzonek marihuany, musisz znać kogoś, kto już uprawia rośliny konopi. O ile mi wiadomo, nie ma sposoby, aby konsekwentnie zamówić szczepki w internecie. Jedynym internetowym sposobem na uzyskanie marihuany jest zamówienie nasion.

Zaczynając od szczepek możesz zaoszczędzić parę tygodni – do miesiąca – w porównaniu z rozpoczęciem od nasion, ponieważ mają one przewagę wzrostu.

Wykorzystanie sadzonek zamiast nasion gwarantuje płeć rośliny, ponieważ większość z nich ma dokładnie taką samą płeć jak ich roślina macierzysta.

Jeśli masz już rośliny żeńskie, możesz pobrać szczepki, aby uprawiać więcej roślin bez konieczności martwienia się o określenie płci rośliny lub tworzenie nasion.

Zaczynając od sadzonek musisz traktować je bardzo delikatnie przez pierwsze parę dni. Jeśli twoje szczepki nie pokazały jeszcze korzeni, musisz upewnić się, że pozostają wilgotne i dostają delikatne światło (jak ze świetlówek), dopóki nie rozwiną korzeni.

Nowe sadzonki marihuany lubią ciepłe, mokre warunki – kojarzące się z wiosną.

Po wypuszczeniu korzeni możesz umieścić sadzonki w ich nowym domu, ze światłami do uprawy trochę dalej niż zwykle. Podawaj im niewiele wody na początku, bez dodatkowych składników odżywczych, lub z bardzo rozcieńczonymi roztworami.
Na początku w ich przypadku – mniej znaczy więcej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Indoor czyli Uprawa w Domu”