CO2 i rośliny marihuany

Tematy o uprawie i hodowli indoor, czyli w domu lub innym pomieszczeniu.
Awatar użytkownika
GreenLeaf
Posty: 18
Rejestracja: 12 wrz 2016, 23:18

CO2 i rośliny marihuany

Post autor: GreenLeaf »

co2-marihuana.jpg
co2-marihuana.jpg (55.41 KiB) Przejrzano 4446 razy
Zapewne w pewnym momencie swojej kariery jako hodowca marihuany będziesz miał ochotę sięgnąć po CO2. Z pewnością właśnie dla tego czytasz ten post. Ja mam te informacje z pierwszej ręki, ale w internecie istnieje wiele śmieci na ten temat.

Ludzie wdychają tlen (O) i wydychają dwutlenek węgla (CO2). Rośliny działają odwrotnie. One oddychają CO2 i wydychają O. Dlatego też roślinność jest istotną częścią światowego ekosystemu. Bez roślin, poziom CO2 mógłby wzrosnąć do poziomu, który nie byłby przez nas tolerowany. Rośliny używają CO2 do wzrostu. Jest to podstawowy składnik fotosyntezy (wraz ze światłem i wodą). Rośliny nie potrafią rosnąć bez CO2. Obecny poziom w atmosferze to około 350 PPM. Istnieje teoria, że miliony lat temu, CO2 wynosiło 1500 PPM. Przez lata, rośliny ewoluowały na wiele sposobów, ale pod wieloma względami pozostały takie same. Wiedza ta może być przydatna dla nas wszystkich.

Wydaje się, że rośliny nie utraciły zdolności do wykorzystywania do 1500 PPM CO2. Wzrost roślin można przyspieszyć poprzez zwiększenie stężenia CO2 w obszarze uprawy. Z drugiej strony, poziom CO2 poniżej 250 PPM może mieć szkodliwy wpływ na rośliny. Jeśli masz sześć roślin, bez wentylacji, rośliny wykorzystają CO2 w ciągu kilku godzin, a następnie przestaną rosnąć. Musisz roślinom zapewniać świeże powietrze co najmniej co godzinę. Jeszcze lepszym sposobem jest zapewnienie dodatkowego CO2 lub butelkowanego CO2. Udowodniono, że można zwiększyć tempo wzrostu roślin o nawet 20% oraz ich wielkość o około 30% poprzez zapewnienie im CO2 na poziomie ponad 1200 PPM. Poziom CO2 nigdy nie powinien przekroczyć 1500 PPM, ponieważ wtedy staje się on toksyczny dla roślin.

Rośliny wykorzystują CO2 tylko w dzień. Zatem nie jest konieczne uzupełnianie CO2 podczas fazy ciemności (grzyby są wyjątkiem).
ODPOWIEDZ