Koszt uprawy indoor i jak ten koszt kontrolować

Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 4
Rejestracja: 07 wrz 2016, 20:23

Koszt uprawy indoor i jak ten koszt kontrolować

Post autor: Smoku » 13 wrz 2016, 21:18

W świecie, który stara się być jak najbardziej bio, eko i organik, efektywna uprawa konopi jest koniecznością. [sadzi] [sadzi] [sadzi] [sadzi] [sadzi] [sadzi] [harvest]

Uprawa konopi może być satysfakcjonująca i owocna. Może być jednak także kosztowna. System uprawy indoor jest dedykowany zapewnieniu zdrowego i spójnego środowiska roślinom konopi, aby mogły rozwijać się cały rok. Światło symuluje cykle słońca i nie trzeba martwić się o pochmurne dni. Postęp technologii w uprawie indoor pozwala na spróbowanie takiej uprawy każdemu, kto tego tylko chce. Ceny sprzętu znacznie spadły co uczyniło je dostępnymi dla większej grupy osób.
Jednak rachunki energetyczne mogą wymknąć się spod kontroli. Kultywowanie konopi wymaga odpowiedniego środowiska, światła, wentylatorów, ogrzewania, chłodzenia.

Co w takim razie można zrobić, aby zapobiec spłukaniu się z kasy przy uprawie indoor?Przykład jak koszty mogą wymknąć się spod kontroli:
Równoważenie temperatury i wilgotności powietrza jest podstawowym aktem, który musisz wykonywać jako hodowca. Po dodaniu kilku świateł do pokoju, w którym są 23°C , może okazać się, że są w nim nagle 32°C. Więc co zrobisz? Chyba będziesz musiał mieszkać w lodówce, ale przynajmniej Twój ogródek będzie dobrze wyglądał.
Jak tylko zbalansujesz temperaturę, zauważysz, że poziom wilgotności spadnie. Teraz – potrzebujesz nawilżasz, aby rozwiązać ten problem. Wynikiem będzie posiadanie światła, AC, pompowaniem wilgotności do powietrza i wypompowywaniem pieniędzy z Twojego portfela.

Obecnie szacuje się, że 1% całej energii elektrycznej w USA wykorzystywanej jest do uprawy marihuany. Więc nie zdziw się jak zobaczysz ogromny rachunek za elektryczność.

Jak temu zapobiec? Pomyśl o wydajności powierzchni!


Jeżeli chcesz obniżyć koszty uprawy, to za czym się rozglądasz to efektywność. Większe wartości za mniejszą ilość pieniędzy, plus większe plony. Zawsze chodzi o utrzymanie środowiska! Jeśli rośliny są w otwartym pomieszczeniu, uszczelnienie przeciągów i blokowanie niechcianego światła może być wyzwaniem. Ograniczenie wielkości środowiska przy użyciu specjalnego namiotu to świetny pomysł. Daje to również o wiele łatwiejszy do ogarnięcia obszar pod względem kosztów. Izolowanie rośliny sprawia, że utrzymywanie najlepszych warunków jest znacznie łatwiejsze niż w pomieszczeniu z nieszczelnym oknem. Plus, to zawsze łatwiej schłodzić mały namiot niż cały dom.

Kolejny punkt to rozważenie światła LED.

Zdecydowanie największym drenażem w uprawie jest system oświetleniowy. Jest tak szeroka gama żarówek i systemów oświetleniowych, które posiadają własne unikalne potrzeby energetyczne, że można się pogubić.
Najlepiej zapoznaj się w 600-1000W wysokociśnieniowymi sodowymi i metalohalogenkowymi żarówkami, które wręcz wydają się wręcz być podstawą społeczności konopnej. Firmy odchodzą od tych technologii oświetleniowych i zmierzają w kierunku nowych rozwiązań w osoczu, ceramicznych halogenków i ulubionych, LED. Diody LED wykorzystywane do uprawy konopi przynoszą zadziwiająco dobre rezultaty. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze to diody LED są jednym z najlepszych wyborów.

Diody nie tylko pomagają obciąć koszty energii (do momentu, gdzie koszty oświetlenia są znikome), nie będziesz musiał także ponosić kosztów zmieniania żarówek co kilka miesięcy. Diody LED są zaprojektowane tak, aby utrzymywać stały poziom światła przez bardzo długi czas.

Jedyną wadą jest to, że diody kosztują więcej niż tradycyjne żarówki. Jednakże, jeżeli pozwolisz sobie na nieco większy wydatek na początku, z czasem oszczędzisz o wiele więcej. Warto również zauważyć, że nie wszystkie diody LED są takie same. Mogą one różnić się pod względem jakości, dlatego ważne jest, abyś inwestował w zaufaną markę.

Co jeszcze możesz zrobić? Generuj własną energię do uprawy marihuany!

Żyjemy w czasach, gdzie bycie eko, organik jest po prostu trendy. Przemysł konopi ma co prawda tutaj sporą lekcję do odrobienia, aby pójść z duchem czasu i zainwestować w energię odnawialną – technologia słoneczna, wiatrowa.
Nie oznacza to jednak, że nie możesz zacząć szukać nowych i bardziej ekologicznych technologii zasilania na własną rękę. Zestawy solarne zrób-to-sam zaczynają być coraz bardziej popularne na rynku. Jak myślisz, ile zajmie panelom słonecznym, aby się zwróciły? Możesz pójść jeszcze dalej i korzystać z nowych baterii Tesla. Jako hodowcy w XXI wieku sięgnięcie po ekologiczne rozwiązania prędzej czy później będzie nieuniknione.

Nie pozwól , aby wielkość rachunku powstrzymała Cię przed własnym ogródkiem! Na dłuższą metę, uprawa jest dużo tańsza niż kupowanie. Po prostu spróbuj energooszczędnych systemów oświetlania oraz ekologicznych technologii, a sprawisz, że Twoje pieniądze pozostaną w portfelu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Indoor czyli Uprawa w Domu”