Rzeczy, których potrzebujesz, aby zacząć uprawę indoor

Tematy o uprawie i hodowli indoor, czyli w domu lub innym pomieszczeniu.
Awatar użytkownika
Agent007
Posty: 21
Rejestracja: 06 wrz 2016, 14:19

Rzeczy, których potrzebujesz, aby zacząć uprawę indoor

Post autor: Agent007 »

Ten wpis to dobra rzecz na start, ale nie powinien być traktowany jako wyczerpanie tematu. Istnieje wiele różnych metod oraz urządzeń zaangażowanych w uprawę marihuany.
Jeśli masz coś do dodania – śmiało.

Jedną z pierwszych rzeczy, które należy zrobić jest określenie swoich preferencji i ustalenie, czy chcesz mieć uprawę opartą na glebie czy na systemie hydroponicznym.

1. Temperatura powietrza, jakość oraz cyrkulacja są bardzo ważne w każdym pokoju uprawy, glebowej czy hydroponicznej. Potrzebujesz wentylatory, które będą zapewniać świeże powietrze i powodować jego cyrkulację.

2. Oświetlenie. Każda uprawa indoor wymaga odpowiedniego oświetlenia. To, ile światła będziesz potrzebował, zależy od ilości roślin oraz wielkości pomieszczenia. Kolejnym czynnikiem jest również budżet, który chcesz na to przeznaczyć. Znam wiele osób, które upychają jak najwięcej roślin pod jednym światłem, ale uwierz mi, nie jest to dobre rozwiązanie. Oświetlenie jest jednym z najważniejszych aspektów uprawy, więc jeśli możesz sobie na to pozwolić – nie oszczędzaj.

3. Klimatyzacja, kontrola temperatury. Jeśli temperatura jest zbyt wysoka to rośliny mogą umrzeć. Jeśli temperatura jest zbyt niska to rośliny mogą zachorować. Idealna temperatura dla twoich roślin to coś, co można obliczyć w miarę upływu czasu. Wystarczy upewnić się, że sprawdzać ją często.

4. Narzędzia, maszyny i inne trwałe urządzenia. Rodzaj i ilość sprzętu w dużej mierze zależy od pokoju, w którym pracujemy. W niektórych uprawach wystarczą proste instalacje takie jak kilka haków, wiszące przewody, i to wszystko. Pozostałe natomiast wymagają budowy ścianki działowej i innego rodzaju rzeczy. Zawsze powtarzam, że ostatnią rzeczą na którą warto jest zwracać uwagę jest ładny wygląd. Pomieszczenie musi być funkcjonalne.

5. Mylar, odbicie. Ze świateł przeznaczonych do uprawy chcesz uzyskać jak najwięcej jak to tylko możliwe. Można tego dokonać na wiele sposobów, z których najprostszym wydaje się być mylar. Wiele osób korzysta z folii aluminiowej, która jest zdecydowanie dużo tańsza, ale niestety nie tak funkcjonalna. Umieszczenie mylaru na ścianach w dłuższej perspektywie pozwoli ci zaoszczędzić czas i energię, zaufaj mi.

6. Kontroler zapachu. Najlepsze będą filtry węglowe oraz jonizatory. Jeśli zastosujesz odpowiednio, będzie można stać obok pokoju uprawy i nic nie czuć. Jednak wraz z biegiem czasu, filtry węglowe tracą skuteczność.

7. Urządzenia emitujące CO2 nie jest to coś, czego używają początkujący hodowcy marihuany. Jest to zdecydowanie warte zwrócenia uwagi, ale zawsze zaznaczam, aby stawiać to na końcu listy – po prostu są bardziej potrzebne rzeczy.

8. Czujniki, kontrolery. Jeden z pierwszych ogrodów, jaki kiedykolwiek widziałem na oczy zobaczyłem kiedy byłem na drugim roku w szkole średniej. Mama mojego przyjaciela miała uprawę hydroponiczną. Była to uprawa oparta na dwóch światłach, więc wcale nie była tak trudna do kontroli, ale posiadała cały system czujników, które pokazywały kiedy powinno być chłodniej lub cieplej, kiedy zaistniała dodatkowa potrzeba CO2, kiedy włączyć i wyłączyć światło. Są to wszystko rzeczy, które oczywiście można wykonać ręcznie, ale jeśli możesz sobie na to pozwolić – jest to bardzo dobra inwestycja. Twoje życie będzie znacznie łatwiejsze.

9. Donice, pojemniki, wiadra. Użyj czegokolwiek, co umożliwia odprowadzanie wody.

10. Nie znam wiarygodnego i dyskretnego sposobu, aby zamówić glebę w internecie. Zachęcam jednak do kupowania wysokiej jakości gleb organicznych w sklepach z artykułami ogrodowymi.

11. Zestaw do uprawy hydroponicznej. Uprawa hydroponiczna może pochłaniać więcej uwagi, ale plony z pewnością będą większe oraz szybsze niż w przypadku uprawy glebowej. Jednak większość ludzi, których znam osiąga takie wyniki po latach różnych perypetii, ponieważ budowanie systemu od podstaw nie jest łatwym zadaniem.
Najprostszym rozwiązaniem jest zakupienie gotowego zestawu do uprawy hydroponicznej, polecam taką metodę dla początkujących ogrodników. Może kosztować trochę więcej, ale uwierz, że warto.

12. Istnieje wiele nośników uprawy, które można użyć w hydroponice. Uważam, że rockwool i hydroton są najlepsze.

13. Jednym z obszarów ogrodnictwa jest niekończąca się walka ze szkodnikami i chorobami. Polecam posiadanie zawsze mydła organicznego pod ręką oraz innych środków odstraszających nieprzyjaciół. Wystarczy pamiętać o utrzymywaniu uprawy w czystości i porządku. Profilaktyka pozwoli ci zaoszczędzić mnóstwo wysiłku.

14. Składniki odżywcze. Na rynku istnieje wiele różnych składników odżywczych. Jest to temat, którego nauczysz się w miarę upływu czasu, ponieważ sprawdzić co najlepiej działa na twoje rośliny.
"A siema, siema, oczarowały mnie Twego ciała wdzięki,
chciałbym się pobujać z Tobą w rytmie tej piosenki!" [banan] [banan]
ODPOWIEDZ