Sposoby na gęste pąki marihuany w naszej uprawie

Tematy o uprawie i hodowli indoor, czyli w domu lub innym pomieszczeniu.
Awatar użytkownika
Klasyczny
Posty: 30
Rejestracja: 07 wrz 2016, 8:25

Sposoby na gęste pąki marihuany w naszej uprawie

Post autor: Klasyczny »

Wytwarzanie zwartych, pokryte żywicą pąków kannabis jest marzeniem każdego plantatora. Cóż, nie pozwól, aby Twoje marzenia pozostały w sferze marzeń! [lol]

Konopia to silna roślina, która w stanie jest przetrwać nawet ekstremalne warunki. Jednak to nie oznacza, że duże i gęste plony mamy zagwarantowane bez stałej opieki i pielęgnacji. Zapewnienie właściwych warunków dla optymalnego wzrostu powinno być głównym priorytetem dla każdego hodowcy, zwłaszcza jeżeli oczekuje gęstych pąków.

Głównymi przyczynami rozczarowującej uprawy są złe oświetlenie, nawożenie, czy ekstremalna temperatura. Pozwolenie choć jednemu z tych czynników na wymknięcie się spod kontroli – zwłaszcza pod koniec cyklu życia rośliny – może drastycznie wpłynąć na jakość zarodku.

OŚWIETLENIE

1. Natężenie światła

Utrzymanie optymalnej intensywności światła jest bardzo ważne. Im więcej światła otrzymują pąki, tym większe rosną. Nigdy nie pozwól, aby światło było zbyt blisko lub zbyt daleko górnej części rośliny – zbyt blisko naraża roślinę na poparzenie przez ciepło, zbyt daleko powoduje, że światło nie będzie wystarczająco mocne. Idealnie, gdy światła umieszczone są tak, że cała czasza upraw odbiera światło, na tyle blisko, że rośliny mogą korzystać ze zwiększonej intensywności bez spalania. Dobrym testem jest umieszczenie swoich dłoni w górnej części roślin. Jeśli ciepło wytwarzane przez światła jest niekomfortowe dla Ciebie, jest także niekomfortowe dla roślin.

2. Kolor światła

Marihuana jest w stanie korzystać z niektórych częstotliwości światła skuteczniej niż z innych w pewnych etapach swojego życia. Większość producentów umieszcza dane na opakowaniu żarówki. W fazie kwitnienia, konopia wykorzystuje czerwone częstotliwości światła najefektywniej, więc przy użyciu żarówki o dużej mocy (660nm jest idealne) podczas kwitnienia pomoże zwiększyć ilość i gęstość zarodku. Jednak ważne jest, że konopia wykorzystuje cały zakres do pewnego stopnia, tak więc żarówki powinny posiadać całe spektrum kolorów z dominantą czerwieni, a nie tylko świecić na czerwono.

Właściwa temperatura konopi!


Ważne jest, aby temperatura pozostała w odpowiednim zakresie. Średnia i maksymalna temperatura nigdy nie powinna być zbyt niska w nocy i przede wszystkim, nigdy nie powinna przekroczyć 30°C w ciągu godzin światła. Idealna jest pomiędzy 18°C a 26°C. Temperatury, które są zbyt wysokie zakłócają proces kwitnienia i mogą poważnie uszkodzić pąki. W uprawie na zewnątrz, wysoka temperatura może być problemem, jeśli kwitnienie przypada na początek sezonu. Przesiewy i opryskiwanie wodą pomaga roślinom znosić wysokie temperatury w lipcu i sierpniu.

Wilgotność to też bardzo ważny warunek.

Ściśle związane z temperaturą, ważne jest to, aby wilgotność także pozostała w dopuszczalnych granicach. Staraj się, aby nigdy nie przekroczyła 60% w fazie kwitnienia i próbuj stopniowo zmniejszać ją w dół do 45% w ciągu 2-3 ostatnich tygodni przed zbiorami. Niższa wilgotność pomaga zapobiegać powstawaniu pleśni.

ODŻYWIANIE

1. Karmienie kannabis

Każdy szczep posiada inne wymagania paszowe, więc rozeznanie, ile nasze rośliny potrzebują paszy i kiedy należy zmienić jej ilość, przychodzi z czasem oraz doświadczeniem. Jednakże, na ogół, konopie wymagają większych ilości azotu podczas fazy wegetatywnej, większej ilości potasu podczas fazy kwitnienia. Dobrym pomysłem jest kontrolowanie pH podłoża, gdyż może to mieć wpływ na wchłanianie składników odżywczych,.

2. Zbytnie podlewanie

Korzenie potrzebują tlenu oraz wody. Nadmierne podlewanie wypełnia wszystkie małe pęcherzyki powietrza w glebie, eliminując wszelkie ślady tlenu na kilka godzin, a może nawet dni. Uszkadza to tragicznie rośliny. Rośliny zaczynają tracić liście, zwijać się, jakość pąków jest mocno zagrożona, jeśli problem nie zostanie rozwiązany. Należy zachować ostrożność podczas podlewania i mieć pewność, że donice całkowicie spuszczą nadmiar wody.

INNE CZYNNIKI WARTE ROZWAŻENIA

Jeśli uprawiamy rośliny w pojemniku, jego wielkość będzie miała wpływ na ekspansję korzeniową, a naturalną konsekwencją tego będzie wzrost rośliny i rozwój pąków – lepiej zapewnij konopi więcej niż mniej miejsca, aby miała go tyle ile potrzebuje, aby ukształtować swoją bazę korzeniową.

Dodatki organiczne, takie jak wzmacniacze korzeni, mogą zwiększyć wagę pąków poprzez pompowanie cukrów, aminokwasów, pierwiastków śladowych, fosforu i potasu do rośliny.

Genetyka konopi może także wpływać na gęstość pąków, a szczepy z dominującą sativą mają mniejszą gęstość niż indica. Niezależnie od szczepu, powolne suszenie i utwardzanie jest obowiązkowe dla dobrej jakości produktu. Ostatnim częstym błędem są zbyt wczesne zbiory. Należy dać pozwolić roślinie dokończyć swoją pracę.

Uprawa konopi na poziomie mistrzowskim jest, co zrozumiałe, ciężką pracą. Trzeba wciąż się uczyć i zdobywać doświadczenie.
Jeśli jednak będziesz stosował się do powyższych wskazówek i uczył na swoich błędach – dojdziesz do takiego poziomu!
ODPOWIEDZ