Uprawianie kannabis w systemie naświetlania 12-12

Koziołek_101
Posty: 1
Rejestracja: 14 wrz 2016, 6:16

Uprawianie kannabis w systemie naświetlania 12-12

Post autor: Koziołek_101 » 14 wrz 2016, 18:28

Chcesz przejść z nasiona do pąku szybciej i taniej? Szybszy, zajmujący mniej miejsca i bardziej ekonomiczny sposób na to, to uprawa w systemie naświetlania 12-12.

Uprawianie marihuany z 12-12 fotoperiodem jest rozwiązaniem na przestrzeń i ograniczone zasoby. Metoda ta eliminuje fazę wzrostu rośliny i zmusza ją do przejścia prosto do kwiatów. Wydajności są niższe niż w przypadku regularnie uprawianej rośliny konopi, ale wyniki uzyskuje się znacznie szybciej, z kilkoma zaletami.

Technika oświetlenia 12-12 sprawia, że cykl rośnięcia trwa generalnie 7-9 tygodni, zamiast znacznie dłuższego okresu przy dawaniu roślinie fazy wegetatywnej. Na ograniczonej przestrzeni i dla tych którzy lubią eksperymentować – może to być spełnieniem marzeń.

Czym jest 12-12?

12-12 po prostu odnosi się do godzin światła i ciemności na które wystawiona jest roślina konopi. Normalnie roślina konopi jest wystawiona na cykl świetlny 18-6.
Kiedy cykl światła zmieniony jest na 12-12 (w sposób naturalny lub poprzez interwencję człowieka), to mówi to roślinom, że pory roku się zmieniają, i to jest czas, aby kwitnąć. Przez narzucenie systemu 12-12 od samego początku, roślina konopi idzie bezpośrednio do fazy kwitnienia, dążąc do reprodukcji. Zasadniczo oszukujesz roślinę, która myśli, że okres wegetacji dobiegł końca, więc musi wyprodukować kwiaty tak szybko, jak to tylko możliwe.

Uprawa w systemie 12-12 jest tak prosta, jak zmiana harmonogramu cykli świetlnych, dzięki czemu rośliny otrzymują równą ilość dni i nocy od momentu kiełkowania. Rośliny będą wyglądać inaczej niż rośliny, które przechodziły przez okres wegetatywny.

Wszystko, na co powinieneś zwrócić uwagę przy normalnej uprawie nadal pozostaje niezmienione i nadal jest tak samo ważne. Jakość wody, pH, mieszanie składników odżywczych, zwalczanie szkodników, dobre warunki uprawy, EC, ppm – to wszystko nadal jest bardzo ważne.

Uprawa w ten sposób wciąż wymaga całej podstawowej wiedzy, która byłaby potrzebna do uprawy roślin, procedury konserwacji pozostają niezmienione.

Zalety:
Światła mają pełną penetrację, aż do podłogi (miej oko na wilgotność gleby, ponieważ gleba wysycha tutaj szybciej)
Szybka metoda uprawy – średnio 7-9 tygodni
Mniejszy problem z przycinaniem liści
Rośliny są łatwiejsze w utrzymaniu
Mogą rosnąć na małych powierzchniach
Oszczędność ruchomych elementów
Oszczędność pieniędzy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Indoor czyli Uprawa w Domu”