Krawędzie liści się zwijają

Tematy o uprawie i hodowli indoor, czyli w domu lub innym pomieszczeniu.
Tobi92
Posty: 1
Rejestracja: 06 wrz 2016, 14:37

Krawędzie liści się zwijają

Post autor: Tobi92 »

Co zrobić, gdy krawędzie liści moich roślin się zwijają?

Zdjęcia:
1.jpg
1.jpg (20.02 KiB) Przejrzano 4763 razy
2.jpg
2.jpg (17.48 KiB) Przejrzano 4763 razy
To na pewno pokazuje jakiś problem. Myślę, że mogą to być problemy z wilgocią, ale nie mam pewności. Co zrobić?

Dotyka to tylko jedną z trzech roślin.

Przyjaciel sugerował, że problemem może być mała wilgotność.

Mieszkam w suchym obszarze, więc wilgotność w moim domu wynosi zazwyczaj poniżej 20%. Jednakże gdy sprawdzałem wilgotność w strefie uprawy, było 36%, więc nie jestem pewien, czy to na pewno jest zbyt nisko.

Wszelkie pomysły, co innego powinienem sprawdzić?

Więcej informacji na temat uprawy: 250W HID, 2x3x5 namiot upraw z 4 – calowym wentylatorem. Odmiana Northern Lights. Nasiona kiełkujące w wełnie mineralnej, wsadzone do mieszanki torfu i perlitu. Stosuje Fox Farms Nutrient Trio, zacząłem od 1/2 dawki w pierwszym tygodniu. W wodzie pH wynosi 6,5 – 6,6 i wypływa z doniczek mając 6,4 – 6,6.
Awatar użytkownika
Agent007
Posty: 21
Rejestracja: 06 wrz 2016, 14:19

Re: Krawędzie liści się zwijają

Post autor: Agent007 »

Stres cieplny, problemy z korzeniami lub wilgotność.

Mi to wygląda na skutek nadmiernego ciepła, problemów z korzeniami (być może z nadmiernego podlewania) lub skrajne poziomy wilgotności (zbyt wysoka lub zbyt mała wilgotność).

Wspominasz, że dzieje się tak tylko z niektórymi roślinami. Jeśli są to rośliny, które znajdują się najbliżej światła jest to wskazówka, ze problem może być związany z temperaturą.

Jeśli światło jest zbyt blisko, można odsunąć żarówkę z dala od tych roślin i problem zostanie rozwiązany. Jednak liście te wykazują objawy stresu cieplnego, więc jest bardziej prawdopodobne, że ciepło po prostu nie jest prawidłowo kontrolowane.
"A siema, siema, oczarowały mnie Twego ciała wdzięki,
chciałbym się pobujać z Tobą w rytmie tej piosenki!" [banan] [banan]
ODPOWIEDZ