Jeden liść lekko żółty

Tematy o uprawie i hodowli indoor, czyli w domu lub innym pomieszczeniu.
Area
Posty: 2
Rejestracja: 31 mar 2018, 23:14

Jeden liść lekko żółty

Post autor: Area »

Witam. Moja roślinka jest bardzo mała, ma dopiero kilka listków, ale od początku jeden jest jakby delikatnie żółtawy. Gleba jest wysokiej jakości LIGHT-MIX od biobizz. W początkowej w fazie jedyne co mógłbym zepsuć, to raczej ph wody, ale używam kupnej i regulatorów ph na minus i plus, a do mierzenia ph używam kropelek, ale w razie czego ma elektryczny miernik, te kropelki nazywają się tropical aqua care, więc raczej nie powinno być źle. Nie bardzo wiem co robić, nawozów jeszcze nie dawałem, raczej za wcześnie jak taka mała. Wilgotnośc jest między 45-50%, a temperatura najczęściej waha się między 22-26, oświetlenie cfl pod wzrost. Jest to pierwsza uprawa :)

Fotka tego liścia.
grow-lisc-marihuany-1.jpg
grow-lisc-marihuany-1.jpg (333.27 KiB) Przejrzano 7946 razy
A tutaj całej rośliny.
grow-lisc-marihuany-2.jpg
grow-lisc-marihuany-2.jpg (551.99 KiB) Przejrzano 7946 razy
Awatar użytkownika
KOT
Posty: 152
Rejestracja: 31 sie 2016, 23:00

Re: Jeden liść lekko żółty

Post autor: KOT »

Napisz coś więcej jaka to odmiana?
Ile ma dni?
Jeśli to automat i zrąbałeś ph gleby to on Ci tego nie wybaczy.
Ja bym ją podsypał delikatnie azotem.
Ale ogólnie tragedii jeszcze nie ma [peace]
Area
Posty: 2
Rejestracja: 31 mar 2018, 23:14

Re: Jeden liść lekko żółty

Post autor: Area »

Nie jest to automat, dokładnie zwie się Jamaican Dream. Z tym ph ziemi to raczej mało prawdopodobne, chyba że źle mierzy ten kropelkowy test, ale jutro kupie wodę destylowaną, bo mam jeszcze miernik elektryczny, ale muszę go skalibrować. Obecnie ma 17 dni. I daje już nawóz do wzrostu, bo z tego co czytałem, to przy wysokiej jakości glebie daje się po upływie 10-14 dni. Oczywiście działam według tabeli, ale dopiero w poniedziałek pierwszy raz dodałem nawozu pod wzrost, więc teoretycznie powinna dostać dawkę azotu, ale nie wiem ile na efekt się czeka.

Aktualnie kolejny listek na dole zrobił się podobnie delikatnie żółty,
Obecnie wygląda tak.
grow-lisc-marihuany-3.jpg
grow-lisc-marihuany-3.jpg (637.44 KiB) Przejrzano 7925 razy
ODPOWIEDZ