Box/Komoda/Help

Tematy o uprawie i hodowli indoor, czyli w domu lub innym pomieszczeniu.
Awatar użytkownika
zgREDex87
Posty: 1
Rejestracja: 20 lip 2019, 1:58
Lokalizacja: Bagdad

Box/Komoda/Help

Post autor: zgREDex87 »

Witam [peace]

Na wekend zaplanowałem budowę growboxa z komody/szafki. Zanim zaczne wiercic i wycinac mam ostatnie kilka pytan.

Box ma wymiary 100/100/30 wyłożony zostanie kocem ratunkowym. Polka pośrodku stanie sie bokiem skracając szerokosc do 90cm lecz powstał wneka posłuży za schowek do upchania kabli itp. Kubatura wyniesie 0.27m2 czyli 13500lu. Docelowa lampa HPS 150W +odbłyśnik oraz shreder.

I tu pytanie czy 4 wiatraki PC 120 polaczone szeregowo(wyciag) + 1 PC 120(wlot) w dnie(komoda jma 2 cm nozki) dadzą rade 'udzwignac' cyrkulacje powietrza przy tych wymiarach boxa i oswietleniu?

Mam pytanie co do donic. Plan zakład dwa autofemy(OG Kush oraz Ceirical 2.0) w treningu LST. Donice 9L wg was brac klasyczne kwadraciaki wysokie i wąskie czy (moim zdaniem lepsze będą) niższe lecz szersze ?

box-komoda-8253-1.jpg
box-komoda-8253-1.jpg (563.71 KiB) Przejrzano 7962 razy
box-komoda-8253-2.jpg
box-komoda-8253-2.jpg (528.39 KiB) Przejrzano 7962 razy
Awatar użytkownika
KOT
Posty: 152
Rejestracja: 31 sie 2016, 23:00

Re: Box/Komoda/Help

Post autor: KOT »

Ja bym dał wlot i wylot po 2 wiatraki, bo tak to będziesz miał więcej wyciągu niż wciągu. Dobrze jest też jak wiatraki są w bocznych ścianach, wtedy jest lepsza cyrkulacja.

Coś w tym stylu, wymiary inne bo obrazek z googla, ale o to w tym chodzi:
budowa-grow-box-281590.jpg
budowa-grow-box-281590.jpg (96.24 KiB) Przejrzano 7984 razy
Awatar użytkownika
DILER
Posty: 56
Rejestracja: 04 sty 2017, 18:19

Re: Box/Komoda/Help

Post autor: DILER »

Donice najlepiej jak największe i takie optymalne żeby były i nie za wysokie i nie za szerokie. Chcesz posadzić wysokie krzaki, więc wysokich donic tam nie wsadzisz. Dlaczego wybrałeś te odmiany, czym się kierowałeś?

Domyślam się że obydwie są z Dinafem.

OG Kush (Lemon Thai x Pakistani x Chemdawg) - Będzie ogromny i do tej odmiany musisz mieć dobre oświetlenie HPS 150w może być za słaby. Będzie rosła, ale nie pokarze swojego potencjału.

Critical + 2.0 (Critical + x Critical +) - Jest to po prostu rozwinięcie genetyki Critical, więc będzie też ogromna.
ODPOWIEDZ