Gdzie amatorzy kupują nasiona marihuany

Wszystko o nasionach marihuany i odmianach konopi, recenzje oraz testy a także smok raporty.
Awatar użytkownika
KOT
Posty: 152
Rejestracja: 31 sie 2016, 23:00

Gdzie amatorzy kupują nasiona marihuany

Post autor: KOT »

Postanowiłem ten temat założyć, bo jest ogólny problem. Płacz i lament przez pochopne kupowanie nasion.

A więc gdzie amatorzy kupują swoje nasiona marihuany? a może gdzie nie powinni.

1. Wpisują w google nasiona marihuany i kupują w pierwszym lepszym sklepie.
Pamiętajcie google nie jest w żadnym wypadku wyznacznikiem jakości sklepów i towarów. Pozycja w google nie ma nic wspólnego z tym co faktycznie sklep sprzedaje. Google nie weryfikuje sklepu po tym jakie świadczy usługi. Wszystkie pozycje są ustawiane sztucznie przez tak zwanych pozycjonerów, czyli firmy które zajmują się pozycjonowaniem TOP google. Wygląda to tak że ktoś zakłada sklep internetowy, kopiuje sobie produkty z innego sklepu, zmienia teksty itp. i wynajmuje taką firmę żeby mu zrobiła taką wysoką pozycję. A faktycznie sklep może nawet fizycznie nie posiadać towaru który oferuje. W ten sposób powstało masę sklepów z nasionami z tzw wirtualnymi ofertami. To jest jena sprawa. A inna że sklep z google top może sprzedawać za przeproszeniem hujowe nasiona i google tego nie weryfikuje. Tak na dobrą sprawę były już przypadki oszustów którzy nic nie wysyłali, zakładali sklepy tylko po to żeby wyłudzić kasę z przelewów. Wiedząc że osoby które kupują nasiona konopi indyjskich nie pójdą na policję.

2. Amatorzy szukają jak najtańszych nasion nie patrząc wcale kto je produkuje i kto je sprzedaje byle jak najtaniej.
Tanio nie oznacza dobrze. Szybko można się naciąć. Przykładowo nasiona Automazar z dutch passion kosztują 115zł za opakowanie 3sztuki ale są oferty gdzie automazara kupisz za 66zł. Nie daj się naciągnąć. Po za nazwą te tańsze nie będą miały nic wspólnego z auto mazarem. Zwracajcie uwagę na to kto produkuje te nasiona.

3. Kupowanie nasiona na forach internetowych u JAKIŚ growerów.
Nie kupujcie nasion na forach internetowych przez PW. Nie dajcie sobie wmówić że osoba z fora internetowego, nie mająca strony www, nie podająca na siebie żadnych namiarów sprzeda wam dobre nasiona. Takie osoby, pseudo sprzedawcy z for to dobrzy kombinatorzy. Mają po kilkadziesiąt kont na takich forach i polecają sami siebie, tworzą z siebie istne legendy, jako by byli super growerami produkującymi najlepsze nasiona często wmawiając że są lepsze od renomowanych producentów z Holandii czy Hiszpanii. Pomyśl czy ktoś kto nie ma nawet strony www może być profesjonalistą. Gdyby był to by założył sobie oficjalny seedbank.

Myślę że to tyle. Jak mi wpadnie jeszcze coś do głowy to napiszę.
Awatar użytkownika
Ziom
Posty: 15
Rejestracja: 31 sie 2016, 23:08

Re: Gdzie amatorzy kupują nasiona marihuany

Post autor: Ziom »

Ważną rzeczą jest żeby nie kupować pochopnie nasion co jest domeną gimpbazy. Czytajcie strony sklepów jakie odwiedzacie, nikt was nie godni możecie przejrzeć porównać oferty. zwrócić uwagę jak strona jest zrobiona, czy na odpierdol czy ktoś się nią dobrze zajmuje. Jeśli właściciel starannie prowadzi stronę to i cały biznes, wiec dba o to żebyście dostali dobre nasiona. Jak przeglądam niektóre strony to masakra, są niechlujnie prowadzone. Pełno linki do podstron na których nic nie ma, lub też inne rzeczy zrobione na odpierdol, lub skopiowane z innych stron. Czasami mam wrażenie że osoby te które zakładają takie strony instalują standardowy skrypt jakiegoś sklepu i nawet nie chce im się go poprawnie wypełnić. Takie rzeczy pokazują że właściciel który nie dba o własną stronę raczej nie będzie dbał o własnych klientów. Zakupy w takim sklepie to pomyłka.
Awatar użytkownika
Zjarany
Posty: 25
Rejestracja: 31 sie 2016, 23:12

Re: Gdzie amatorzy kupują nasiona marihuany

Post autor: Zjarany »

Jak widzisz że ktoś prowadzi swój dom jak chlew to nie myśl że z tobą będzie postępował inaczej [pobity]
Awatar użytkownika
DMX
Posty: 26
Rejestracja: 02 gru 2016, 11:23

Re: Gdzie amatorzy kupują nasiona marihuany

Post autor: DMX »

Nie kupujcie nasiona marihuany na aukcjach allegro. Kiedyś allegro zabraniało wystawiania aukcji z nasionami konopi, ale najwidoczniej zmieniło swoją politykę i już można. Ale nie oznacza to że kupowanie na allegro jest bezpieczne. Po pierwsze allegro nie usuwa danych transakcji, wszystko zostaje. Po za tym z racji masy oszustw allegro współpracuje z policją do tego stopnia że takie dane im zawsze udostępni, muszą w ramach obopólnej współpracy. Ciągle ktoś kogoś na allegro oszukuje i muszą się dogadywać. Nie kupujcie też w sklepach które wystawiają nasiona marihuany na allegro, bo oznacza to że mają wasze bezpieczeństwo głęboko w dupie. Wiedząc że allegro to przypał, wystawiając tam mimo to aukcje narażają was, bo maja na was (klientów) wyjebane. Nie warto w ogóle w takich sklepach kupować. Żaden szanujący się sklep z nasionami nie robi aukcji nasiennych na allegro. Sklep thc-thc już dawno o tym pisał https://blog.thc-thc.com/nasiona-marihu ... ezpieczne/
Awatar użytkownika
Skuner
Posty: 33
Rejestracja: 22 lip 2017, 15:05

Re: Gdzie amatorzy kupują nasiona marihuany

Post autor: Skuner »

Ogólnie trzeba być czujnym w zakupie nasion, jest masa krętaczy którym chodzi tylko o to żeby kogoś wyjebać na pieniądze. A ta branża słynie z tego wyjątkowo, bo każdy wie że osoba kupująca nasiona nie pójdzie w razie oszustwa na policję. Kupujcie w starych sprawdzonych sklepach.
Awatar użytkownika
24naHaju
Posty: 32
Rejestracja: 16 maja 2017, 20:36

Re: Gdzie amatorzy kupują nasiona marihuany

Post autor: 24naHaju »

Wystrzegajcie się wyprzedaży typu -50%, bo możecie kupić naprawdę bardzo stare nasiona nawet kilku letnie. Ten przykład to pokazuje http://growenter.com/viewtopic.php?f=35&t=3554 Typek z tego sklepu rzekomo zrobił wyprzedaż nasiona z roku 2017. Problem w tym że odmiana Trance od dutch passion którą tam oferuje nie jest produkowana przez dutch passion od dobrych kilku lat. Jest niedostępna i wszyscy kumaci o tym wiedzą. Jest to przykład sklepu który szuka frajerów. Można założyć ze 100% pewnością że jeśli pisze Wyprzedaż 2017 to nasiona z takiej wyprzedaży mają grubo ponad 3 lata. I tak na prawdę nie nadają się do niczego. Kupując takie nasiona wywalisz kasę w błoto.
Awatar użytkownika
joda
Posty: 75
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:26

Re: Gdzie amatorzy kupują nasiona marihuany

Post autor: joda »

Jeśli już odsyłamy do ciekawych tematów na inne fora. To warto wspomnieć o stosowanym haśle reklamowym przez wszystkie sklepy typu "Wszyscy jesteśmy dystrybutorami dutch passion" czyli slogany "oficjalny dystrybutor" itp. Kolega z forum growenter pokazuje jak sprawdzić sklep czy jest faktycznie dystrybutorem nasion dutch passion, oto ten temat http://growenter.com/viewtopic.php?f=43&t=3537 jak widać po sprawdzeniu, to zbyt wielu dystrybutorów dutch passion w Polsce nie ma [pobity] aż dwóch. A według tego co reklamują sklepy na swoich stronach i w google to wszyscy są dystrybutorami. Z innymi producentami jest podobnie. Od siebie wiem że 90% polskich sklepów kupuje nasiona z drugiej ręki na seedsman.com (angielska hurtownia pestek). Polecam omijać sklepy które was okłamują w takiej kwestii bo w innych też was okłamią.
[peace] [peace]
Ogólnie fajny temat, warto o tym pisać bo wiedzą o takich rzeczach tylko starzy wyjadacze. Młode wilczki nie mają o tym pojęcia i na pewno im to pomoże w kupieniu dobrych świeżych nasion marihuany od porządnego sklepu.
Gniot
Posty: 1
Rejestracja: 12 maja 2018, 20:49

Re: Gdzie amatorzy kupują nasiona marihuany

Post autor: Gniot »

Szkoda że wcześniej nie trafiłem na ten temat. Pestki kupiłem u jakiego ganjafarmera.... w każdym bądź razie typ maił napisane że ma promocje -30% do 2 czerwca, kupiłem pestki. A ten typ od 2 czerwca znowu dał promocja 3 dni na -30%, a po trzech dniach ma znowu promocję -30%, znowu napisane że kilka dni. I tak od kilku miesięcy. Robi tak ludzi w hu** bo faktycznie promocje na -30% ma cały czas a tylko pisze że za 2 dni się kończy. Ale to mały szczegół, bo pestki, które mi sprzedał wcale nie kiełkują, jakieś gówno stare opycha.
Awatar użytkownika
Zjarany Królik
Posty: 25
Rejestracja: 02 lis 2016, 14:02

Re: Gdzie amatorzy kupują nasiona marihuany

Post autor: Zjarany Królik »

Wszelkie wyprzedaże, wieczne promocje np -30% powinny dać nam do myślenia. Bo możemy naciąć się na bardzo stare nasiona. Sklepy, które słabo przędą posiłkują się takimi promocjami. To normalne. Ja z reguły omijam wszystkie wyprzedaże. Bo albo jest tam badziewie, które się nie sprzedaje lub jak w tym wypadku stare nasiona.
Awatar użytkownika
24naHaju
Posty: 32
Rejestracja: 16 maja 2017, 20:36

Re: Gdzie amatorzy kupują nasiona marihuany

Post autor: 24naHaju »

Pisałem już o tych wyprzedażach i innych okazjach. Zrozumcie że nasiona muszą być z pewnego źródła a nie na zasadzie "znaleźć jak najtaniej", bo można się nieźle przejechać. Nie rozumiem ludzi, którzy inwestują w sprzęt, lampy, boxy, nawozy... i szukają tanich nasiona, promocji, okazji. Przecież to ryzyko nie warte świeczki, zaoszczędzisz na nasionach 300zł i kupisz trefne pestki. Później w plecy prąd, czas itp. Nie lepiej kupić w z pewnego źródła bez szukania okazji.
Januszogrodnictwa
Posty: 87
Rejestracja: 06 maja 2021, 15:39
Lokalizacja: Jamaica

Re: Gdzie amatorzy kupują nasiona marihuany

Post autor: Januszogrodnictwa »

Kiedyś kupiłem outdoor star co były męskie i żeńskie pełnosezonowe za 7 zł chyba w THC THC ale to było dawno. Robiłem topping żyletką i nawozy firmy canna. Topy były jak tabena [zapalmy] Ripen też był. Ale przynajmniej zobaczyłem Marię i Mariana w pełnej okazałości. Nawet z tanich idzie coś zrobić. [szczerzy]
Awatar użytkownika
Skuner
Posty: 33
Rejestracja: 22 lip 2017, 15:05

Re: Gdzie amatorzy kupują nasiona marihuany

Post autor: Skuner »

Nie pamiętam żeby outdoor star był dostępny w wersji regularnej, są tylko femki. Ale może kiedyś był w wersji zwykłej [pardon]
ODPOWIEDZ