Auto Duck Dutch Passion o genetyce słów kilka

Wasze fotorelacje z różnych upraw i hodowli roślin konopi w indoor i na outdoor.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 11
Rejestracja: 12 gru 2018, 14:03

Auto Duck Dutch Passion o genetyce słów kilka

Post autor: Kowal »

Auto Duck Dutch Passion o genetyce słów kilka

Każdy kto postanowił kiedyś spróbować samodzielnie wyhodować konopie poświęcił zapewne wiele czasu na wybór odmiany, którą będzie uprawiał. Seedbanki oferują ogromną ilość różnych nasion konopi i naprawdę ciężki jest dylemat przed którym stajemy. Kiedy już kupimy pestki, zasadzimy i dbamy o roślinkę, lecz to jak wyrośnie zależy od wielu czynników: podłoża, światła, wentylacji itp. Jako, że większość roślin jest do siebie bardzo podobna to ciężko ustalić czy to co nam wyrosło jest zgodne z oczekiwaniami. Dlatego postanowiłem sprawdzić czy kupując nasiona marihuany mamy pewność ,że wyrośnie nasza upragniona MJ.

Aby mieć pewność wybrałem najbardziej charakterystyczną, a zarazem o dziwo nadal rzadko wybieraną odmianę Auto Duck od Dutch Passion ze sklepu thc-thc.com. Wykiełkowały wszystkie 3 nasiona, a ze wszystkich wyrosły rośliny. Do uprawy użyłem wysokiej jakości gleby oraz odżywek firmy Canna, roślinki rosły pod słońcem. Bardzo ciekawe okazało się, że rośliny AutoDuck zgodnie z moimi oczekiwaniami miały liście inne niż typowe konopie indyjskie, lecz każda wyglądała inaczej. Pokazało to wpływ genów roślin wykorzystanych do stworzenia tej odmiany, lecz zaczniemy od pokazania drzewa genealogicznego:
Auto Duck ma genetykę Frisian Duck oraz Auto White Widow
Frisian Duck to połączenie Frisian Dew i DucksFoot
Frisian Dew to mix Super Skunk i Purple Star


Jak widać w jednej roślinie znajdziemy materiał genetyczny wielu odmian, dlatego też każda roślina, która wyrośnie z nasion Auto Duck będzie nieco inna. Czasem różnica będzie minimalna, a innym razem, tak jak w przypadku moich MJ wyraźna. Oczywiście tyczy się to wszystkich odmian, które kupimy ponieważ praktycznie wszystkie odmiany, które są w sprzedaży to mixy, jednak zwykle będziemy tylko w stanie rozróżnić czy roślina przypomina wyglądem sative czy indice. Liście dwóch roślin wyraźnie przypominały DucksFoot, miały kształt przypominający kacze stopy, trzeciej były pojedyncze, cieniutkie. Przez cały cykl rozwoju żadna z roślin nie wytworzyła liści typowych dla konopi.

Mogę śmiało stwierdzić, że odmiana Auto Duck jest bardzo udaną krzyżówką, stabilna genetycznie, zdecydowanie dyskretniejsza od wszystkich innych, a wygląd wszystkich trzech moich roślin jest dowodem na pełny sukces producenta.

Odmianę Auto Duck od Dutch Passion kupicie w sklepie thc-thc pod pozycją: https://thc-thc.com/produkt/auto-duck-feminizowane/

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Gandzialf
Administrator
Posty: 174
Rejestracja: 30 sie 2016, 20:34

Re: Auto Duck Dutch Passion o genetyce słów kilka

Post autor: Gandzialf »

Fajnie to pokazałeś, fajny opis. Amatorska uprawa, ale te zdjęcia pokazują to o co chodzi w auto duck [peace]
Przy lepszych warunkach, lepszym oświetleniu można uzyskać zdecydowanie lepsze wyniki.
Jako admin tego forum Polecam sklep THC-THC.COM, który jako jedyny posiada biuro obsługi klienta w Hiszpanii, 100% Bezpieczny.
Obrazek
Awatar użytkownika
KOT
Posty: 153
Rejestracja: 31 sie 2016, 23:00

Re: Auto Duck Dutch Passion o genetyce słów kilka

Post autor: KOT »

Odmiana bardzo dobra do sadzenia w takim kraju jak polska. Można ją skitrać w przydomowym ogródku i nikt się nie zorientuje że to konopia indyjska.
Awatar użytkownika
joda
Posty: 75
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:26

Re: Auto Duck Dutch Passion o genetyce słów kilka

Post autor: joda »

Ja napisze coś o pełno sezonowym Frisian duck miałem go kiedyś na oucie w pl i elegancko doszedł. Nie widać że to mery, tak że można go spokojnie sadzić w przydomowym ogrodzie. Jest dość odporny i bezproblemowy.
ODPOWIEDZ