Co sądzicie o suszu cbd?

Wszystko na temat oleju konopnego CBD i RSO, jak wyprodukować w domu samemu olej konopny.
Tomcio1996
Posty: 1
Rejestracja: 26 lip 2019, 18:40

Co sądzicie o suszu cbd?

Post autor: Tomcio1996 »

Ostatnio jest szał na susz cbd, zastanawiam się czy nie spróbować. Wiecie coś na temat tego suszu cbd, co to jest dokładnie i czy kopie?
Awatar użytkownika
Ganja Man
Posty: 17
Rejestracja: 05 sty 2017, 16:13

Re: Co sądzicie o suszu cbd?

Post autor: Ganja Man »

Jeśli chcesz przepłacić za zwykłą konopie włóknistą, ładnie ponazywaną to kup. Jest to taka droga zajawka dla gówniarzy. Możesz spalić tego kilogram i nic ci nie będzie, zero fazy.
Awatar użytkownika
KOT
Posty: 152
Rejestracja: 31 sie 2016, 23:00

Re: Co sądzicie o suszu cbd?

Post autor: KOT »

Rozpatrując temat suszu CBD z punktu widzenia technicznego, jako osoba znająca się na uprawie marihuany mogę powiedzieć tyle.

Co oni sprzedają, jest parę opcji :

1. Z racji że polskie prawo dopuszcza tylko konopie, których stężenie THC nie przekracza 0,2% to da się sprzedawać legalnie tylko konopie włókniste, czyli te co rosną na polu u rolników. Bo tylko w tych konopiach jest gwarancja że na poszczególnych roślinach THC nie skoczy powyżej 0,2%.

2. Opcja druga to sprzedaż prawdziwych kwiatów CBD, suszu taki jak jest np. w Szwajcarii. Opcja mało prawdopodobna, gdyż w takich kwiatach niemal że na pewno będą skoki THC powyżej 0,2%. W Szwajcarii dopuszczalna norma stężenia THC jest większa niż 0,2%, jak dobrze pamiętam dopuszcza się tam 0,3%. Dlatego też oni wymyślają prawdziwe odmiany CBD. W Polsce sprzedaż takich kwiatów przy dobrej kontroli policji grozi więzienie, bo niemal że na pewno na np. 200 próbek takich kwiatów kilka by wykazało podwyższony procent THC. Dlatego też Polacy wymyślili sobie swój susz CBD z kwiatów konopi siewnej o pięknych nazwach Ak47 CBD, Amnesia CBD… ładne opakowanie plus taka właśnie piękna nazwa plus słoma w środku i kasa leci.

3. Wydaje mi się że znajdą się tacy co będą w sklepach z suszem CBD sprzedawali prawdziwą marihuanę „Polak potrafi”. Z racji że susz CBD wygląda jak prawdziwa marihuana to czemu by nie sprzedawać prawdziwej marihuany, pewnie wielu dilerów tak pomyśli, to dopiero biznes. Prawdziwa marihuana w sklepach stacjonarnych, zanim policja się połapie to może taki dil zbić majątek. Tego jeszcze nie było chyba w żadnym kraju. Ale polska to wybitny kraj, taki dziki zachód w Europie, więc taka wersja mnie nie zdziwi. Dowiemy się jak wybuchnie afera.
Awatar użytkownika
Wader
Posty: 31
Rejestracja: 05 sty 2017, 11:36

Re: Co sądzicie o suszu cbd?

Post autor: Wader »

Dokładnie jak pisze kolega wyżej, technicznie rzesz ujmując. Prawdziwy susz CBD to skrzyżowanie konopi indyjskiej o bardzo wysokim poziomem CBD a jak najniższy THC, takiej jak na przykład CBD Charlotte’s Angel https://thc-thc.com/produkt/cbd-charlot ... inizowane/ która ma THC na poziomi: 0.7 - 1% a CBD na poziomie 10 - 16% z konopią siewną (przemysłową) Sativą L. I nawet jak ustabilizujemy dość dobrze nową odmianę to zawsze jest bardzo duże ryzyko że pojawią się rośliny, które będą miały THC na poziomie wyższym niż 0,2%. Ba!!! mało tego, nawet na jednej roślinie może byś tak że na topku z dołu rośliny będzie THC 0,2% a już na topku u góry rośliny będzie THC 0,4%. Każdy kto uprawia marihuanę wie o czym piszę.
Awatar użytkownika
Rasta Minion
Posty: 11
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:29

Re: Co sądzicie o suszu cbd?

Post autor: Rasta Minion »

Ja słyszałem że ten susz CBD normalnie klepie, i słyszałem o osobach zatrzymanych z suszem CBD, które usłyszały zarzuty posiadania narkotyków. Ciekawa jak to jest.
Awatar użytkownika
joda
Posty: 75
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:26

Re: Co sądzicie o suszu cbd?

Post autor: joda »

Być może jest tak jak wyżej ktoś opisał, niektóre sklepy sprzedają prawdziwą marihuanę.
Awatar użytkownika
EASY
Posty: 28
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:55

Re: Co sądzicie o suszu cbd?

Post autor: EASY »

To dlaczego nie zamykają tych sklepów?
Awatar użytkownika
joda
Posty: 75
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:26

Re: Co sądzicie o suszu cbd?

Post autor: joda »

Ciężko powiedzieć, ale też o tym słyszałem że przez neta można nawet kupić prawdziwe zioło. Być może sprzedawcy są cwani. I w oficjalnym sklepie stacjonarnych trzymają zwykłą słomę, która posłuży ewentualnie dla Policji do badań. A gdzieś w innych miejscach mają prawdziwe zioło, które wysyłają przez neta i opychają zaufanym klientom.
Awatar użytkownika
StufMan
Posty: 17
Rejestracja: 05 cze 2019, 20:28

Re: Co sądzicie o suszu cbd?

Post autor: StufMan »

A może oni te topy konopi siewnej moczom w czymś i przez to kopie, robią takie dopalacze. Policja pod tym kontem nie bada bo myśli że to susz CBD a nie jakieś dopalacze i sprawdzają tylko stężenie THC.
Awatar użytkownika
Zjarany Królik
Posty: 25
Rejestracja: 02 lis 2016, 14:02

Re: Co sądzicie o suszu cbd?

Post autor: Zjarany Królik »

Może i tak być, kto wpadnie żeby susz cbd badać pod kontem innych substancji.
Awatar użytkownika
24naHaju
Posty: 32
Rejestracja: 16 maja 2017, 20:36

Re: Co sądzicie o suszu cbd?

Post autor: 24naHaju »

Nie głupie to z tym moczeniem i robieniem takich dopalaczy.
Awatar użytkownika
Skuner
Posty: 33
Rejestracja: 22 lip 2017, 15:05

Re: Co sądzicie o suszu cbd?

Post autor: Skuner »

Jak tak mózgi jeszcze nie robią, to zaraz podłapią patent z tego tematu i zaczną robić nowy rodzaj dopałów [mur] [pobity]
Awatar użytkownika
Gandzialf
Administrator
Posty: 173
Rejestracja: 30 sie 2016, 20:34

Re: Co sądzicie o suszu cbd?

Post autor: Gandzialf »

Oby nie bo dopalacze to największe gówno tego świata.
Jako admin tego forum Polecam sklep THC-THC.COM, który jako jedyny posiada biuro obsługi klienta w Hiszpanii, 100% Bezpieczny.
Obrazek
Awatar użytkownika
DILER
Posty: 56
Rejestracja: 04 sty 2017, 18:19

Re: Co sądzicie o suszu cbd?

Post autor: DILER »

Rasta Minion pisze: 27 lip 2019, 14:48 Ja słyszałem że ten susz CBD normalnie klepie, i słyszałem o osobach zatrzymanych z suszem CBD, które usłyszały zarzuty posiadania narkotyków. Ciekawa jak to jest.
A ja widziałem jak amatorzy potrafili się spalić majerankiem. Bo ktoś im powiedział że to marihuana. Auto sugestia, wkręt robi swoje. Tak że bym się zastanawiał czy ktoś mógł być na haju po suszu cbd.
Awatar użytkownika
Szperacz
Posty: 48
Rejestracja: 10 lut 2019, 15:34

Re: Co sądzicie o suszu cbd?

Post autor: Szperacz »

Tomcio1996 pisze: 26 lip 2019, 18:42 co to jest dokładnie i czy kopie?
Jeśli chodzi o oferowany legalny susz CBD a raczej to co jest nim nazywane to są to tylko i wyłącznie konopie włókniste (przemysłowe) czyli odmiana sativa L. Tylko te konopie są stabilne i ich rośliny mają stężenie THC do 0,2%, zwykle jest to dużo mniej. Nie ma na razie na świecie stabilnych odmian CBD, które by dawały tylko 0,2% THC. Dutch Passion pracuje nad takimi odmianami. Ten susz CBD, który jest oferowany przez Polskie sklepy nie klepie, nie daje żadnego haju. Jeśli ktoś faktycznie kupił susz CBD i go klepnął to kupił prawdziwą marihuanę, co jest możliwe bo przy mentalności polaków nie zdziwił bym się jak by jakiś czubek zaczął w takich sklepach sprzedawać prawdziwą marihuanę.
KOT pisze: 27 lip 2019, 2:50 W Szwajcarii dopuszczalna norma stężenia THC jest większa niż 0,2%.
Nie w Szwajcarii a we Włoszech. Cały rynek suszu CBD jest we Włoszech. Można też łatwo stwierdzić że nie ma jeszcze stabilnych odmian CBD, gdyż Dutch Passion w dolnej części strony ma taką zakładkę CBD Weed.
dutch-passion-cbd-weed-29501.jpg
dutch-passion-cbd-weed-29501.jpg (90.13 KiB) Przejrzano 27032 razy
Co ciekawe klikając w tą zakładkę, przechodzimy do innej strony cbdweed.com i tam możemy poczytać o odmianach CBD produkcji Dutch Passion. Co jest najciekawsze kiedy chcemy kupić odmianę CBD i klikamy w BUY CBD WEED NOW, to przechodzimy do kolejnej strony, innej firmy, która jest we Włoszech.
dutch-passion-cbd-weed-29502.jpg
dutch-passion-cbd-weed-29502.jpg (128.75 KiB) Przejrzano 27032 razy
Pojawia się nam właściwy sklep z suszem CBD https://www.legalweed.it/en/category-pr ... h-passion/ widać tam susz CBD Dutch Passion, odmian takich jak:
CBD Glueberry
CBD Orange Punch
CBD Colorado Cookies

Można sobie zadać pytanie, dlaczego Dutch Passion nie ma tego suszu CBD na swojej oficjalnej stronie tylko na stronie jakiegoś sklepu we Włoszech? Odpowiedź jest bardzo prosta, Dutch Passion jako profesjonalista w dziedzinie konopi wie że odmiany te nie są jeszcze na tyle stabilne żeby móc je sprzedawać na rynku europejskim innym niż Włochy. Dlaczego we Włoszech można je sprzedawać a w innych krajach nie? gdyż właśnie we Włoszech dozwolony poziom THC jest wyższy niż w reszcie europy. Włochy 0,6% a reszta europy tylko do 0,2%. Przeglądając stronę legalweed.it można zauważyć że przy ich produktach widnieje informacja że THC nie przekracza 0,2%, zwykle tak jest, ale jest bardzo duże prawdopodobieństwo że jednak te stężenie THC będzie wyższe niż 0,2%, tylko o tym już nie piszą. Sklep we Włoszech nie ponosi żadnej odpowiedzialności jeśli zostanie wykryty większy poziom THC niż 0,2%, gdyż mają wyższą normę. I sklep z Włoch może bez obaw wysyłać swoje produkty do reszty krajów Unii Europejskiej, gdyż odpowiedzialność zawsze ponosi tylko kupujący.

Jak widać cały prawdziwy rynek CBD toczy się we Włoszech bo mają lepsze przyjaźniejsze prawo dla tego typu produktów.
susz-cbd-legal-weed-it-92730.jpg
susz-cbd-legal-weed-it-92730.jpg (141.36 KiB) Przejrzano 27031 razy
W Polsce prawdziwy susz CBD lub też nasiona CBD do 0,2% THC będzie można kupić w momencie jak takie produkty pojawią się na oficjalnej stronie Dutch Passion oraz u jego polskiego dystrybutora, czyli w sklepie https://thc-thc.com

UWAGA!!! Na polskim rynku pojawili się również oszuści, którzy sprzedają nasion konopi CBD. Przypominam nie ma jeszcze stabilnych odmian i tym samy nasion konopi CBD. Oszuści pakują w ładne opakowania zwykłe nasiona konopi przemysłowej, które można kupić w sklepie zoologicznym za około 2zł 1kg. Oszustom nawet nie chciało się tych nasion uprawiać żeby zrobić feminizowane nasiona, dlatego oferują je w wersji regularnej.
Abażur
Posty: 9
Rejestracja: 22 gru 2020, 9:50

Re: Co sądzicie o suszu cbd?

Post autor: Abażur »

Jak dla mnie nie ma żadnych właściwości
ODPOWIEDZ