Rozmiar boxa a moc lampy

Tematy o uprawie i hodowli indoor, czyli w domu lub innym pomieszczeniu.
Horus
Posty: 2
Rejestracja: 28 kwie 2020, 9:21

Rozmiar boxa a moc lampy

Post autor: Horus »

Witam serdecznie. To mój pierwszy post i przepraszam jeśli zaśmiecamy forum starymi tematami ale potrzebuje porady doświadczonych growerow. Otóż mam lampę 400w HPS z cooltube. Planuje kupić namiot o wymiarach 120x80x180. U prawiane w nim będą dwie rośliny greengo bio haze auto w systemie dwc. Pytanie to czy lampa nie będzie zabardzo grzała roztworu? Jaka jest najlepsza pojemność zbiorników na dwc do takiego namiotu? Myślałem o 20l na rosline. I w końcu czy przy takim systemie dam radę wyciągnąć ok 1g na Watt??? Z góry wszystkim dziękuję za odpowiedzi
Awatar użytkownika
KOT
Posty: 152
Rejestracja: 31 sie 2016, 23:00

Re: Rozmiar boxa a moc lampy

Post autor: KOT »

Widać że jesteś początkującym growerem, gdyż zadajesz takie a nie inne pytania i od razu pchasz się na wysokie wody. Uprawa DWC, czyli Deep Water Culture opisana tutaj: https://blog.growers.pl/metoda-uprawy-d ... okowodnej/ to zaawansowana uprawa dla doświadczonych osób. Nie rozumiem czemu nie zaczniesz od uprawy w glebie i i nabierzesz doświadczenia. Jeśli startujesz od DWC to obawiam się że będzie kiepsko z jakimś nawet najmniejszym plonem, nie mówiąc już o 1g z wata, bo przy tak zaawansowanej uprawie łatwo żeby poszło coś nie tak jak się nie ma doświadczenia. Jeszcze ta odmiana konopi z kosmosu, którą chcesz uprawiać. Nie lepiej było wybrać jakiś prostszy szczep, np coś z genetyki ak47.

Życzę powodzenia i sukcesów, ale wróże porażkę twojej uprawie [konopia]
Horus
Posty: 2
Rejestracja: 28 kwie 2020, 9:21

Re: Rozmiar boxa a moc lampy

Post autor: Horus »

Witam i dziękuję za odpowiedź! Niestety nie podjąłeś koncepcji ale to moja wina bo nie wyjaśniłem dokładnie ocb. Po moim poście wnioskujesz że chce wyhodowac sobie pierwsza roślinkę. Słusznie początkującym proponujesz uprawę glebową i odmianę ak. To byla właśnie moja pierwsza odmiana indoor w glebie. Mam już kilka indoorow za sobą. Tym razem robię swoje pierwsze DWC. Uzbrojony w wiedzę czekam aż skompletuje cały sprzęt. Wspomniałeś że to zaawansowana technologicznie uprawa i ciśnie mi się tutaj pewien cytat " każda technologia której nie rozumiemy nie różni się niczym od magii" ale mało jest rzeczy których człowiek nie może się nauczyc. A nie nauczysz się pływać nie wchodząc do wody. Liczyłem że ktoś się wypowie odnoście temperatury. Nie wiem jak szybko roztwór będzie się grzał w takim namiocie przy takiej lampie. Czy lepiej nie ryzykować i użyć słabszego światła. Faktycznie z tym jednym gramem na Wat to mnie poniosło ale przecież box ma prawie metr powierzchni. Odmiany z kosmosu to fakt ale na pierwsze DWC czemu nie. Zasmuciła mnie przez chwilę twoja postawa. Zamiast zmotywować mnie do działania ty odrazu postawiłeś krzyzyk na moim projekcie nie wskazując na żadne dziury w systemie które trzeba poprawic. Ale teraz tym bardziej chce to zrobić. Kiedy wszystko będzie ustawione to wrzucę trochę fotek i ogarnę temp. Metoda prób i błędów narazie bez roslin. Pozdrawiam i życzę zawsze wielkich zbiorów
Awatar użytkownika
KOT
Posty: 152
Rejestracja: 31 sie 2016, 23:00

Re: Rozmiar boxa a moc lampy

Post autor: KOT »

Może faktycznie poleciałem z grubej rury, ale czytając tematy na innych forach to często początkujący porywają się na grube wody, zamiast się podszkolić i później jest klapa z uprawą. Myślałem że jesteś jednym z takich napaleńców. A widzisz jak pięknie trafiłem że dla początkujących "gleba i ak47", chyba każdy zaczyna od auto ak 47 [blant] Jeśli masz już jakieś doświadczenie to czemu nie z DWC. Ja Ci życzę powodzenia i nawet tego 1g z wata. Trzymam kciuki i jak będziesz relacjonował swój projekt tutaj to będę siedział w pierwszym rzędzie. Co do porady, to nie chce się wypowiadać bo praktyki w DWC nie mam, jedynie co to trochę teorii się naczytałem. A uważam że jeśli się komuś daje porady to lepiej mieć to poparte praktyką. Może ktoś inny Ci podpowie. pozdro
Awatar użytkownika
joda
Posty: 75
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:26

Re: Rozmiar boxa a moc lampy

Post autor: joda »

Ten box będzie za mały zwłaszcza przy HPS 400wat. DWC to system uprawy głęboko wodnej. Więc przy wysokości boxa 120cm łatwo policzyć że będą problemy. Jest to box do uprawy automatów w ziemi, bo jest niski i ma dość sporą powierzchnię. Możesz próbować zbudować taki system w tym boxe, ale co jeśli będziesz potrzebował podnieść wyżej lampę a miejsca będzie już brak.
Awatar użytkownika
Szperacz
Posty: 48
Rejestracja: 10 lut 2019, 15:34

Re: Rozmiar boxa a moc lampy

Post autor: Szperacz »

KOT pisze: 30 kwie 2020, 22:23 to zaawansowana uprawa dla doświadczonych osób.
DWC, czyli Deep Water Culture nie jest tak zaawansowaną metodą uprawy konopi jak NFT, czyli Nutrient Film Technique, ten system uprawy wodnej jest bardziej złożony. Możecie o nim poczytać w artykule: https://seeds.com.pl/nutrient-film-tech ... ywowe-ckp/ Obie te metody to zaawansowane systemy uprawy hydroponicznej. Tego typu systemy najlepiej budować w growroomach a nie w growboxach. A jeśli już w growboxe, to takim żeby był jak największy, zwłaszcza wysoki. Jeśli ktoś opanuje tego typu metody to może liczyć na ogromne zbiory. Właśnie z takich systemów można wyciągnąć plon jaki jest często opisywany w seedbankach z nasionami i przy ich różnych odmianach. Często plony jakie są tam opisywane przekraczają najśmielsze oczekiwania zwykłego kowalskiego, który mówi "to nie możliwe, ten plon jest zawyżony". Nie do końca zawyżony, w uprawach hydro da się takie wyniki osiągnąć, ale trzeba być mistrzem w swoim fachu [sadzi]
ODPOWIEDZ