Critical+ z dinafem kupiony na taniesianie nie kiełkuje

Tematy ogólne o uprawie i hodowli roślin konopi.
GrowerQ
Posty: 3
Rejestracja: 20 sty 2022, 23:07

Critical+ z dinafem kupiony na taniesianie nie kiełkuje

Post autor: GrowerQ »

Koledzy growerzy kupiłem sobie nasiona odmiany Critical + z firmy dinafem w sklepie taniesianie i nie chcą kiełkować. Dokładnie kupiłem 10 nasion i wykiełkowało tylko 2 sztuki. Oferta tych nasion jak na zdjęciu poniżej była kusząca więc się skusiłem ale tylko dwa wykiełkowały reszta po 14 dniach nic a nic nie kiełkuje. Poradzicie coś w tej sprawie.

Obrazek
Awatar użytkownika
StufMan
Posty: 17
Rejestracja: 05 cze 2019, 20:28

Re: Critical+ z dinafem kupiony na taniesianie nie kiełkuje

Post autor: StufMan »

A gdzie i jak kiełkowałeś te nasiona?
GrowerQ
Posty: 3
Rejestracja: 20 sty 2022, 23:07

Re: Critical+ z dinafem kupiony na taniesianie nie kiełkuje

Post autor: GrowerQ »

U nas w Polsce w domu.
Awatar użytkownika
StufMan
Posty: 17
Rejestracja: 05 cze 2019, 20:28

Re: Critical+ z dinafem kupiony na taniesianie nie kiełkuje

Post autor: StufMan »

Mordo nie o to mi chodziło „gdzie w sensie w Polsce” ale gdzie: czyli w domu, piwnicy, na strychu...? są różne temperatury. Jakim sposobem: na wacikach czy w ziemi a może jeszcze inaczej?
GrowerQ
Posty: 3
Rejestracja: 20 sty 2022, 23:07

Re: Critical+ z dinafem kupiony na taniesianie nie kiełkuje

Post autor: GrowerQ »

Kiełkowałem je w domu. Nasiona dałem między płatki papierowe i zalałem wodą. Wstawiłem tak zalane ziarenka do szafki, gdzie jest ciemno a temperatura tam była w granicach 24 – 25 stopni. Co jakieś czas sprawdzałem czy mają wilgoć.
Awatar użytkownika
KOT
Posty: 152
Rejestracja: 31 sie 2016, 23:00

Re: Critical+ z dinafem kupiony na taniesianie nie kiełkuje

Post autor: KOT »

Kolego muszę cię rozczarować tutaj nie chodzi o to jaką metodą kiełkowałeś te nasiona bo one są po prostu stare. Firma dinafem produkująca te nasiona została zamknięta przez policję w roku 2019 a my mamy teraz rok 2022, tutaj masz info na ten temat: https://ufoseeds.com/nalot-na-dinafem-c ... marihuany/ A też te nasiona co kupiłeś mogły być wyprodukowane jeszcze szybciej niż w roku 2019. Więc ich skuteczność kiełkowania będzie bardzo słaba, miej więcej 20-30%. Tym bardziej jak nie jesteś doświadczonym uprawiaczem konopi. Zakup sobie nowe nasiona w innym sklepie, który sprzedaje świeże pestki i startuj od nowa. Powodzenia
ODPOWIEDZ