Ile trzeba światła dla świeżo posadzonej roślinki

Tematy o uprawie i hodowli outdoor, czyli na dworze lub w szklarni.
Adix_1x
Posty: 1
Rejestracja: 23 kwie 2023, 1:56

Ile trzeba światła dla świeżo posadzonej roślinki

Post autor: Adix_1x »

Siemano jestem początkującą osobą i chce robic outdoor, ile czasu i ile godzin swiatla musi byc jak są dopiero świeżo co posadzone roślinki,
Awatar użytkownika
KOT
Posty: 152
Rejestracja: 31 sie 2016, 23:00

Re: Ile trzeba światła dla świeżo posadzonej roślinki

Post autor: KOT »

Rośliny w pierwszej fazie wzrostu zawsze się naświetla minimum 18/6. Czyli 18 godzin światła i 6 godzin ciemności. Jeśli będziesz we wczesnej fazie kombinował ze światłem, np wyłączysz światło na 24 godziny, to jest ogromna szansa że w dorosłym życiu rośliny staną się hermami.
Awatar użytkownika
joda
Posty: 75
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:26

Re: Ile trzeba światła dla świeżo posadzonej roślinki

Post autor: joda »

Drogi kolego jak sadzisz outdoor to siejesz wszystko na dworze a nie pod lampami. Pod lampami, to się nazywa uprawa indoor. Wiem że co nie jeden robi sadzonki w domu pod lampami a później wynosi je na dwór, bo chce mieć większe rośliny. Z doświadczenie wiem że efekt nie jednokrotnie jest odwrotny. Polska to nie ciepła Hiszpania tylko zimno i jeszcze raz zimno. Takie metody sprawdzają się w ciepłych krajach a nie w Polsce. Spytasz dlaczego? bo trzymając rośliny w boxe w domu pod lampą robisz im niemal że idealne warunki i one się do tego przyzwyczajają. Kiedy wynosisz takie podchowane rośliny na dwór, to one doznają często stresu z powodu zmiennej temperatury itp. Chorują, rosną mizerne. Lepiej czekać aż pogoda będzie stabilna i wtedy sadzić bezpośrednio na dworze.
Awatar użytkownika
bass
Posty: 22
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:24

Re: Ile trzeba światła dla świeżo posadzonej roślinki

Post autor: bass »

Miałem kiedyś sytuację że jedne krzaki posadziłem na początku kwietnia a drugie w połowie maja. Te które posadziłem w połowie maja były większe i miałem z nich o wiele więcej zioła. Te majowe jak rosły, to bardzo szybko przegoniły te kwietniowe. Po prostu te w maju na starcie miały od razu lepszą pogodę i rosły bez stresowo.
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 20
Rejestracja: 02 lis 2016, 14:05

Re: Ile trzeba światła dla świeżo posadzonej roślinki

Post autor: Mario »

KOT pisze: 24 kwie 2023, 14:47 Rośliny w pierwszej fazie wzrostu zawsze się naświetla minimum 18/6. Czyli 18 godzin światła i 6 godzin ciemności. Jeśli będziesz we wczesnej fazie kombinował ze światłem, np wyłączysz światło na 24 godziny, to jest ogromna szansa że w dorosłym życiu rośliny staną się hermami.
Dla odmian z autofloweringiem najlepsze światło to 20/4 - 20 godzin światła i 4 godziny ciemności [peace]
Awatar użytkownika
24naHaju
Posty: 32
Rejestracja: 16 maja 2017, 20:36

Re: Ile trzeba światła dla świeżo posadzonej roślinki

Post autor: 24naHaju »

Ta metoda uprawy z wcześniejszym trzymaniem roślin pod lampami a później wyniesienia ich na dwór do uprawy outdoorowej nie ma zastosowania przy odmianach auto kwitnących. Autofloweringi mają za krótki czas wzrostu i takie coś było by bez sensu. Pełno sezonowe odmiany można trzymać pod lampą na wegu nawet kilka miesięcy a później wynieść i posadzić na dworze już duże rośliny, dzięki temu będą jeszcze większe. I będą wyglądały tak:
wielka-marihuana-7391042.jpg
wielka-marihuana-7391042.jpg (578.13 KiB) Przejrzano 3570 razy
ODPOWIEDZ