Krótka historia hydroponiki

Awatar użytkownika
Maja_Majewska
Posty: 94
Rejestracja: 05 wrz 2016, 6:10

Krótka historia hydroponiki

Post autor: Maja_Majewska » 08 lis 2016, 11:59

Niektóre rośliny naturalnie rosną w wodzie, ale większość roślin lądowych (w tym marihuana) naturalnie rosną w glebie, która zapewnia korzeniom rośliny minerały i składniki odżywcze niezbędne dla jej wzrostu i rozwoju.

Pierwsza pisemna wzmianka o uprawie roślin glebowych w bezglebowym środowisku pochodzi prawdopodobnie od Francisa Bacona, z jego książki Sylva Sylvarum, która została opublikowana w 1627 roku. Na początku 1700 roku, istniało kilku badaczy, którzy stosowali „kultury wodne” jako metody upraw. Kulturę wodną wykorzystywano głównie do badań, ponieważ badacze nie byli dokładnie pewni, jakie składniki odżywcze i minerały są potrzebne roślinie do przetrwania. Wodne techniki upraw stosowano z różnymi pożywkami, w celu próby dowiedzenia się więcej na temat tajemnicy wzrostu roślin.

W 1850 i 1860 roku, dwaj botanicy z Niemiec opracowali technikę hodowli wodnej, która zawierała przepuszczanie powietrza przez bogaty w składniki odżywcze roztwór wody. Badacze ci, Julius von Sachs i Wilhelm Knop, byli jednymi z pierwszych osób (o których wiemy), którzy uprawiali rośliny w ten sposób – metodę tę teraz uważamy za DWC (głęboka kultura wodna). Specjalnie przygotowany roztwór wody i minerałów był stosowany w celu zapewnienia substancji odżywczych dla roślin. Czasami można jeszcze dzisiaj usłyszeć, że hodowcy odnoszą się do uprawy hydroponicznej.
hydro-uprawa.jpg
hydro-uprawa.jpg (23.38 KiB) Przejrzano 1624 razy
Dopiero w 1900 roku ludzie zaczęli zdawać sobie sprawę z mocy uprawy hydroponicznej, dzięki której można osiągnąć większy i szybszy wzrost. Po tym, jak ludzie zaczęli w końcu rozumieć, jakie składniki odżywcze potrzebuje roślina, aby wzrastać i rozwijać się, odkryli także, że plantatorzy, którzy zapewniają odpowiednie warunki dla korzeni, mogą osiągnąć tempo wzrostu, które jest szybsze niż w przypadku uprawy glebowej. W przeciwieństwie do uprawy glebowej, uprawa hydroponiczna pozwala plantatorom na kontrolowanie niemal wszystkich zmiennych dla roślin, co pozwala im dostarczać dokładnie to, czego rośliny potrzebują w odpowiednim czasie.

Określenie „hydroponika” (które w wolnym tłumaczeniu oznacza „praca wody”) zostało użyte po raz pierwszy na początku roku 1930, a nazwa przyjęła się na tyle, że używamy jej do tej pory.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hydroponika czyli Uprawa Bezglebowa”