Czym jest hydroponika i jak to się ma do uprawy konopi

Awatar użytkownika
Maja_Majewska
Posty: 94
Rejestracja: 05 wrz 2016, 6:10

Czym jest hydroponika i jak to się ma do uprawy konopi

Post autor: Maja_Majewska » 19 gru 2016, 19:05

Hydroponika to sztuka uprawy roślin bez użycia gleby. Kiedy większość ludzi myśli o uprawie hydroponicznej marihuany, wyobraża sobie rośliny z korzeniami zawieszonymi bezpośrednio w wodzie, bez żadnego podłoża. Jednak... jest to tylko jeden rodzaj uprawy hydroponicznej. Istnieje kilka sposobów, w tym uprawa roślin w medium bezglebowym, takim jak perlit/ włókno kokosowe, a następnie codzienne podlewanie roślin, co tak naprawdę nie różni się bardzo od uprawy glebowej.

Zaletą uprawy hydroponicznej jest to, że łatwo dostarczyć wszystkie składniki odżywcze jakich potrzebuje roślina do jej korzeni. W glebie, korzenie muszą wyszukiwać i wyodrębniać wszystkie składniki odżywcze, a w hydroponice odpada cała ta praca, więc roślina może bardziej skupić swoją energię na rozwoju i tworzeniu kwiatów/ pąków. Dlatego też kończyć się to będzie znacznie szybszym wzrostem i większą wydajnością niż w przypadku uprawiania roślin marihuany w glebie.

Hydroponika może być bardzo prosta lub bardzo złożona, w zależności od konfiguracji. Polecam zaczynać od najprostszych sposobów, a wraz z nabywaniem wiedzy i doświadczenia dodawania sobie bardziej złożonych rozwiązań.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hydroponika czyli Uprawa Bezglebowa”