Dlaczego hydroponika, a nie gleba?

Awatar użytkownika
Typek 98
Posty: 28
Rejestracja: 07 paź 2016, 15:40

Dlaczego hydroponika, a nie gleba?

Post autor: Typek 98 » 12 sty 2017, 9:30

Najczęściej wybierane sposoby uprawy marihuany to gleba lub system hydroponiczny.

Gdy rośliny są hodowane w ziemi, gleba może zawierać pewne składniki odżywcze, które potrzebuje roślina lub mogą one zostać bezpośrednio dodane do gleby. Kiedy rośliny są uprawiane w systemie hydroponicznym, woda zawiera mieszankę składników odżywczych, którymi bezpośrednio żywią się korzenie.

W internecie można znaleźć wiele wypowiedzi, że hydroponika przynosi plony w szybszym tempie. Jest to prawda, ponieważ systemy korzeniowe są wolne i nie są „zagracone” ziemią, więc mają więcej energii, którą mogą przeznaczyć na wzrost rośliny zamiast szukania składników odżywczych w glebie.

Marihuana może osiągnąć swój maksymalny potencjał zarówno w glebie jak i przy uprawie hydroponicznej. Systemy hydroponiczne zazwyczaj wymagają większego wkładu finansowego na początku i mogą wydawać się skomplikowane dla początkującego hodowcy. Jednakże, poprawnie ustawiony system hydroponiczny oferuje większą kontrolę nad roślinami i mniej ogólnej konserwacji. Jeden zbiornik wodny może zawierać ponad 12 roślin.

Gdy marihuana uprawiana jest hydroponicznie tempo wzrostu może być prawie dwukrotnie większe niż w przypadku gleby.

Systemy hydroponiczne eliminują także problemy z owadami oraz pestycydami, które żyją w glebie, a mogą doprowadzić do zniszczenia lub zabicia roślin.

Systemy hydroponiczne pozwalają na większą kontrolę nad stabilnością pH oraz lepsze monitorowanie roślin. Substancje odżywcze mogą być łatwo dodane do wody, w zależności od potrzeb roślin.

Jeśli nie masz czasu, pieniędzy i cierpliwości, aby nauczyć się jak stworzyć samemu taką uprawę to możesz kupić gotowy system hydroponiczny.

Twoje rośliny będą rosły szybciej i zdrowiej.

Awatar użytkownika
Cyprian
Posty: 29
Rejestracja: 28 paź 2016, 6:08

Re: Dlaczego hydroponika, a nie gleba?

Post autor: Cyprian » 15 sty 2017, 14:50

Więcej argumentów, nie czuję się przekonany heh

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hydroponika czyli Uprawa Bezglebowa”