Opieka nad pąkami

Awatar użytkownika
Tytus
Posty: 4
Rejestracja: 16 wrz 2016, 17:31

Opieka nad pąkami

Post autor: Tytus » 16 wrz 2016, 17:32

Siałeś nasionka i dbałeś o nie jak o dziecko przez parę miesięcy, a teraz nadszedł czas, aby zebrać te piękne rośliny...

Ale zebranie nie wystarczy i nie jest to po prostu ususzenie rośliny. Trzeba zadbać o pąki i zrobić to poprawnie, aby uzyskać jak najwięcej ze swojej ciężkiej pracy. Korzystanie z kuchenki mikrofalowej nie jest również najlepszym sposobem na zrobienie tego – chociaż trwa to bardzo krótko.
Istnieje kilka różnych sposobów, aby zadbać o pąki prawidłowo i we właściwy dla Ciebie sposób, zależny od tego co chcesz osiągnąć. Nie ważne od etapu w którym rośliny się znajdują, po zbiorze, światła, a zwłaszcza światła słonecznego, należy unikać.

W zależności od wielkości zbiorów, będziesz musiał użyć kartonu, skrzynki czy mniejszego pokoju. Jeżeli użyjesz kartonu, usunięcie liści może pomóc pąkom w wyschnięciu. Pokoje zazwyczaj mają wystarczającą cyrkulację powietrza.
Wiele osób zaopatruje się w wentylator. Niezbędne jest również codzienne sprawdzanie obecności pleśni – może ona zniszczyć całe zbiory, więc wszelkie części roślin, które wykazują oznaki pleśni należy usunąć od razu.

Jeżeli masz wścibskich sąsiadów czy właścicieli mieszkania, którzy wpadają niespodziewanie lub bez zapowiedzenia, musisz pamiętać, że w ciągu kilku pierwszych dni po wysuszeniu, rośliny wydają zapach, który jest bardzo trudny do ukrycia.
Niektórzy ludzie po prostu w czasie suszenia bardzo intensywnie sprzątają swoje mieszkania używając mocnych i chemicznych substancji czyszczących, których zapach jest silniejszy niż marihuany... [szydzi]

Wiele osób wykorzystuje brązowe torby papierowe, aby rozpocząć proces utwardzania, ale jeżeli klimat w którym żyjesz jest raczej suchy, możesz pominąć ten krok. Nigdy nie należy używać plastikowych toreb lub białych toreb papierowych.
Plastikowe torby powodują pleść, a białe worki posiadają pozostałości wybielacza w sobie, co sprawi, że pąki będą po prostu toksyczne. Zawsze używaj brązowych toreb papierowych. Wystarczy, że umieścisz tam zbiory i będziesz wstrząsał torebkami co najmniej raz dziennie sprawdzając czy nie ma tam grzybów lub pleśni.

Gdy Twoje zbiory będą już suche umieść je luźno w szklanych słoikach. Kiedy słoik będzie w 2/3 pełny, przykryj go luźno pokrywką. Twoim zadaniem jest dostarczenie im małej ilości powietrza, który wpływa na naturalną kontynuację podziału cukrów i chlorofilu. Pozwolenie na naturalny podział cukrów sprawi, że dym będzie gładszy.

Codziennie, przez pierwszy tydzień lub dwa nadal sprawdzaj każdy słoik czy nie ma tam pleśni lub grzybów.

Kilka tygodni przechowywania w słoikach powinno wystarczyć, choć niektórzy lubią przedłużać ten proces, aby uzyskać gładszy dym podczas palenia. Zawsze możesz przetestować marihuanę paląc ją, aby sprawdzić, czy reszta Twoich zbiorów jest już gotowa. Możesz trzymać je w słoikach naprawdę długo – tak długo, jak długo będziesz pamiętał o tym, aby sprawdzić czy nie pojawia się tam pleśń czy grzyby.

Awatar użytkownika
Czerwiec
Posty: 4
Rejestracja: 12 paź 2016, 6:19

Re: Opieka nad pąkami

Post autor: Czerwiec » 02 gru 2016, 7:27

Jak wygląda pleśń albo grzyb na wysuszonej marihuanie? I ile mniej więcej czasu wytrzymuje wysuszona w słoiku?

Awatar użytkownika
Cyprian
Posty: 29
Rejestracja: 28 paź 2016, 6:08

Re: Opieka nad pąkami

Post autor: Cyprian » 15 sty 2017, 14:50

Wytrzyma tyle, że zdążysz ją spokojnie spalić.

Awatar użytkownika
Aleksander
Posty: 43
Rejestracja: 20 paź 2016, 6:28

Re: Opieka nad pąkami

Post autor: Aleksander » 11 kwie 2017, 15:44

Cyprian pisze:Wytrzyma tyle, że zdążysz ją spokojnie spalić.
Heheh Cyprian. Padłem :D [lol]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hydroponika czyli Uprawa Bezglebowa”