Haszysz

Awatar użytkownika
Aleksander
Posty: 43
Rejestracja: 20 paź 2016, 6:28

Haszysz

Post autor: Aleksander » 19 kwie 2017, 16:23

Istnieje bardzo popularna książka, napisana w 1998 roku, która nosi tytuł Hashish!, a jej przeznaczenie jest traktowane jako ostateczne źródło informacji związanych z haszyszem. Oto definicja haszyszu pochodząca z książki:

„Haszysz jest substancją psychoaktywną, przygotowywaną z gruczołów żywicowych rośliny konopnej (…) ma na celu wyodrębnienie (a tym samym skoncentrowanie) żywicy zawierającej THC w celu wytworzenia haszyszu.”

Mówiąc prosto, haszysz (który nazywamy po prostu haszem) jest izolowanymi żywicznymi gruczołami rośliny cannabis. Jeszcze prościej, hasz jest tym, co się lepi kiedy trzymasz cannabis w ręce. W pewnym sensie, hasz jest destylowaną marihuaną.

Należy pamiętać, że nie kżady hasz jest taki sam. Niektóre typy haszu są wytwarzane z rozpuszczalnikami i mogą nadal zawierać wymienione rozpuszczalniki. BHO (butanowy olej haszyszowy) ostatnio stał się bardzo popularny, ale udokumentowano wiele przypadków, w których partie wciąż zawierały znaczny poziom butanu. To nie znaczy, że BHO zawsze zawiera nadmiar butanu, ale że istnieje taka możliwość. Kiedy hasz, czy olej haszyszowy wykonany jest prawidłowo, nie ma śladu rozpuszczalników w gotowym produkcie.

Warto wspomnieć, że stosowanie suchego lodu do ekstrachowania żywicy pozostawia tylko żywicę, ponieważ metoda ta odbywa się bez użycia rozpuszczalnika. Dzięki temu możesz używać tej metody bez żadnych dodatkowych obaw, poza uważnym obchodzeniem się z suchym lodem.

Awatar użytkownika
Polka-THC
Posty: 79
Rejestracja: 12 wrz 2016, 20:49

Re: Haszysz

Post autor: Polka-THC » 14 cze 2017, 14:42

Masz ją? Albo wersję na pdf?

Awatar użytkownika
Aleksander
Posty: 43
Rejestracja: 20 paź 2016, 6:28

Re: Haszysz

Post autor: Aleksander » 14 cze 2017, 14:43

Ale co, książkę?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Produkcja Haszyszu”