10 powodów dla których opłaca się postawić na hydroponikę

Awatar użytkownika
Typek 98
Posty: 28
Rejestracja: 07 paź 2016, 15:40

10 powodów dla których opłaca się postawić na hydroponikę

Post autor: Typek 98 » 25 kwie 2017, 9:03

• Czym jest uprawa hydroponiczna?
hydroponika1.jpg
hydroponika1.jpg (69.58 KiB) Przejrzano 2858 razy
Choć ogólnie uważa się, że jest to coś nowego jeśli chodzi o podejście do uprawy, hydroponika w tej czy innej formie znana jest od wieków. Dzisiejsze systemy są o wiele bardziej zaawansowane, przystępne i sprawne niż kiedykolwiek wcześniej. Mogą być wykorzystywane do uprawy dowolnych upraw niezależnie od tego, czy chodzi o marihuanę.
hydroponika2.jpg
hydroponika2.jpg (90.67 KiB) Przejrzano 2858 razy
Jeśli chodzi o to, jak wszystko działa, zasadniczo chodzi o zastąpienie w uprawie gleby wysokiej jakości roztworem substancji odżywczych. Zamiast pasywnemu pozostawieniu roślin w ziemi, wodzie itp., grasz na poziomie znacznie bardziej precyzyjnym i kontrolowanym. W uprawie hydroponicznej możesz określić wszystko, co dzieje się od początku do końca, co oznacza również kontrolę wyników. Możesz również stworzyć 100% uprawę ekologiczną - nawet jeśli niektórzy wątpią, czy hydro i ekologia mogą współistnieć.

1. Kontrola

Przede wszystkim, już wspominałem, że fakt sprawowania kontroli nad wszystkim jest jedną z największych zalet upraw hydroponicznych. Ta metoda zasadniczo polega na tym, że rośliny uprawiane są w sposób, w który ich korzenie są narażone na to, na co zdecydujesz się je wystawić. Oznacza to, że jesteś w stanie zapewnić im bogatą, konkretną dawkę składników odżywczych, których potrzebują przez cały czas, z dużo większą dokładnością niż podczas uprawy glebowej.

2. Szybsze i większe plony

Jeśli chodzi o to, jakich plonów możesz się spodziewać zdecydowana większość plantatorów decyduje się na pracę z hydroponiką, w celu przyspieszenia produkcji i zebrania większych plonów.

3. Brak chwastów

Uprawa hydroponiczna oznacza wyeliminowanie gleby, co z kolei oznacza wyeliminowanie czegoś, co spędza sen z powiek milionom ogrodników na całym świecie... chwastów. Niechciane chwasty mają paskudny zwyczaj pojawiania się znikąd i robienia niespodzianek w ogrodzie.

4. Zwalczanie szkodników

To samo dotyczy się również szkodników, ponieważ istnieje wiele niezliczonych wspólnych szkodników, które potrzebują do rozwoju gleby. Usuwając glebę, usuwasz szkodniki. Oczywiście, żaden typ uprawy nie oferuje 100% odporności na szkodniki, ale uprawa indoor przy użyciu hydroponiki jest najlepszym sposobem na ograniczenie zagrożeń do minimum.

5. Kompaktowość

W dzisiejszych czasach dostępne są dosłownie epickie zestawy hydroponiczne, które pozwolą ci maksymalnie wykorzystać całą dostępną przestrzeń. W przeliczeniu na metr kwadratowy, za pomocą hydroponiki można uprawiać o wiele więcej roślin niż przy użyciu jakiejkolwiek innej metody uprawy. Ograniczona przestrzeń nie musi mieć żadnego wpływu na jakość lub ilość plonów.

6. Dostarczanie składników odżywczych

Magia uprawy hydroponicznej sprowadza się do sposobu, w jaki składniki odżywcze są dostarczane bezpośredniu do miejsca, w którym są potrzebne w wymaganych dawkach. Przy uprawie glebowej, gleba jest czymś w rodzaju pośrednika, który pomaga składnikom odżywczym przedostać się do korzeni, ale kiedy usuniemy glebę, składniki dostają się bezpośrednio do korzeni.

7. Czysto i schludnie

Trzeba też pamiętać o tym, że usunięcie gleby z równania eliminuje również z niego większość bałaganu. Hydroponika pozwala na utrzymanie całego obszaru uprawy nieskazitelnie czystym. Praca z hydro jest dużo łatwiejsza i wygodniejsza, ponieważ generalnie wymaga znacznie mniejszej konserwacji.

8. Automatyzacja

Inną ogromną zaletą uprawy hydro jest sposób, w jaki możliwy jest automatyzacja procesu uprawy. Istnieją inteligentne urządzenia, które mogą pilnować rzeczy takich jak temperatura, wilgotność, oświetlenie itp. - wszystko to można zaprogramować, aby automatycznie włączać i wyłączać rzeczy, w razie potrzeby.

9. Wydajność

Dokładna precyzja i inteligentne projekty urządzeń hydroponicznych sprawiają także, że uprawa ta jest niesamowicie wydajna.

10. Ponowne zastosowanie

Na sam koniec, istnieje również możliwość wypłukania urządzenia hydroponicznego i powtarzanie całego procesu uprawy tyle razy, ile tylko chcesz. Wysokowydajny sprzęt zbudowany jest tak, aby zapewnić wielokrotne użycie, w porównaniu do ogólnych urządzeń uprawy glebowej.

Awatar użytkownika
Klasyczny
Posty: 30
Rejestracja: 07 wrz 2016, 6:25

Re: 10 powodów dla których opłaca się postawić na hydroponikę

Post autor: Klasyczny » 25 kwie 2017, 9:04

Ręka w górę, kto uprawia hydroponicznie [zadziorny]

Awatar użytkownika
Maja_Majewska
Posty: 94
Rejestracja: 05 wrz 2016, 6:10

Re: 10 powodów dla których opłaca się postawić na hydroponikę

Post autor: Maja_Majewska » 25 kwie 2017, 9:05

Klasyczny pisze:Ręka w górę, kto uprawia hydroponicznie [zadziorny]

Ja, a Ty pewnie "KLASYCZNIE" :D

Ojciec
Posty: 1
Rejestracja: 20 sty 2017, 10:01

Re: 10 powodów dla których opłaca się postawić na hydroponikę

Post autor: Ojciec » 12 cze 2017, 9:33

Chciałbym zacząć uprawę hydroponiczną, ale oprócz czytania o niej potrzebuje porozmawiac z kimś, kto już ma jakieś doświadczenie.Moge prosić o wiadomość PW? @MAJA

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hydroponika czyli Uprawa Bezglebowa”