Kiełkowania w kostkach waty

Spawacz1987
Posty: 1
Rejestracja: 12 kwie 2020, 19:04

Kiełkowania w kostkach waty

Post autor: Spawacz1987 » 12 kwie 2020, 19:10

Mam problem z moimi nasionami które kiełkuje w kostkach waty mineralnej. Na cztery nasiona wykiełkowało tylko jedno. Z reszty została tylko czarna breja. Jak kiełkuję, wkładam do kubika z waty szklanej zalewam odstaną wodą i wstawiam do zaciemnionego miejsca . Czekam aż wyjdzie kiełek. Następnie przesadzam do wybranego miejsca (hydro).

Były to nasiona:
King’s Kush automatic 3 nasiona z green house seeds, które nie wykiełkowały.
oraz
Ak472 Automatic 1 nasiono z akseeds, wykiełkowało.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
DILER
Posty: 47
Rejestracja: 04 sty 2017, 17:19

Re: Kiełkowania w kostkach waty

Post autor: DILER » 13 kwie 2020, 12:55

Kolego zabrałeś się za uprawę hydro a widać że nie znasz nawet podstaw uprawy. Więc powinieneś najpierw się podszkolić w zwykłej uprawie. Hydro to zaawansowana uprawa dla profesjonalistów. A ty zalałeś pewnie te kostki dużą ilością wody i tak zostawiłeś, w takim czymś to wszystko będzie tylko gniło. Jakimś cudem jedna wykiełkowała i wystrzeliła w górę szukając światła a ty kolego nawet nie wiedziałeś że ona szuka tego światła i jak byś miał pojecie o uprawie to byś jej dał jakieś oświetlenie. Nie pytam nawet w jakiej to wszystko stało temperaturze, która jest kluczowa do wykiełkowania nasion. Ty jej wcale nie podałeś więc zakładam że dla ciebie nie była ona istotna, dałeś za pewne tak zalane gluty kostkowe na zimnej posadzce i czekałeś aż to wyjdzie z tych kostek.

Proponuję najpierw poczytać teorię i wtedy brać się za kiełkowanie i sadzenie konopi [konopia]

Awatar użytkownika
Gandzialf
Administrator
Posty: 139
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:34

Re: Kiełkowania w kostkach waty

Post autor: Gandzialf » 13 kwie 2020, 17:41

Bez urazy ale czasem się zastanawiam co ludzie mają w głowie, czy w ogóle myślą. Przecież na pierwszym zdjęciu widać że z tą roślinką jest coś nie tak. Że biedna szuka światła a grower się przygląda i nic nie widzie, pomógł by ale nie on nic nie widzi [mur] i grower bierze się jeszcze za hydroponikę zaawansowaną uprawę roślin w tym wypadku konopi, które są wymagającymi roślinami.
Jako admin tego forum Polecam sklep THC-THC, który jako jedyny posiada biuro obsługi klienta w Hiszpanii, 100% Bezpieczny.
Obrazek

Awatar użytkownika
Wader
Posty: 26
Rejestracja: 05 sty 2017, 10:36

Re: Kiełkowania w kostkach waty

Post autor: Wader » 16 kwie 2020, 22:47

Kolego proponuję zacząć wszystko od początku i od uprawy glebowej, która jest najprostsza. Bo ten kikut, który tam wystaje nie wróży nic dobrego co z tego jak ci nasiona wykiełkują i wyjdą z tej waty jak i tak widać na zdjęciach że nie wiesz co dalej z tym zrobić zrobić. Zacznij kiełkować normalnie w ziemi lub na chusteczkach higienicznych, tutaj masz jeden z dobrych artykułów o kiełkowaniu nasion https://narkus.pl/kielkowanie-nasion-ma ... e-sposoby/ później w pierwszej kolejności zapewnij młodym roślinkom odpowiednie światło.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Uprawie, Hodowli Marihuany”