Uprawa marihuany pod lupą prawnika

Porady i pomoc prawna.
Wawa77
Posty: 4
Rejestracja: 12 sie 2022, 8:51

Uprawa marihuany pod lupą prawnika

Post autor: Wawa77 »

Przeglądając nowości w necie wpadłam na artykuł, który mówił o prawach uprawy marihuany i co bardzo mnie zdziwiło to to, że nasiona mogą być również dla nas zagrożeniem [czytaj]

"- Nie ma takiego produktu, jak „marihuana medyczna”, termin może wprowadzać w błąd i jest szkodliwy dla dalszej debaty. W Polsce jakakolwiek uprawa konopi innej niż włóknista jest zabroniona.

- Kwestią problematyczną pozostaje także obrót nasionami konopi, który co do zasady, nie jest zabroniony, ale w szczególnie uzasadnionych przypadkach, może zostać uznany za przygotowanie do popełnienia przestępstwa, np. przyczynienia się do powstania nielegalnej uprawy.

- W Sejmie toczą się prace prowadzone przez Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany ukierunkowane m.in. na stworzenie projektów legislacyjnych, które poprzez zmianę ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz ustawy o refundacji produktów leczniczych, umożliwią nie tylko uprawę konopi stosowanych do celów medycznych, ale również refundację ze środków publicznych produktów leczniczych zawierających w swoim składzie THC (stosowanych między innymi w leczeniu sklerozy, nowotworów czy schorzeń neurologicznych)."
ODPOWIEDZ